KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jestem przekonany, że w tym przypadku na jednym sezonie się nie skończy. Uważam, że nasza współpraca potrwa minimum kilka lat. Wierzę, że ona rozwinie się w ten sposób, że Bartek nie będzie chciał odchodzić długo z Motoru Lublin.

Jakub Kępa


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2017 / SPEEDWAY WORLD CUP 2017

dps logo

Terminarz:

25 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Ryga (Łotwa) - Włochy, Łotwa, Niemcy, Francja

1 lipca - Półfinał 1, King's Lynn (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, Australia, Czechy, USA

4 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca kwalifikacji

7 lipca - Baraż, Leszno - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

8 lipca - Finał, Leszno - Polska (gospodarz), zwycięzcy półfinałów i zwycięzca barażu

Uwagi:
Polska jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale,
Tylko jedna runda kwalifikacyjna z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn,
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca,
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2017:

Runda kwalifikacyjna - Ryga (LAT), 25 czerwca 2017

I. Łotwa: 52
1. Maksim Bogdanow - 13 (2,3,3,2,3)
2. Kjastas Puodżuks - 14 (3,2,3,3,3)
3. Andrzej Lebiediew - 15 (3,3,3,3,3)
4. Jewgienij Kostygow - 10 (1,3,3,3,0)

II. Francja: 36
1. David Bellego - 17 (3,3,2,6,3)
2. Mathieu Tresarrieu - 8 (2,1,1,2,2)
3. Stephane Tresarrieu - 1 (1,0,0,-,T)
4. Jordan Dubernard - 0 (-,-,-,0,-)
5. Dimitri Berge - 10 (3,2,1,2,2)

III. Niemcy: 24
1. Rene Deddens - 3 (0,1,2,0,0)
2. Ronny Weiss - 5 (1,2,0,1,1)
3. Kai Huckenbeck - 11 (2,2,4,1,2)
4. Richard Geyer - 5 (0,1,1,2,1)

IV. Włochy: 13
1. Michele Paco Castagna - 3 (1,1,0,-,1)
2. Daniele Tessari - 4 (0,0,2,0,2)
3. Guglielmo Franchettii - 6 (2,0,1,1,1,1)
4. Alessandro Milanese - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Berge, Bogdanow, Weis, Milanese
2. Puodżuks, Franchetti, S. Tresarrieu, Deddens
3. Bellego, Huckenbeck, Kostygow, Tessari
4. Lebiediew, M. Tresarrieu, Castagna, Geyer
5. Bellego, Puodżuks, Geyer, Milanese
6. Bogdanow, Huckenbeck, M. Tresarrieu, Franchetti
7. Lebiediew, Berge, Deddens, Tessari
8. Kostygow, Weis, Castagna, S. Tresarrieu
9. Kostygow, Deddens, M. Tresarrieu, Milanese
10. Lebiediew, Bellego, Franchetti, Weis
11. Bogdanow, Tessari, Geyer, S. Tresarrieu
12. Puodżuks, Huckenbeck, Berge, Castagna
13. Kostygow, Geyer, Franchetti, Dubernard
14. Lebiediew, Berge, Huckenbeck, Milanese
15. Puodżuks, M. Tresarrieu, Weis, Tessari
16. Bellego, Bogdanow, Franchetti, Deddens
17. Bogdanow, Berge, Geyer, Milanese
18. Puodżuks, Tessari, Weis, S. Tresarrieu (T)
19. Lebiediew, M. Tresarrieu, Franchetti, Deddens
20. Bellego, Huckenbeck, Castagna, Kostygow

Awans: Łotwa

--------

Półfinał 1 - King's Lynn (GBR), 1 lipca 2017

I. Wielka Brytania: 53
1. Steve Worrall (3,2,2,3,3) 13
2. Craig Cook (3,3,3,3,2) 14
3. Chris Harris (3,2,3,3,2) 13
4. Robert Lambert (3,3,2,3,2) 13
5. Adam Ellis - n.s.

II. Australia: 44
1. Jason Doyle - n.s.
2. Chris Holder (2,3,3,6!,2,3) 19
3. Nick Morris (W,2,-,2,1) 5
4. Troy Batchelor (2,3,2,2,3) 12
5. Max Fricke (2,1,2,1,2) 8

III. USA: 15
1. Ricky Wells (T,0,1,2,0) 3
2. Gino Manzares (2,2,2!,0,1) 7
3. Luke Becker (1,D,1,-,0) 2
4. Dillon Ruml (1,-,1,0,0) 2
5. Broc Nicol (1,0) 1

IV. Czechy: 13
1. Matěj Kůs (U,D,-,0,0) 0
2. Václav Milík (D,1,0,2!,3) 6
3. Josef Franc (1,1,0,1,1) 4
4. Hynek Štichauer (1,-,W,1,1) 3
5. Eduard Krčmář (0,0) 0

Bieg po biegu:
1. C. Cook, T. Batchelor, H. Stichauer, R. Wells (T)
2. S. Worrall, G. Manzares, J. Franc, N. Morris (W)
3. Ch. Harris, M. Fricke, D. Ruml, V. Milík (D)
4. R. Lambert, Ch. Holder, L. Becker, M. Kůs (U)
5. R. Lambert, G. Manzares, M. Fricke, E. Krčmář
6. Ch. Holder, Ch. Harris, J. Franc, R. Wells
7. T. Batchelor, S. Worrall, V. Milík, L. Becker (D)
8. C. Cook, N. Morris, B. Nicol, M. Kůs (D)
9. Ch. Holder, S. Worrall, D. Ruml, H. Štichauer (W)
10. C. Cook, M. Fricke, L. Becker, J. Franc
11. Ch. Holder (6!), R. Lambert, R. Wells, V. Milík
12. Ch. Harris, T. Batchelor, G. Manzares (2!), E. Krčmář
13. R. Lambert, T. Batchelor, J. Franc, D. Ruml
14. Ch. Harris, N. Morris, H. Štichauer, B. Nicol
15. C. Cook, Ch. Holder, V. Milik (2!), G. Manzares
16. S. Worrall, R. Wells, M. Fricke, M. Kůs
17. S. Worrall, M. Fricke, H. Štichauer, L. Becker
18. Ch. Holder, Ch. Harris, G. Manzares, M. Kůs
19. T. Batchelor, R. Lambert, J. Franc, D. Ruml
20. V. Milik, C. Cook, N. Morris, R. Wells

Awans do finału: Wielka Brytania
Awans do barażu: Australia i USA

-------------

Półfinał II - Västervik (SWE), 4 lipca 2017

I. Szwecja: 37
1. Fredrik Lindgren (3,W,1,3,3) 10
2. Antonio Lindbäck (3,2,2,3,1) 11
3. Andreas Jonsson (1,2,1,3,1) 8
4. Linus Sundström (0,2,3,2,1) 8
5. Joel Kling - n.s.

II. Rosja: 30
1. Emil Sajfutdinow (2,3,1,1,3) 10
2. Grigorij Łaguta (3,2,2,2,3) 12
3. Wadim Tarasienko (1,3,2,1,0) 7
4. Andriej Kudriaszow (0,0,0) 0
5. Gleb Czugunow (1,0) 1

III. Łotwa: 28+3
1. Andrzej
Lebiediew (1,1,3,6!,2,2) 15+3
2. Maksim Bogdanow (3,1,D,0,0) 4
3. Jewgienij Kostygow (1,1,0,2) 4
4. Kjastas Puodžuks (2,1,0,U,2) 5

IV. Dania: 28+2
1. Kenneth Bjerre (0,3,3,0,0) 6
2. Leon Madsen (2,0,2,1,1) 6
3. Michael Jepsen Jensen (0,3,1,D,3) 7
4. Niels-Kristian Iversen (2,0,3,2,2) 9+2
5. Frederik Jakobsen - n.s.

Bieg po biegu:
1. G. Łaguta, N. K. Iversen, A.
Lebiediew, L. Sundström
2. M. Bogdanow, E. Sajfutdinow, A. Jonsson, M. J. Jensen
3. A. Lindbäck, K. Puodžuks, W. Tarasienko, K. Bjerre
4. F. Lindgren, L. Madsen, J. Kostygow, A. Kudriaszow
5. K. Bjerre, L. Sundström, M. Bogdanow, A. Kudriaszow
6. W. Tarasienko, A. Jonsson, A.
Lebiediew, L. Madsen
7. E. Sajfutdinow, A. Lindbäck, J. Kostygow, N. K. Iversen
8. M. J. Jensen, G. Łaguta, K. Puodžuks, F. Lindgren (W)
9. L. Sundström, L. Madsen, E. Sajfutdinow, K. Puodžuks
10. K. Bjerre, G. Łaguta, A. Jonsson, J. Kostygow
11. A.
Lebiediew, A. Lindbäck, M. J. Jensen, A. Kudriaszow
12. N. K. Iversen, W. Tarasienko, F. Lindgren, M. Bogdanow (D)
13. A. Jonsson, N. K. Iversen, G. Czugunow, K. Puodžuks (U)
14. A.
Lebiediew (6!), L. Sundström, W. Tarasienko, M. J. Jensen (D)
15. A. Lindbäck, G. Łaguta, L. Madsen, M. Bogdanow
16. F. Lindgren, A. Lebiediew, E. Sajfutdinow, K. Bjerre (0!)
17. G. Łaguta, A.
Lebiediew, L. Sundström, K. Bjerre
18. E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, A. Jonsson, M. Bogdanow
19. F. Lindgren, K. Puodžuks, L. Madsen, W. Tarasienko
20. M. J. Jensen, J. Kostygow, A. Lindbäck, G. Czugunow

Bieg dodatkowy o awans do barażu:
21. A. Lebediew, N. K. Iversen

Awans do finału: Szwecja
Awans do barażu: Rosja i Łotwa

------------

Baraż - Leszno (POL), 7 lipca 2017

1. Rosja: 46
1. Emil Sajfutdinow - 15 (3,3,3,3,3)
2. Gleb Czugunow - 11 (1,2,3,2,3)
3. Wadim Tarasienko - 10 (3,1,2,3,1)
4. Andriej Kudriaszow - 10 (0,3,2,2,3)

2. Australia: 33
1. Jason Doyle - 12 (3,3,w,2!,2,2)
2. Sam Masters - 2 (1,-,1,-,-)
3. Chris Holder - 6 (0,2,2,-,2)
4. Troy Batchelor - 7 (2,3,2,w,0)
5. Max Fricke - 6 (1,3,2)

3. Łotwa: 30
1. Kjastas Puodużks - 4 (2,1,1,0,0)
2. Jewgieniej Kostygow - 6 (2,0,1,1,2)
3. Andrzej Lebiediew - 18 (3,2,6!,3,3,1)
4. Maksim Bogdanow - 2 (0,0,-,2,u)

4. USA: 15
1. Ricky Wells - 6 (2,2,0!,1,1)
2. Gino Manzares - 2 (1,0,1,-,0)
3. Luke Becker - 4 (1,0,-,0,3)
4. Dillon Ruml - 1 (0,-,0,1,-)
5. Broc Nicol - 2 (1,0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Sajfutdinow, Batchelor, Manzares, Bogdanow
2. Lebiediew, Wells, Czugunow, Holder
3. Doyle, Kostygow, Becker, Kudriaszow
4. Tarasienko, Puodżuks, Masters, Ruml
5. Doyle, Czugunow, Nicol, Bogdanow
6. Sajfutdinow, Lebiediew, Fricke, Becker
7. Batchelor, Wells, Tarasienko, Kostygow
8. Kudriaszow, Holder, Puodżuks, Manzares
9. Lebiediew (6!), Kudriaszow, Masters, Wells (0!)
10. Lebiediew, Tarasienko, Manzares Doyle (w)
11. Sajfutdinow, Holder, Kostygow, Ruml
12. Czugunow, Batchelor, Puodżuks, Nicol
13. Lebiediew, Kudriaszow, Ruml, Batchelor
14. Tarasienko, Bogdanow, Doyle (2!), Becker
15. Fricke, Czugunow, Kostygow, Nicol
16. Sajfutdinow, Doyle, Wells, Puodżuks
17. Sajfutdinow, Fricke, Wells, Puodżuks
18. Czugunow, Doyle, Lebiediew, Manzares
19. Kudriaszow, Holder, Nicol, Bogdanow (u2)
20. Becker, Kostygow, Tarasienko, Batchelor

Awans do finału: Rosja

-------

Finał - Leszno (POL), 8 lipca 2017

Polska: 50
1. Patryk Dudek - 10 (3,3,2,2,0)
2. Maciej Janowski - 14 (3,3,2,3,3)
3. Piotr Pawlicki - 13 (2,3,2,3,3)
4. Bartosz Zmarzlik - 13 (2,3,2,3,3)
5. Bartosz Smektała - n.s.

Szwecja: 42
1. Antonio Lindbaeck - 20 (3,2,6!,3,3,3)
2. Fredrik Lindgren - 11 (3,2,3,2,1)
3. Linus Sundstroem - 4 (1,1,-,2,0)
4. Andreas Jonsson - 7 (2,2,0,1,2)
5. Joel Kling - n.s.

Rosja: 18
1. Emil Sajfutdinow - 11 (2,1,3,2!,1,2)
2. brak zawodnika
3. Wadim Tarasienko - 3 (1,0,0,-,0,2)
4. Andriej Kudriaszow - 1 (0,0,-,0,1)
5. Gleb Czugunow 3 - (0,1,1,1,d)

Wielka Brytania: 15
1. Steve Worrall - 6 (t,1,1,2,0,2)
2. Chris Harris - 7 (1,2,1,2!,0,1)
3. Robert Lambert - 1 (0,0,0,-,1)
4. Craig Cook - 1 (1,0,0,-,0)
5. Adam Ellis - n.s.

Bieg po biegu:
1. Dudek, Jonsson, Cook, Czugunow (Szwecja - 2, Polska - 3, Wlk.Brytania - 1, Rosja - 0)
2. Janowski, Sajfutdinow, Sundstroem, Lambert (3:6:1:2)
3. Lindgren, Zmarzlik, Tarasienko, Worrall (t) (6:8:1:3)
4. Lindbaeck, Pawlicki, Harris, Kudriaszow (9:10:2:3)
5. Janowski, Jonsson, Worrall, Kudriaszow (11:13:3:3)
6. Dudek, Harris, Sundstroem, Tarasienko (12:16:5:3)
7. Pawlicki, Lindgren, Sajfutdinow, Cook (14:19:5:4)
8. Zmarzlik, Lindbaeck, Czugunow, Lambert (16:22:5:5)
9. Sajfutdinow, Zmarzlik, Harris, Jonsson (16:24:6:8)
10. Lindbaeck (6!), Pawlicki, Worrall, Tarasienko (22:26:7:8)
11. Lindgren, Dudek, Sajfutdinow (2!), Lambert (25:28:7:10)
12. Lindbaeck, Janowski, Czugunow, Cook (28:30:7:11)
13. Zmarzlik, Sundstroem, Harris (2!), Kudriaszow (30:33:9:11)
14. Pawlicki, Worrall, Jonsson, Tarasienko (31:36:11:11)
15. Janowski, Lindgren, Czugunow, Harris (33:39:11:12)
16. Lindbaeck, Dudek, Sajfutdinow, Worrall (36:41:11:13)
17. Zmarzlik, Worrall, Lindgren, Czugunow (d4) (37:44:13:13)
18. Janowski, Jonsson, Kudriaszow, Cook (39:47:13:14)
19. Lindbaeck, Tarasienko, Harris, Dudek (42:47:14:16)
20. Pawlicki, Sajfutdinow, Lambert, Sundstroem (42:50:15:18)

Sędziował: Christian Froschauer (Niemcy)
Widzów: ok. 17 tysięcy

Slajd: Canal+

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jestem przekonany, że w tym przypadku na jednym sezonie się nie skończy. Uważam, że nasza współpraca potrwa minimum kilka lat. Wierzę, że ona rozwinie się w ten sposób, że Bartek nie będzie chciał odchodzić długo z Motoru Lublin.

Jakub Kępa

MundialTyper2022

po kredzie 315x155px 02

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2022
1. Motor Lublin
14 31 +168
2. zielona-energia.com Włókniarz
14 24 +124
3. Moje Bermudy Stal Gorzów 14 20 +55
4. For Nature Solutions Apator 14 18 +2
5. Betard Sparta Wrocław 14 17 +58
6. Fogo Unia Leszno 14 15 -12
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 14 12 -136
8. Arged Malesa TŻ Ostrovia
14 0 -259
 eWinner 1. Liga 2022
1. Abramczyk Polonia Bdg.
14 30 +77
2. Stelmet Falubaz ZG 14 24 +153
3. Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4. Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5. H. Skrzydlewska Orzeł 14 14 -29
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7. ROW Rybnik
14 11 -62
8. Aforti Start Gniezno 
14 11 -122
2. Liga Żużlowa 2022
1. OK Bedmet Kolejarz Opole
 12 21 +130
2. SpecHouse PSŻ Poznań  12 21 +109
3. Metalika Recycling Kolejarz  12 21 +68
4. Optibet Lokomotiv Daugavpils  12 18 +44
5. TEXOM Stal Rzeszów  12 11 +12
6. Unia Tarnów  12 10 -132
7. Budmax-Stal Polonia Piła  12 3 -229

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43