KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

GetWell 2017Żużel jest sportem, w którym zakorzenienie drużyny z miejscem jej egzystencji jest dość ważne. Ulubieńcami stają się miejscowi, "zawodnicy stąd", którzy przyciągają fanów na stadion. Niestety, czasem bywa tak, że sukces przekładany jest ponad wspomniane korzenie. Taki przypadek obserwujemy właśnie w Toruniu.

 

Adrian Miedziński pożegna się z ekipą Get Well Toruń. Nie wchodząc już w aspekt sportowy, należy zastanowić się nad tym, co dzieje się w Grodzie Kopernika. Klub traci wychowanków, ludzi stąd. W pierwszym składzie drużyny Jacka Frątczaka zobaczymy najpewniej dwóch "swojaków" – Pawła Przedpełskiego i Igora Kopcia-Sobczyńskiego. Doszło do sytuacji, w której torunianie ściągają nawet juniorów (Kaczmarek rok temu, wcześniej Krakowiak), rezygnując ze szlifowania talentów, których regularnie dostarczają Jan i Karol Ząbikowie. Szkoda, bo dotąd toruński klub był postrzegany jako dom zdolnych zawodników.

Z drugiej strony jednak zachowanie to można zrozumieć. Skład z Miedzińskim, Przedpełskim, Kopciem-Sobczyńskim i Kościelskim nie jest raczej gwarancją medalu, a podium to przecież dla torunian minimum. Nie jest tajemnicą, że w Grodzie Kopernika śnią o złocie. Czy jednak należy zrobić to za każdą cenę? Zwłaszcza za cenę kibica? Bo przecież fanom trudno będzie identyfikować się z drużyną "najemników". Jeśli jednak jakikolwiek klub w tym miejscu odpowiedział dwukrotnie "tak", przedstawiam krótką instrukcję utraty tożsamości.

Dzień 1.
Utrzymaj się w Ekstralidze rzutem na taśmę, dzięki dwóm zawodnikom, którzy w rozgrywkach powinni maksymalnie pełnić funkcję doparowego. Kibice będą w ekstazie, ale nie obiecuj im, że dwójka bohaterów zostanie.

Dzień 2.
Pogadaj z Australijczykiem, z którego rok wcześniej zrezygnowałeś. W końcu może triumfować w Grand Prix! Oprócz niego spróbuj rozmów z kimś z regionu i może jakimś Duńczykiem.

Dzień 3.
Po odrzuceniu oferty przez zawodnika z okolic, siądź do rozmów z Polakiem, który nie zarabiał dotąd za wiele (np. 151 zł za punkt). W tym samym czasie siądź do rozmów ze swoim wychowankiem, który barw Twojej drużyny reprezentuje od zawsze, a także z drugim, młodszym, wychowankiem.

Dzień 4.
Nadszedł czas na rozmowy z braćmi zza granicy. Jeden z nich jest już u Ciebie długi czas i w ostatnich lata nie idzie mu zbyt dobrze. Zależy Ci na drugim, młodszym, jednak by go mieć, musisz zostawić też starszego. Cóż… trzeba poświęcić jedno miejsce w składzie…

Dzień 5.
Dwóm zawodnikom, którzy sprawili, że zostajesz w Ekstralidze, grzecznie dziękujesz za dotychczasową współpracę. Marzy Ci się medal, nie baraże.

Dzień 6.
Po tym jak młody wychowanek stwierdzi, że nie chce być rezerwowym, staniesz przed wyborem. Będzie on jednak pozornie trudny – rezygnujesz z klubowej legendy, dzięki czemu masz miejsce na nowego Polaka i młodego wychowanka.

Dzień 7.
Finalizujesz rozmowy z przyszłym triumfatorem Grand Prix i połamanym Duńczykiem oferując potwornie duże pieniądze. O takich stawkach musi zapomnieć weteran żużlowych torów, z którym się żegnasz. Z klubem rozstaje się też najwierniejszy zawodnik, bo „zaklepujesz” innego Polaka – wystarczyło dać mu więcej niż 151 zł za punkt, ale stać Cię na to, więc nie narzekasz.

I tak oto tworzy się skład, z którym możesz powalczyć o medal w najlepszej lidze świata. Kibice domagają się jeszcze powrotu do historii w nazwie, ale tutaj wyjaśni się, że problemy są natury formalno-prawnej, za miesiące nikt już nie będzie pamiętał. Miejsce na podium jest teraz w Twoim zasięgu. Pytanie tylko czy sympatia kibiców i pełny stadion również?


Mateusz Dziopa

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer 2024 - zmierz się z najlepszymi!

Najszybsze żużlowe newsy

SpeedwayNews logo

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  8 17 +124
2. Betard Sparta Wrocław  8 9 +34
3. ebut.pl Stal Gorzów  7 9 -46
4. Krono-Plast Włókniarz  7 7 +4
5. KS Apator Toruń
 8 6 -9
6. NovyHotel Falubaz  7 6 -22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  8 4 -84
8. FOGO Unia Leszno  7 3 -81
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Abramczyk Polonia  7  10 +75
2. Innpro ROW Rybnik  6  10 +28
3. Arged Malesa Ostrów
 6  8 +16
4. Cellfast Wilki Krosno  7  8 +2
5. #OrzechowaOsada PSŻ  6  7 -12
6. Texom Stal Rzeszów
 7  4 -6
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
 7  4 -46
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 6  1 -57
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Ultrapur Start Gniezno
 4  6 +18
2. Trans MF Landshut Devils  5
 6 -25
3. Unia Tarnów  4
 4 +37
4. Optibet Lokomotiv  5
 4 -7
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  4  4 -20
6. PKS Polonia Piła  4  2 -3

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43