KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Czuję trochę niedosyt. Popsułem bardzo start w finale. Może niepotrzebnie podjąłem ryzyko, ale gdyby przed zawodami dano mi takie miejsce, to brałbym w ciemno. Trzeba zamazać złe wspomnienie ze Stadionu Narodowego.

Dominik Kubera po SGP w Landshut

Pedersen GKM 5VI2022Nicki Pedersen zawsze imponował nie tylko walecznością na torze, ale także otwartością w kontaktach z własnymi fanami. Tym razem także. Nie minęły nawet 24 godziny po fatalnym upadku w Grudziądzu podczas meczu ZOOLeszcz GKM - FOGO Unia Leszno, a na oficjalnym profilu zawodnika pojawiły się obszerne materiały foto i wideo z pierwszych chwil w grudziądzkim szpitalu. Pedersen poinformował też kibiców żużla o szczegółach dotyczących swojego stanu zdrowia i pierwszych rokowaniach.

Starcie pomiędzy Pedersenem a Piotrem Pawlickim (a w zasadzie kontynuacja starcia do jakiego doszło już wiraż wcześniej) wydarzyło się na samym początku meczu w Grudziądzu, już w pierwszej serii startów. Dla obu był to pierwszy wyjazd na tor. Sędzia po długiej analizie wykluczył zawodnika z Leszna, choć wśród ekspertów w TV przeważał pogląd, że była ta klasyczna sytuacja torowa okraszona pechem (hak w kole rywala), z tradycyjnym dylematem arbitra pt. "kogoś należy wskazać jako winnego".

Już w niedługi czas potem otrzymaliśmy pierwsze oficjalne i fatalne wieści - obie złamane łopatki u Pawlickiego i poważny uraz na wysokości miednicy i uda u Pedersena. Dzień po wypadku Duńczyk potwierdza te informacje: chodzi o złamaną w dwóch miejscach miednicę oraz złamaną panewkę kości biodrowej. Pierwszy, najpilniejszy zabieg przeprowadzili lekarze ze szpitala w Grudziądzu, kolejne były wielokrotny Mistrz Świata chce przejść już w Danii. Obecnie czeka na wyniki badań i jeżeli te będą pomyślne, to już 7 czerwca znajdzie się pod opieką medyków w swojej ojczyźnie.

O powrocie do ścigania w bieżącym sezonie nikt nawet nie myśli. A w sportowej przestrzeni publicznej znowu (jak po fatalnym upadku Pedersena w Pardubicach kilka lat temu) pojawiają się głosy poddające w wątpliwość sens kolejnego powrotu do ścigania. Lub wręcz nawołujące do zakończenia kariery. - Jako prezes z pełną odpowiedzialnością doradzam mu, żeby już nie kusił losu - doradza Władysław Komarnicki cytowany przez sportowefakty.wp.pl.

Sam Pedersen o swojej żużlowej przyszłości mówi lakonicznie i z należytym w obecnej sytuacji dystansem: - Wierzę, że przez to przebrnę, ale teraz jest to odległa perspektywa.

Zdjęcia i pełna treść publikacji na koncie Instagram Nickiego Pedersena - tutaj

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Czuję trochę niedosyt. Popsułem bardzo start w finale. Może niepotrzebnie podjąłem ryzyko, ale gdyby przed zawodami dano mi takie miejsce, to brałbym w ciemno. Trzeba zamazać złe wspomnienie ze Stadionu Narodowego.

Dominik Kubera po SGP w Landshut

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  4 8 +64
2. ebut.pl Stal Gorzów  4 6 +6
3. Betard Sparta Wrocław  4 5 +8
4. KS Apator Toruń  4 5 +14
5. NovyHotel Falubaz
 4 3 -8
6. FOGO Unia Leszno  4 3 -43
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  4 2 -17
8. Krono-Plast Włókniarz  4 1 -22
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Innpro ROW Rybnik  4  8 +38
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 4  6 +37
3. Cellfast Wilki Krosno  3  6 +22
4. #OrzechowaOsada PSŻ  3  3 +1
5. Arged Malesa Ostrów
 3  2  0
6. Texom Stal Rzeszów
 3  2 -3
7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 4  1 -35
8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  4  0 -60
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Trans MF Landshut Devils
 2  4 +11
2. Ultrapur Start Gniezno
 3
 4 -2
3. PKS Polonia Piła  2
 2 +16
4. Optibet Lokomotiv  3
 2 0
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  2  2 -12
6. Grupa Azoty Unia Tarnów  2  0 -16

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43