PokredzieBannerDlugi

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chcemy przeprosić kibiców, bo nie tak to wygląda, nie tak się umawialiśmy. Ale zawsze zaczynaliśmy dobrze sezon, a potem kulawo go kończyliśmy. Mam nadzieję, że to jest teraz taka lekcja dla nas i w II cz. sezonu każdy z tych zawodników wstanie z kolan.

Michał Finfa, kierownik drużyny Cellfast Wilki

Nie najlepszy obraz sytuacji wewnątrz klubu TŻ Ostrovia wyłania się z obszernej wypowiedzi byłego już menadżera, Tomasza Bajerskiego, dla Magazynu ...


Dan Bewley
ma rewelacyjną wiosnę. Poza Woryną, triumfatorem 1. rundy Grand Prix, oraz tradycyjnie Zmarzlikiem, to właśnie on jest na ustach ...

Gdyby ktoś o profetycznych zdolnościach przed 107. lubuskimi derbami zdradził kibicom z Zielonej Góry najbliższą przyszłość i powiedział im, że ich ...

Baraż był piękny, wręcz jeden z najlepszych biegów tego sezonu - finał 1. rundy #IMP już nie. Ale to z jednego tylko powodu. Powód nazywa się ...

Przewodniczący: Zbigniew Owsiany
Członkowie: Łukasz Szmit, Konrad Purski, Barbara Pankowska, Tomasz Grzybowski, Tobiasz Szymański (sekretarz).
To ta ...

Wszystkie potwierdzone(!) informacje o stanie zdrowia Patryka Budniaka oraz o inicjatywach związanych z jego wypadkiem i leczeniem nadal będziemy ...

Gniezno - stadion żużlowy Startu. Kończył się mecz z beniaminkiem Krajowa Liga Żużlowa, Śląskiem Świętochłowice. W 12. biegu o punkty ambitnie ...

Tytułowa teza nie jest być może zbyt śmiała, za to w pełni uzasadniona. ZKS Stal Rzeszów niby walczy na torze, niby ma skład umożliwiający ...

"To dobre także do pływania" - zażartował Krzysztof Cegielski, obserwując, jak w ciągu dwóch sekund Robert Lambert z wysportowanego żużlowca ...

  • WILKI NADAL BEZZĘBNE. ZACIĘTY BÓJ W ŁODZI - DLA ORŁA! (zdjęcia, wideo)
    WILKI NADAL ...

  • TAK BYŁO W LUBLINIE - REWELACYJNE ŚCIGANIE I JUŻ TRZECIA Z RZĘDU PORAŻKA ORLEN OIL MOTORU (zdjęcia)
    TAK BYŁO W ...

  • ZROBILI TO KOLEJNY RAZ! OSTROWIANIE PODBILI ŁÓDŹ (fotorelacja)
    ZROBILI TO ...

  • TOMASZ BAJERSKI: MIAŁEM PLAN, BYLI UMÓWIENI NOWI ZAWODNICY, CHCIAŁEM DOSPRZĘTOWIĆ
    TOMASZ ...

    Nie najlepszy ...

  • LOS, POGODA, PECH... ALE TEŻ WŁASNA NIEMOC. W OSTROWIE LIŻĄ RANY. INNPRO ROW WZMOCNIONY KLINDTEM NIESPODZIEWANIE WYWIÓZŁ DWA PUNKTY! [zdjęcia, wideo, punktacja]
    LOS, POGODA, ...

  • TRZECH SKRĘCIŁO, BEWLEY POJECHAŁ PROSTO. KONIEC SEZONU ASA SPARTY?
    TRZECH ...


    Dan Bewley
    ma ...

  • FALUBAZ W KROPCE. KUBERA JESZCZE BARDZIEJ...
    FALUBAZ W ...

    Gdyby ktoś o ...

  • CYKL IMP ROZPOCZĘTY, ZMARZLIK JUŻ LIDEREM!
    CYKL IMP ...

    Baraż był piękny, ...

  • KOL_EJNA BŁAZENADA
    KOL_EJNA ...

    Przewodniczący: ...

  • W CIENIU TRAGEDII. PRZERWANY MECZ ULTRAPUR OMEGA GNIEZNO - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE (zdjęcia, punktacja)
    W CIENIU ...

  • WIELKI SUKCES ZBIÓRKI GNIEŹNIAN. 2,5 TYSIĄCA WPŁAT W 2,5 GODZINY! PRZYPOMINA SIĘ MOBILIZACJI ŚRODOWISKA PO WYPADKACH NAJWIĘKSZYCH GWIAZD - GOLLOBA, WARDA...
    WIELKI SUKCES ...

    Wszystkie ...

  • [aktualizacja] PATRYK BUDNIAK PO TRZYGODZINNEJ OPERACJI NÓG. W CZWARTEK MOŻLIWA PRÓBA WYBUDZENIA. DOPIERO WTEDY OKAŻE SIĘ, CO Z CZUCIEM. RUSZYŁA ZBIÓRKA. POZNALIŚMY SZCZEGÓŁY AKCJI RATUNKOWEJ. MINISTER ZAPOWIADA DZIAŁANIA
    [aktualizacja] ...

    Gniezno - stadion ...

  • SPUSZCZONE GŁOWY OSTROWIAN. KOLEJNA PORAŻKA, OSTATNIE MIEJSCE W TABELI (zdjęcia)
    SPUSZCZONE ...

  • LOTEM ŻURAWIA (34): BEZ KROPKI NAD
    LOTEM ŻURAWIA ...

    Tytułowa teza nie ...

  • WIELKA INAUGURACJA
    WIELKA ...
  • WYBRZEŻE WYDARŁO PUNKT, GRMEK BŁYSNĄŁ. REWELACYJNY MECZ W GNIEŹNIE! (zdjęcia, punktacja)
    WYBRZEŻE ...
  • STELMET FALUBAZ STAWIŁ OPÓR
    STELMET ...

  • ZMODERNIZOWANY
    ZMODERNIZOWANY ...

  • JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO NA TORZE - PREZENTUJE ROBERT LAMBERT
    JAK DBAĆ O ...

    "To dobre także ...

  • UDANA INAUGURACJA W LUBLINIE. MOTOR STŁAMSIŁ MISTRZA (zdjęcia)
    UDANA ...

gtżEkstraligowcy się zbroją, w I lidze zapadają ostateczne rozstrzygnięcia. Bo na tym etapie rozgrywek i przy tym systemie nawet status quo kogoś do celu przybliża, a kogoś oddala. W niedzielę remis 44-44 z GTŻ-em przybliżył do upragnionego celu Start Gniezno. Nie ukrywamy, coś - niecoś przed tym meczem nam doniesiono, takie tam pudelkowe ploteczki. A to że uderzająco dziwny spokój panował w ekipie gnieźnieńskiej po fatalnej w konsekwencjach (wydawałoby się) porażce u siebie, a to że za dużo grosza zainwestowano w  awans Startu, by go odpuścić, a to że z Lechem Kędziorą się nie wygra i już w niedzielę zobaczymy dlaczego. Byli też tacy, co twierdzili, że dla Grudziądza awans będzie finansową katastrofą i tylko czekać aż któryś z zawodników zapomni jak się jeździ. Czy coś się potwierdziło? Ktoś tam ponoć obstawił remis, inny zapytał Norberta Kościucha ile wziął za nieodkręcenie kranika. Ale poniechajmy... Nawet do pracy sędziego Artura Kuśmierza ciężko nam się przyczepić. A w bojach o takim ciężarze gatunkowym, nawet w Ekstralidze, to naprawdę rzadkość. Jeżeli coś nam się w tym meczu nie podobało, to robienie z siebie małp przez niektórych, co z drzew jeszcze nie zeszli. Przy kolejnych pojawach Lindbaecka na torze (nie to, żebyśmy komuś sprzyjali, ale akurat oglądanie tego zawodnika w Ekstralidze jest swoistą "koniecznością dziejową" - w tej formie marnuje się chłop na zapleczu i basta). Zresztą, śmiało można powiedzieć, że 2 września w Grudziądzu było ekstraligowo.

slonecznik1Różne tematy tu poruszamy, nie zawsze pierwszej wagi i nie zawsze bez przymrużenia oka, ale tym razem sprawa jest poważna. Szykuje się zamach na świętość. Prezydent Rzeszowa, a prywatnie wierny kibic Stali, Tadeusz Ferenc, chce zabronić... spożywania słonecznika na ligowych meczach. I nie żartuje. Zadanie wyszukania administracyjnej ścieżki otrzymało już miejskie Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Opłacani z naszych podatków urzędnicy dziarsko wzięli się do pracy. Śmiejecie się? Nie dadzą rady? Nie bylibyśmy tacy pewni. Na niwie racjonalizatorskiej podkarpaccy urzędnicy walczą twardo o prymat w kraju. W przeciwieństwie do żużlowców.

Falubaz-kluboweFalubaz będzie mógł skorzystać z pełnego zastępstwa zawodnika za... Jonasa Davidssona, co jest już kompletną paranoją, jako że ten żużlowiec przez ostatnich kilka miesięcy nie był w stanie przyjechać na pozycji lepszej niż trzecia. Nie wiem czy było to planowane, ale raczej nie, bo przecież dyspozycja Szweda nie uprawniała do takich działań. Tymczasem ostatnie "nieco słabsze" występy liderów pozwoliły Jonasowi prześcignąć ich w klasyfikacji za trzy sierpniowe mecze. Czy zielonogórzanie skorzystają z zastępstwa zawodnika? Mam nadzieję, że nie, ale jeśli kpić z regulaminu, to na całego - czytamy w najnowszym felietonie "Widziane z Zielonej".

JonassonThomasTo rzadki przypadek, żeby rządzący naszymi żużlowymi klubami, wzięli sobie do serca głos płynący z trybun. Rzadki, bo - co do zasady - ciągle jeszcze pokutuje myślenie rodem z minionej epoki: kibic ma kupić bilet, a najlepiej karnet i siedzieć cicho. Tylko serpentyn nie rzucać, bo kto za to potem zapłaci? Za całą resztę odpowiadamy "my". Nie podoba się? To won na piłkę! Skądś to znamy. A tymczasem w Gdańsku, po fali miażdżącej krytyki (nie ukrywamy - swoją cegiełkę także dołożyliśmy) zarząd naszego nadmorskiego jedynaka... przyznał rację kibicom. To nie żart.

harris-GPZmotoryzowany zespół taneczny pod szyldem SGP i patronatem smacznego skądinąd napoju energetycznego zawitał w sobotę do Cardiff.  Czyni to ochoczo od dwunastu lat, co nie powinno dziwić, skoro takiej otoczki, takiej frekwencji i takiej atmosfery nie jest w stanie zapewnić uczestnikom żadna inna arena. Runda w Cardiff to taki nasz odpowiednik formułowej GP w Monaco – niby punktów można zdobyć tyle samo, co w, dajmy na to, Bahrajnie, ale zawsze jakoś milej zbić piątkę z księciem Grimaldim, niż wydłubywać ziarenka pustynnego piasku spod szkieł kontaktowych. Analogicznie tutaj – który zawodnik, mając do wyboru tryumf przed 40 tysiącami ludzi, a publicznością złożoną głównie z kurzu (jak w Terenzano), wybrałby to drugie? No właśnie.

Kołodziej-Ogór-WoffiOdetchnęliśmy. Kiedy po zakończeniu meczu Sparta-Azoty Tauron spiker na stadionie we Wrocławiu podał informację, że w Częstochowie goście wygrali 13. wyścig 5-1, niwelując straty do stanu 40-37, byli tacy, którzy twierdzili, że pomimo rzadko spotykanej różnicy, da się to zakończyć remisem. Rafał Szombierski jednak nie kalkulował. W 14. wyścigu szarżą z trzeciego miejsca pokonał po kolei: Piotra Pawlickiego i Damiana Balińskiego. Ten wynik z rozpaczą przyjęli leszczynianie. Pogodzeni już z losem fani Sparty świeżo w pamięci mieli jeszcze 13. bieg na własnym stadionie. Para Jędrzejak-Woffinden jechała na pewne, wydawało się, 5-1. Gdyby dojechali, wynik brzmiałby 39-39. A Tarnów do pierwszego z nominowanych musiał wystawić Dawida Lamparta. Janusz Kołodziej był jednak tego dnia nieprzyzwoicie szybki. Jeśli ktoś po ogłoszeniu absencji Madsena podejrzewał team z Mościc o jakieś nieczyste zagrywki, w tym momencie przejrzał na oczy.

wrocław26sierpniaSię porobiło. Wrocław kocha Leszno, Częstochowa - Tarnów, Tarnów liczy na Toruń, Toruń wierzy w Cze-wę, a Gorzów trzyma kciuki za Spartę... I tylko Falubaz siedzi skulony przed wieczornym chłodem i zawija to w sreberka. Z kalkulatorem w dłoni, a jakże. Kombinacji tu, jak nacji. Godziny różne - hulaj dusza! A do tego jeszcze aura. Arcymistrzowską partię czas zacząć.

 

 

british fansTak generalnie to tegoroczne Grand Prix nie ma w naszym kraju dobrej prasy. Specjalnie też nie ma się czemu dziwić. Jeżdżą tam jakieś dziwolągi, objeżdżane nawet w naszej I lidze, Hampela już nie ma, Gollob jest, a jakby go nie było, a najlepszy z całego tego towarzystwa jest rezerwowy Vaculík. Dlaczego zatem w ogóle trwonimy swój i wasz czas, reklamując takiego gniota? "Gniotsja, nie łamiotsja". BSI nic nam nie zapłaci, ale rzeczywiście - w czynie społecznym tym razem podpromujemy rdzewiejący ździebko cykl. Jeśli znajdziecie w sobotni wieczór chwilę czasu, włączcie pudełka. To Cardiff może być ciekawie.

AdamczewskiKamilW naszej sondzie mamy już pierwszy głos za wyłącznie sportowym przebiegiem ostatniej kolejki. Jeśli to przez pomyłkę, prosimy kibica o kontakt. Odrzucając ironię na bok, cały czas w taki właśnie przebieg niedzielnych wydarzeń wierzymy. Choć wiara to łatwa niczym życie opozycjonisty w Rosji. A z każdym dniem wątpliwości przybywa. Oto bowiem otrzymaliśmy od Speedway Ekstraligi komunikat nr 61/2012 z informacją o godzinach rozpoczęcia spotkań ostatniej kolejki.

Dospel CKM Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno g. 17.00 TVP Sport live
- sędzia Marek Wojaczek
Unibax Toruń - Stal Gorzów g. 19.30 TVP Sport live
- sędzia Jerzy Najwer, praktykant sędziowski Grzegorz Czarnecki
PGE Marma Rzeszów - Lotos Wybrzeże Gdańsk g. 18.00
- sędzia Leszek Demski
Betard Sparta Wrocław - Azoty Tauron Tarnów g. 17.00
- sędzia Wojciech Grodzki
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz g. 20.00 (zmiana godziny)
-
sędzia Artur Kuśmierz

CzajaArturPoziom dziennikarstwa w Polsce, jak i wielu innych dziedzin, do najwyższych nie należy. Poziom dziennikarstwa żużlowego również. Poza kilkoma naprawdę dobrymi piórami (choć raczej felietonistów), czasami odnosimy wrażenie, że obecnie jedynym warunkiem zostania dziennikarzem żużlowym jest zdolność do samodzielnego zakupu dyktafonu. Trzeba umieć szybko wysyłać newsy, myśleć już nie trzeba. O elementarnej przyzwoitości nie wspominając. Co gorsze, taki stan rzeczy spotyka się z obojętnością lub cichym przyzwoleniem wpatrzonych w rosnące słupki popularności właścicieli i zwanych "redaktorami naczelnymi" starszych kolegów tych piszących. Weekendowe wydarzenia wokół częstochowskiego Włókniarza, pasują do tego nieciekawego obrazu jak ulał.

GapińskiTomaszLipiec2012Do postawy żużlowców bydgoskiej Polonii w meczu przeciwko Włókniarzowi kibice nad Brdą myślami nie chcą nawet wracać . Nie dziwimy się. Co innego do przyszłości swojej drużyny. Słowa Tomasza Gapińskiego wywlekły na wierzch to, o czym dotąd tylko spekulowano. Są i pierwsze konkrety. Rzadko się zdarza, żebyśmy mieli tu okazję chwalić ludzi mediów w polskim żużlu. Z reguły będąc już w oko w oko z ważnymi i znanymi tego sportu giną marnie w potoku frazesów, dają się zbywać i tracą animusz, zupełnie niczym żużlowcy Polonii w niedzielnym meczu. W końcu o ileż wygodniej pić sobie z dziubków, niż zaryzykować gniew przepytywanego i utratę źródła newsów. A tymczasem młoda dziennikarka portalu itv24 (niestety nie znamy nazwiska) zadała prezesowi Polonii Bydgoszcz Marianowi Deringowi kilka trafnych pytań. Takich na które trudno było indagowanemu odrzec "nie wiem", a i uciec sprzed kamery nieładnie. Brawo dla tej pani. Gorzej z sympatykami Polonii. Wnioski z krótkiej rozmowy ze sternikiem "Gryfów" każdy wyciągnie sam. Uwzględniając, że to zapewne tylko wierzchołek góry lodowej.

MARIAN DERING: WOBEC KAŻDEGO MAMY ZOBOWIĄZANIA (video itv24)


MadsenBDGvsTRNJak, będąc w podbramkowej sytuacji, nie mając juniorów, dzień po sromotnej klęsce w Gorzowie, wywieźć dwa punkty z toru rywala? W dodatku drużyny, która u siebie, prócz starcia z dream teamem z Tarnowa, leje wszystkich jak leci? To proste. Wystarczy, że tą drużyną jest bydgoska Polonia.



KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chcemy przeprosić kibiców, bo nie tak to wygląda, nie tak się umawialiśmy. Ale zawsze zaczynaliśmy dobrze sezon, a potem kulawo go kończyliśmy. Mam nadzieję, że to jest teraz taka lekcja dla nas i w II cz. sezonu każdy z tych zawodników wstanie z kolan.

Michał Finfa, kierownik drużyny Cellfast Wilki

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer - zmierz się z najlepszymi!

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2026
1. BAYERSYSTEM GKM   7
 11  +48
2. Betard Sparta Wrocław   7
 10  +44
3. PRES Grupa Deweloperska   7
 10  +20
4. FOGO Unia Leszno   7
 8  +32
5. Orlen Oil Motor Lublin   7  8  +80
6. Gezet Stal Gorzów   7  7  +18
7. Stelmet Falubaz   7  2  -82
8. Krono-Plast Włókniarz   7  0 -160
 Metalkas 2.Ekstraliga 2026
1. Abramczyk Polonia   7  14  +133
2. Hunters PSŻ Poznań   8  11  +25
3. Innpro ROW Rybnik   8  9  +31
4. H.Skrzydlewska Orzeł   7  8  -28
5. ZKS Stal Rzeszów   7  7  -5
6. Moonfin Magnus Ostrów   8  5  -31
7. Cellfast Wilki Krosno   7  4  -11
8. Polonia Piła   8  4  -114
Krajowa Liga Żużlowa 2026
1. Ultrapur Omega Gniezno
  7   12 +49
2. Wybrzeże Gdańsk
  7
  10 345
3. OK Kolejarz Opole   6
  7  +5
4. Speedway Kraków   7
  7 -15
5. Lokomotiv Daugavpils
  6
  5 -16
6. Trans MF Landshut Devils   5   4 -4
7. Śląsk Świętochłowice   6   2
-64

Klasyfikacja SGP 2026

1.  Bartosz Zmarzlik
2.  Brady Kurtz
3.  Fredrik Lindgren
4.  Daniel Bewley  
5.  Jack Holder  
6.  Andžejs Ļebedevs
7.  Max Fricke
 
8.  Robert Lambert
9.  Dominik Kubera
10.  Michael Jepsen Jensen 
11.  Kacper Woryna
12.  Patryk Dudek
13.  Jason Doyle
14.  Leon Madsen
15.  Nazar Parnicki

PARTNERZY

kibic-zuzla logo