KALENDARIUM

26/2/2014

Przyszłość ukraińskiego speedwaya rysuje się obecnie niemal tak samo niepewnie jak przyszłość ukraińskiej państwowości. A jeszcze 2-3 lata temu te żużlowe nadzieje były spore, zwłaszcza we Lwowie i Równem. 26 lutego 2012 r. gwiazdą programu regionalnej TV Riwne1 był lider miejscowego Kaskadu, Stanisław Burza (video).

POWIEDZIELI...

poniedziałek, 26, luty 2018

sitera

sitera filipGdybym mógł cofnąć czas to pomimo mojego stanu zdrowia i tak zostałbym żużlowcem.

 

Filip Šitera (Przegląd Sportowy)

 

sportZ

Artykuły

Wydawało mi się, że widziałem już wszystko...

final2013...a tak naprawdę niczego jeszcze nie widziałem - tak skomentował żenujący spektakl w Zielonej Górze nestor tegorocznego finału, Piotr Protasiewicz. On na żużlowym motocyklu przejeździł całe szalone lata 90. - lata ustrojowej transformacji, a w polskim sporcie lata przeróżnych szarlatanów, hochsztaplerów, "niedziel cudów" i skandali. Ale to nie wtedy, a dzisiaj sięgnęliśmy dna. Może nie my - kibice, wszyscy ci zwykli, pałający jakąś irracjonalną miłością do tej dyscypliny ludzie - ale jako całość ten sport i ta liga sięgnęły bruku. To już jest koniec. Panowie Karkosik, Kryjom, Kurzawski pociągnęli za spłuczkę i spuścili nasz sport do klozetu. - Gdzie macie honor?! - skanduje 17 tys. kibiców. Odpowiedzi nie będzie. Przeprosin nie chcemy.

To prawda, że agonii polskiego ligowego żużla nie można sprowadzić do Karkosika i Unibaksu. Raczej do idei, tego piekielnego momentu, gdy żużel, w gruncie rzeczy prosty i prowincjonalny sport, skażony został wielkimi pieniędzmi, stał się poletkiem zainteresowania rodzimych biznesmenów, środkiem realizacji prywatnych interesów, czasem trampoliną do politycznych karier. Co nam zafundowano? Odwołany półfinał rok temu, "6 minut" Hancocka, żenujące przepychanki w chwili, gdy cały świat pochylił głowy w obliczu śmierci ś.p. Lee Richardsona, bankructwa klubów już w czerwcu, 75:0 pani Półtorak, weryfikację wyniku tegorocznego półfinału... skandal gonił skandal. To jednak 22 września 2013 roku przejdzie do historii polskiego żużla jako synonim upadku. Co będzie dalej? Nie wiemy. Jedyne co teraz przychodzi do głowy, to zostawić to wszystko. Odetchnąć. Pójść na turniej juniorów, pokibicować chłopakom na miniżużlu. Chciałoby się, żeby ta "czarna niedziela" stała się swoistym catharsis, żeby ktoś wreszcie trzasnął pięścią w stół, by zacząć budować to wszystko od nowa. Ułuda? Chyba tak. Ale to takie życzenie, od nas dla Was, na koniec tego smutnego sezonu.


Jakub Horbaczewski

Komentarze  

 
Guest
+1 #25 Guest 2013-09-26 18:57
Pytasz Waść co będzie? Cóż, aby podtrzymać chlubną tegoroczną tradycję, to teraz pewnie za ten cyrk w Zielonej, Unia - oczywiście ta z Leszna - dostanie TAKĄ KARĘ, że się Karkosikowi odechce
Cytować
 
 
SHD
+4 #24 SHD 2013-09-23 22:14
Cytuję Guest:
Cytuję SHD:
Spuścić Toruń do pierwszej ligi za ten numer to się inni oduczą - już widzę tą piękną zapowiedź meczu
Drukarz Toruń - Marna Folia Rzeszów
Tylko pytanie, czy w regulaminie uwzględniono obopólny walkower.

Haha, Toruń vs Rzeszów. To byłby finał ligi. Padłem na samą myśl ;D


Już widzę, jak będą wyglądały takie zawody:
Uzgodnią rozegranie meczu w połowie drogi, (może na narodowym)
a punkty przyzna się tym którzy po rozłożeniu całego sprzętu (przynajmniej 2 motory na zawodnika) najszybciej się zawinie za bramy stadionu i odjedzie 100km od Warszawy
Cytować
 
 
Guest
+1 #23 Guest 2013-09-23 17:01
Cytuję SHD:
Spuścić Toruń do pierwszej ligi za ten numer to się inni oduczą - już widzę tą piękną zapowiedź meczu
Drukarz Toruń - Marna Folia Rzeszów
Tylko pytanie, czy w regulaminie uwzględniono obopólny walkower.

Haha, Toruń vs Rzeszów. To byłby finał ligi. Padłem na samą myśl ;D
Cytować
 
 
SHD
+4 #22 SHD 2013-09-23 16:53
Spuścić Toruń do pierwszej ligi za ten numer to się inni oduczą - już widzę tą piękną zapowiedź meczu
Drukarz Toruń - Marna Folia Rzeszów
Tylko pytanie, czy w regulaminie uwzględniono obopólny walkower.
Cytować
 
 
Od redakcji
+1 #21 Od redakcji 2013-09-23 16:45
Cytuję nadal john dzisiaj:

Argument jest jeden zaczynacie pisac stronniczo nie ma juz tego obiektywizmu jak dawniej - znajde kilka wybranych fragmentow to wam zacytuje.
Powyzszy arytkul jest na poziomie SF niestety i coraz czescie zdaza sie wam tutaj gonic sensacje zamiast jak to okresiles "merytorycznie" sie wypowiadac.
Klamstwo to powazny zarzut - przemyslcie to.

Przemyśleliśmy to zanim przelaliśmy na "papier". Jeżeli piszesz, że "ostatnio cenzurujemy tu komentarze", a nic takiego nie ma miejsca, to kłamiesz. Piszemy dla kibiców, poświęcając własny czas, nie dziw się więc, że takie insynuacje spotkają się tu ze zdecydowaną reakcją. Chyba, że masz jakiekolwiek dowody na potwierdzenie swoich oskarżeń - wtedy je przedstaw.

"Powyzszy arytkul jest na poziomie SF niestety i coraz czescie zdaza sie wam tutaj gonić sensacje". To Twoja opinia. Swoją drogą, jesteś chyba pierwszym, który przyrównał PoKredzie do SF. Dość karkołomne zadanie.

"Argument jest jeden zaczynacie pisac stronniczo nie ma juz tego obiektywizmu jak dawniej - znajde kilka wybranych fragmentow to wam zacytuje".
Na tę listę najbardziej czekamy. Piszą tu wciąż ci sami ludzie, poglądów na żużel raczej nie zmienili, skoro więc - jak twierdzisz - poziom był wysoki, a od lipca wszystko się popsuło, z pewnością sami autorzy chętnie się dowiedzą w jakich tekstach zgrzeszyli rzekomą stronniczością.
Cytować
 
 
Od redakcji
0 #20 Od redakcji 2013-09-23 16:16
Cytuję marze_na:
Tak dawno tu pisałam, że zapomniałam się podpisać.
P.S. Zróbcie jakąś opcję przy wysyłaniu posta, która nakazałaby się podpisywać :).

Z nas łamagi informatyczne są, Marzeno. Polecamy za to opcję zalogowania się w portalu (prawy górny róg) - wtedy nick sam się wpisuje przy każdym kolejnym komentarzu, a i nikt go Wam nie zabierze.
Cytować
 
 
nieAndrzej
+1 #19 nieAndrzej 2013-09-23 12:31
Cytuję hrafn:
Cóż, aby podtrzymać chlubną tegoroczną tradycję, to teraz pewnie za ten cyrk w Zielonej, Unia - oczywiście ta z Leszna - dostanie TAKĄ KARĘ, że się Karkosikowi odechce robić z ludzi jaja.


hahahah
Cytować
 
 
Lotto
+1 #18 Lotto 2013-09-23 11:34
I sie Pan Andrzej Huszcza niewiele w swoim typie pomylił:)
Cytować
 
 
marze_na
+2 #17 marze_na 2013-09-23 11:10
Tak dawno tu pisałam, że zapomniałam się podpisać.

P.S. Zróbcie jakąś opcję przy wysyłaniu posta, która nakazałaby się podpisywać :).
Cytować
 
 
Guest
0 #16 Guest 2013-09-23 11:05
Cytuję nadal john dzisiaj:

Powyzszy arytkul jest na poziomie SF niestety i coraz czescie zdaza sie wam tutaj gonic sensacje zamiast jak to okresiles "merytorycznie" sie wypowiadac.


Chyba inne SF czytamy...
Ten artykuł, zważywszy na wydarzenia do których się odnosi, jest wyjątkowo wyważony i stonowany. Wobec wczorajszej akcji Unibaksu nie da się przejść obojętnie i jak to raczyłeś określić "z gonieniem za sensacją" nie ma to nic wspólnego.

Jeszcze słówko w temacie.
Czara goryczy się przelała i pewnie nie tylko ja ale i setki innych kibiców została do żużla zniechęcona. Może nie tyle do żużla w ogóle, co do popisów rzekomo najlepszej ligi świata. Fundowano nam ostatnio różne "atrakcje" nadwyrężając cierpliwość nie tylko kibiców ale i sponsorów. Wczoraj sięgnięto dna. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach będzie się chciał jeszcze pod szyldem Speedway Ekstraligi reklamować? Skoro nawet na wielkim finale nie potrafi zbić kapitału? O ile rok cały o żużlu wielkie media nawet się nie zająkną (chyba, że w kontekście tragicznego wypadku czy kolejnej afery)to finał ligi zawsze cieszy się zainteresowanie m wszystkich ogólnopolskich tytułów. Tymczasem zamiast promocji dyscypliny mamy gigantyczny skandal.

Nie wierzę, że kiedyś będzie normalnie. Nie wierzę w żadne catharsis. Nie wierzę, że ktoś trześnie ręką w stół i nie wierzę, że uda się zbudować od nowa coś choć krztynę lepszego. Znajdą się kolejni biznesmeni, którym zachce się pobawić w speedway, spełniać chłopięce marzenia, kupić mistrzostwo, a przy okazji załatwić jakiś interesik, wejść na salony, pokazać się w tv czy rozpocząć polityczną karierę. Motywacje są różne, efekt zazwyczaj ten sam. Jaki dobitnie pokazał ten sezon. Wystarczy pewnie jakieś 10 mln - na tyle mało, żeby chętni do zabawy się znaleźli, a z drugiej strony na tyle dużo, by zainteresowani czuli w tym jakiś prestiż i elitarność.
Cytować
 
 
Marcin
0 #15 Marcin 2013-09-23 10:19
A ja znam osobiście Ryśka Johna. Ryszard czy to ty?
Cytować
 
 
nadal john dzisiaj
-6 #14 nadal john dzisiaj 2013-09-23 09:20
Cytuję Od redakcji:
Cytuję rysiek:
Dzisiaj Ci sie udalo - nie ocenzurowali - ale coraz czesciej im sie zdaza - szkoda bo kiedys to byla stronka na poziomie...

Czytelniku Szanowny,
rysiek
2.26.146.62
john
2.26.146.62

To powyżej to Twoje adresy IP. A w zasadzie jeden adres. Jeśli prowadzisz tu jakąś swoją prywatną wojenkę z nami - w porządku. Może uważasz, że w którymś tekście skrzywdziliśmy Twój ukochany klub lub też skrytykowaliśmy Ciebie samego. Wyrażaj tu swoje poglądy - takie prawo komentujących, a my z każdej opinii się cieszymy. I naprawdę nie musisz zmieniać nicków. Natomiast insynuacje nt. rzekomego cenzurowania przez nas komentarzy pozostaw dla siebie. Przez 1,5 roku istnienia tej strony ocenzurowaliśmy 6 wpisów, wszystkie znajdziesz w artykule "Pozdrowienia dla (bu)raków", z odpowiednią adnotacją wyjaśniającą powód. Jednak nawet wtedy, choć posty te nadmiernie epatowały wulgaryzmami, obrażały inne kluby lub innych użytkowników, nie były usuwane, a jedynie wykropkowane były wulgarne fragmenty. Prosimy więc, nie mijaj się z prawdą. Jeżeli chcesz zniechęcić do nas innych Czytelników, wygenerować czarny PR - poszukaj argumentów merytorycznych, wytknij nam słabsze strony. Sami na tym skorzystamy. Kłamstwo niczemu nie służy.



Super - odrobiliscie pierwsza lekcje. Nie zmienam nickow po prostu mi sie znudzily.
Nie nie obrazilscie mojego ukochanego klubu ani mnie.
Nie wydaje mi sie zebym mial na celu - czarny PR -- na SF ewentualnie u P.Ost., ale nie tutaj.

Argument jest jeden zaczynacie pisac stronniczo nie ma juz tego obiektywizmu jak dawniej - znajde kilka wybranych fragmentow to wam zacytuje.

Mam prawo krytkowac tak jak wy macie prawo bronic waszej strony i felietonow.

Powyzszy arytkul jest na poziomie SF niestety i coraz czescie zdaza sie wam tutaj gonic sensacje zamiast jak to okresiles "merytorycznie" sie wypowiadac.

Klamstwo to powazny zarzut - przemyslcie to.

Pozdrawiam i trzymajcie poziom.
Cytować
 
 
Od redakcji
+4 #13 Od redakcji 2013-09-23 00:17
Cytuję lotto:
Apator dostanie kare ode mnie. Pojechalem, wydalem kasiore na kiełbase i piwo alco-free oraz paliwo. Tego karkosik mi nie odda. Dostane tylko za bilet. Zatem oleję ich zasrane GP jak sie wkurzę mimo kupionego biletu. Szmal wziął ten sport w swoje brudne łapy.

I tego właśnie, takich kibiców, oraz ich autentycznego zaangażowania najbardziej nam w tym wszystkim żal. Bez różnicy, czy tych z ZG, którzy stali godzinami w kolejkach po wejściówki, czy tych z Torunia, którzy stracili czas, pieniądze, nerwy i na darmo przejechali kilkaset km, a na dodatek mają teraz poczucie, że ich klubowa duma została zhańbiona, czy wreszcie tych "bezstronnych", którzy na stadionie przy W69 bądź w TV chcieli po prostu obejrzeć kawał dobrego speedwaya, a zamiast tego patrzyli na pakującego się pospiesznie do auta menadżera Kryjoma.
Cytować
 
 
wojtas
+3 #12 wojtas 2013-09-23 00:05
apatorowi powinni odebrać medale, a następny sezon -5pkt na starcie. Nie znoszę ich kibiców, ale dziś żal mi ich się zrobiło. Jechać pół Polski, by wstydzic się za brak honoru w drużynie. Przykre
Cytować
 
 
Od redakcji
+7 #11 Od redakcji 2013-09-22 23:49
Cytuję rysiek:
Dzisiaj Ci sie udalo - nie ocenzurowali - ale coraz czesciej im sie zdaza - szkoda bo kiedys to byla stronka na poziomie...

Czytelniku Szanowny,
rysiek
2.26.146.62
john
2.26.146.62

To powyżej to Twoje adresy IP. A w zasadzie jeden adres. Jeśli prowadzisz tu jakąś swoją prywatną wojenkę z nami - w porządku. Może uważasz, że w którymś tekście skrzywdziliśmy Twój ukochany klub lub też skrytykowaliśmy Ciebie samego. Wyrażaj tu swoje poglądy - takie prawo komentujących, a my z każdej opinii się cieszymy. I naprawdę nie musisz zmieniać nicków. Natomiast insynuacje nt. rzekomego cenzurowania przez nas komentarzy pozostaw dla siebie. Przez 1,5 roku istnienia tej strony ocenzurowaliśmy 6 wpisów, wszystkie znajdziesz w artykule "Pozdrowienia dla (bu)raków", z odpowiednią adnotacją wyjaśniającą powód. Jednak nawet wtedy, choć posty te nadmiernie epatowały wulgaryzmami, obrażały inne kluby lub innych użytkowników, nie były usuwane, a jedynie wykropkowane były wulgarne fragmenty. Prosimy więc, nie mijaj się z prawdą. Jeżeli chcesz zniechęcić do nas innych Czytelników, wygenerować czarny PR - poszukaj argumentów merytorycznych, wytknij nam słabsze strony. Sami na tym skorzystamy. Kłamstwo niczemu nie służy.
Cytować
 
 
johnX
+3 #10 johnX 2013-09-22 23:25
Cytuję Pedro:
Żużel to naprawdę WYJĄTKOWY sport. Tutaj zdarzają się takie cuda, o których przedstawiciele innych dyscyplin boją się nawet pomyśleć.

No własnie. Takie cuda zdarzają się co roku, walkowery, 6 minut spóźnienia, kombinacje z torami, taktyczne upadki. I zawsze w tych chwilach mówi się o sięgnięciu dna. Dzisiaj chyba jednak własnie je osiągnęliśmy. Wielki finał, telewizja, kibice a ci wzięli i pojechali do domu. Ani nie zdążyli na tor ponarzekać :) Ot tak po prostu.
Cytować
 
 
Pedro
+4 #9 Pedro 2013-09-22 23:17
Żużel to naprawdę WYJĄTKOWY sport. Tutaj zdarzają się takie cuda, o których przedstawiciele innych dyscyplin boją się nawet pomyśleć.
ŻADNE regulaminy tego nie zmienią. Hektolitry adrenaliny, jazda po bandzie, bez hamulców? Wszędzie: na torze i poza torem.
Cytować
 
 
denel
+1 #8 denel 2013-09-22 23:11
Ciekawe jaką karę apator dostanie? Mam nadzieje ,że potężną aż im w pięty pójdzie!
Cytować
 
 
rysiek
-6 #7 rysiek 2013-09-22 22:47
Cytuję Śnieży mi tu:
Przywolenie na tego typu numery zaczęło się ze śmiesznie niskimi karami dla Marmy za Leszno. W teorii Apator nie powinien dostać wyższej kary bo nie zrobili nic innego niż Marma. W praktyce mam nadzieję, że zostaną pozbawieni medali, a kary indywidualne finansowe i dyscyplinarne dostaną wszyscy włączając kierownictwo i zawodników. Nie wiemy czyja to była decyzja (czy Kryjom, czy Karkosik - możemy tylko snuć domysły) ale trudno mi sobie wyobrazić jak dorośli faceci typu Ward czy Miedziński mogą dać sobą tak manipulować. To oni mogli uratować strzępki twarzy zostając w parkingu. W oczywisty sposób Toruń powinien pokryć kwoty jakie Falubaz musi zwrócić kibicom ze bilety... Totalna bezmyślność. I jak dzisiaj dziwić się problemom, brakowi stabilizacji w mniejszych i słabszych ośrodkach, kiedy wiodący zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym, odpierdala taki numer. Nie cenzurujcie tylko, bo dzisiaj chyba mało kto może pokusić się o cenzuralne komentarze...


Dzisiaj Ci sie udalo - nie ocenzurowali - ale coraz czesciej im sie zdaza - szkoda bo kiedys to byla stronka na poziomie...
Cytować
 
 
john
+2 #6 john 2013-09-22 22:44
Cytuję Guest:
Cytuję john:
Jedno, jedyne zielone swiatelko tej niedzieli: Mecz o 3 miejsce - warty wspomnienia - ale ta stronka po malu schodzi ze sceny a szkoda, bo felietony i wpisy byly na poziomie .. do Lipca...

czyli do momentu az ktos osmielil sie nie zachwycac boskim Wlokniarzem?;p


Niestety nie trafiles - w meczu o 3 miejsce jechaly 2 druzyny...
NC - tak sie spieszyla na cyrk do ZG ze nawet nie pokazala podsumowania meczu. W powyzszym wpisie tylko o cyrku z ZG... wiec czego sie spodziewasz...t roche obiektywizmu zycze..
Cytować
 
 
Śnieży mi tu
+4 #5 Śnieży mi tu 2013-09-22 22:27
Przywolenie na tego typu numery zaczęło się ze śmiesznie niskimi karami dla Marmy za Leszno. W teorii Apator nie powinien dostać wyższej kary bo nie zrobili nic innego niż Marma. W praktyce mam nadzieję, że zostaną pozbawieni medali, a kary indywidualne finansowe i dyscyplinarne dostaną wszyscy włączając kierownictwo i zawodników. Nie wiemy czyja to była decyzja (czy Kryjom, czy Karkosik - możemy tylko snuć domysły) ale trudno mi sobie wyobrazić jak dorośli faceci typu Ward czy Miedziński mogą dać sobą tak manipulować. To oni mogli uratować strzępki twarzy zostając w parkingu. W oczywisty sposób Toruń powinien pokryć kwoty jakie Falubaz musi zwrócić kibicom ze bilety... Totalna bezmyślność. I jak dzisiaj dziwić się problemom, brakowi stabilizacji w mniejszych i słabszych ośrodkach, kiedy wiodący zarówno w wymiarze sportowym, jak i organizacyjnym, odpierdala taki numer. Nie cenzurujcie tylko, bo dzisiaj chyba mało kto może pokusić się o cenzuralne komentarze...
Cytować
 
 
Guest
+3 #4 Guest 2013-09-22 22:27
Cytuję john:
Jedno, jedyne zielone swiatelko tej niedzieli: Mecz o 3 miejsce - warty wspomnienia - ale ta stronka po malu schodzi ze sceny a szkoda, bo felietony i wpisy byly na poziomie .. do Lipca...

czyli do momentu az ktos osmielil sie nie zachwycac boskim Wlokniarzem?;p
Cytować
 
 
lotto
+6 #3 lotto 2013-09-22 21:47
Apator dostanie kare ode mnie. Pojechalem, wydalem kasiore na kiełbase i piwo alco-free oraz paliwo. Tego karkosik mi nie odda. Dostane tylko za bilet. Zatem oleję ich zasrane GP jak sie wkurzę mimo kupionego biletu. Szmal wziął ten sport w swoje brudne łapy.
Cytować
 
 
john
-11 #2 john 2013-09-22 21:41
Jedno, jedyne zielone swiatelko tej niedzieli: Mecz o 3 miejsce - warty wspomnienia - ale ta stronka po malu schodzi ze sceny a szkoda, bo felietony i wpisy byly na poziomie .. do Lipca...
Cytować
 
 
hrafn
+7 #1 hrafn 2013-09-22 21:01
Pytasz Waść co będzie? Cóż, aby podtrzymać chlubną tegoroczną tradycję, to teraz pewnie za ten cyrk w Zielonej, Unia - oczywiście ta z Leszna - dostanie TAKĄ KARĘ, że się Karkosikowi odechce robić z ludzi jaja.
Cytować