PokredzieBannerDlugi

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chcemy przeprosić kibiców, bo nie tak to wygląda, nie tak się umawialiśmy. Ale zawsze zaczynaliśmy dobrze sezon, a potem kulawo go kończyliśmy. Mam nadzieję, że to jest teraz taka lekcja dla nas i w II cz. sezonu każdy z tych zawodników wstanie z kolan.

Michał Finfa, kierownik drużyny Cellfast Wilki

Woffinden-BritishFinal2013Inaczej być nie mogło. Sześć biegów - sześć zwycięstw. Taka jest mniej więcej różnica pomiędzy Taiem Woffindenem, a resztą brytyjskiego speedwaya. Żeby znaleźć "Tajskiemu" kogoś, z kim mógłby się pościgać, należałoby  przenieść go do czasów Marka Lorama, a najlepiej Barry'ego Briggsa i Ivana Maugera (bo do połowy lat 70. Nowozelandczycy startowali w British Final). Woffinden wyrównał rachunki z losem, mistrzem powinien być już w 2011 i 2012 r., wtedy na przeszkodzie stawały powtarzane wskutek upadków innych biegi. Za plecami "Woffiego" uplasowali się ciągnący od dekady brytyjski speedway Nicholls i Harris. Warto zwrócić uwagę na Craiga Cooka. Ma niemal 26 lat, a kiedy jego rówieśnicy walczyli w IMŚJ, on wcinał chipsy, ale dziś z pojedynku z "wiecznymi talentami" wyspiarskiego speedwaya: Kingiem, Kennettem czy Allenem wyszedł zwycięsko. Dzięki temu było trochę emocji, a przede wszystkim był piękny, sportowy hołd złożony Lee Richardsonowi w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chcemy przeprosić kibiców, bo nie tak to wygląda, nie tak się umawialiśmy. Ale zawsze zaczynaliśmy dobrze sezon, a potem kulawo go kończyliśmy. Mam nadzieję, że to jest teraz taka lekcja dla nas i w II cz. sezonu każdy z tych zawodników wstanie z kolan.

Michał Finfa, kierownik drużyny Cellfast Wilki

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer - zmierz się z najlepszymi!

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2026
1. BAYERSYSTEM GKM   7
 11  +48
2. Betard Sparta Wrocław   7
 10  +44
3. PRES Grupa Deweloperska   7
 10  +20
4. FOGO Unia Leszno   7
 8  +32
5. Orlen Oil Motor Lublin   7  8  +80
6. Gezet Stal Gorzów   7  7  +18
7. Stelmet Falubaz   7  2  -82
8. Krono-Plast Włókniarz   7  0 -160
 Metalkas 2.Ekstraliga 2026
1. Abramczyk Polonia   7  14  +133
2. Hunters PSŻ Poznań   8  11  +25
3. Innpro ROW Rybnik   8  9  +31
4. H.Skrzydlewska Orzeł   7  8  -28
5. ZKS Stal Rzeszów   7  7  -5
6. Moonfin Magnus Ostrów   8  5  -31
7. Cellfast Wilki Krosno   7  4  -11
8. Polonia Piła   8  4  -114
Krajowa Liga Żużlowa 2026
1. Ultrapur Omega Gniezno
  7   12 +49
2. Wybrzeże Gdańsk
  7
  10 345
3. OK Kolejarz Opole   6
  7  +5
4. Speedway Kraków   7
  7 -15
5. Lokomotiv Daugavpils
  6
  5 -16
6. Trans MF Landshut Devils   5   4 -4
7. Śląsk Świętochłowice   6   2
-64

Klasyfikacja SGP 2026

1.  Bartosz Zmarzlik
2.  Brady Kurtz
3.  Fredrik Lindgren
4.  Daniel Bewley  
5.  Jack Holder  
6.  Andžejs Ļebedevs
7.  Max Fricke
 
8.  Robert Lambert
9.  Dominik Kubera
10.  Michael Jepsen Jensen 
11.  Kacper Woryna
12.  Patryk Dudek
13.  Jason Doyle
14.  Leon Madsen
15.  Nazar Parnicki

PARTNERZY

kibic-zuzla logo