KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

* * *

ARBITER MICHAŁ SASIEŃ OGŁASZA DECYZJĘ O OBUSTRONNYM WALKOWERZE W RELACJI NA ŻYWO CANAL+

* * *

SYTUACJA NA TORZE godz. 18:45

* * *

SYTUACJA NA TORZE godz. 19:50

* * *

JAKUB MIŚKOWIAK: "Gdyby była decyzja sędziego, że jedziemy, to każdy by wsiadł i pojechał"

* * *

WADIM TARASIENKO dla speedwaynews.pl: "Gdyby kazali jechać, byśmy się połamali"

"Wszyscy zgodziliśmy się, że przy krawężniku była guma, a szerzej twarde miejsca. W tych odmoczonych miejscach, gdzie po zdjęciu plandeki pojawiły się przecieki, spokojnie dało się wykopać dziurę nogą! A pięć centymetrów dalej nawierzchnia była twarda. Co tu dużo mówić: plandeka nie zdała egzaminu. Moim zdaniem ten tor kompletnie nie był regulaminowy i mecz powinien zostać przełożony na inny dzień.

Wiem, że ludzie mogą nasze powody interpretować w różny sposób, ale ja swojego zdania nie zmienię. Jestem zawodnikiem, jadę na motocyklu bez hamulców z prędkością ponad 100 km/h wchodząc w łuk. Gdybym miał przed sobą rywala, to przymykając gaz w jednym z tych przyczepniejszych miejsc, skasowałbym żużlowca jadącego z przodu. Oczywiście nie życzę nikomu źle, ale w takich warunkach po prostu obaj byśmy się połamali".

* * *

STANISŁAW CHOMSKI: "Plandeka to wyrzucone w błoto 200 tys. zł"

* * *

GKM GRUDZIĄDZ TUŻ PO ODWOŁANIU ZAWODÓW: "Jednogłośnym zdaniem sztabów szkoleniowch oraz wszystkich zawodników, tor nie nadaje się do bezpiecznej jazdy w czwórkę.

* * *

ZREZYGNOWANY I ZAWIEDZIONY POSTAWĄ ŻUŻLOWCÓW MENADŻER CHOMSKI PO ODWOŁANIU ZAWODÓW: "Jeżeli bokser wychodzi na walkę bokserską, to wie, że może dostać w czapę (...) i tak samo tutaj". "Nie znam treści oświadczenia o odmowie jazdy, o którym mówi sędzia"

* * *

DOKUMENT 1: TREŚĆ OŚWIADCZENIA KIEROWNIKA DRUŻYNY STAL GORZÓW KRZYSZTOFA ORŁA PRZEKAZANA SĘDZIEMU SASIENIOWI 28 MAJA

* * *

DOKUMENT 2: TREŚĆ OŚWIADCZENIA KIEROWNIKA DRUŻYNY GKM GRUDZIĄDZ ADAMA REMBEZY PRZEKAZANA SĘDZIEMU SASIENIOWI 28 MAJA

* * *

OŚWIADCZENIE KLUBU STAL GORZÓW DZIEŃ PO MECZU (29 MAJA)

* * *

PREZES WALDEMAR SADOWSKI W RADIU GORZÓW: "CO NAJMNIEJ 1 MLN ZŁ STRATY FINANSOWEJ W WYNIKU WTORKOWYCH WYDARZEŃ"

* * *

PIERWSZE KROKI SPÓŁKI SPEEDWAY EKSTRALIGA:

PGE EKSTRALIGA PUBLIKUJE TABELĘ NIE UWZGLĘDNIAJĄCĄ MECZU #GORGRU I ZAPOWIADA OSOBNY KOMUNIKAT Z DECYZJĄ WERYFIKACYJNĄ WS. TEGO SPOTKANIA

* * *

"BYŁ TELEFON DO LESZKA DEMSKIEGO, ALE TO STANDARDOWA PROCEDURA W TAKICH SYTUACJACH"

Sportowefakty.wp.pl: "Jak przekazała nam Speedway Ekstraliga, decyzja ta [o ogłoszeniu obustronnego walkowera - dop. PoKredzie.pl] została skonsultowana z Leszkiem Demskim, który jest bezpośrednim przełożonym dla każdego polskiego sędziego żużlowego. Jest to standardowe postępowanie w przypadku zmiany statusu zawodów, podejmowanej na miejscu w dniu meczu.

* * *

PRZEMYSŁAW SZYMKOWIAK (dyrektor ds. mediów SPEEDWAY EKSTRALIGA) dla sportowefakty.wp.pl:

"Sędzia podjął decyzję o obustronnym walkowerze i ogłosił ją publicznie. Podjął decyzję wobec faktu, iż jego zdaniem tor był regulaminowy, a zawodnicy obu drużyn, reprezentowani w zawodach drużynowych przez kierowników drużyn, odmówili startu w zawodach. Jedynym oficjalnym dokumentem potwierdzającym decyzję kierownictw drużyn jest protokół z zawodów. Kierownicy drużyn: gospodarzy i jak i gości podpisali protokół z zawodów, w którym napisano, iż zawody zostały „zakończone obustronnym walkowerem w związku z oświadczeniami kierowników obu drużyn o nieprzystąpieniu do zawodów.

W grę wchodzą wysokie kary finansowe na kluby, zawodników oraz sztaby szkoleniowe, jak również kary zawieszenia na okres od jednego miesiąca do dwóch lat, a nawet dyskwalifikacja, a także ujemne punkty dla klubów.

Na pewno KOL przeprowadzi postępowanie dyscyplinarne dotyczące odmowy startu zawodników w meczu PGE Ekstraligi, bo z taką mieliśmy do czynienia. Na pewno również KOL zajmie się sprawdzeniem wszystkich meczowych dokumentów, dostępnych medialnie wypowiedzi, w tym przede wszystkim trenera drużyny z Grudziądza, Roberta Kościechy".

* * *

USTALENIA MEDIÓW WS. POSTĘPOWAŃ DYSCYPLINARNYCH. KOMU GROŻĄ KARY I JAK WYSOKIE?

"...tym razem największe konsekwencje mają spaść nie na kluby, a na poszczególne osoby. Wśród zagrożonych dyskwalifikacją jest trener gości, Robert Kościecha oraz żużlowcy poszczególnych drużyn.

Najważniejszą informacją jest w tym momencie decyzja o braku wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego zawodów Michała Sasienia oraz komisarza toru.

Udało nam się dowiedzieć, że wobec pozostałych członków drużyn i sztabów szkoleniowych zostanie wszczętych aż sześć postępowań dyscyplinarnych. Ze swojego zachowania będą musieli się tłumaczyć trenerzy i kierownicy obu drużyn, a przede wszystkim zawodnicy. Osobne postępowania będą toczyć się wobec samych klubów.

Władze polskiego żużla mają dość coraz częstszego ingerowania zawodników w decyzje sędziów i dlatego zamierzają potraktować ten przypadek jako nauczkę dla całego środowiska".

[SportoweFakty.wp.pl 29.05.2024]

* * *

"Z naszych informacji wynika, że władze Ekstraligi Żużlowej planują radykalne kroki. W centrali mają już dość zachowania zawodników, którzy wchodzą sędziom i komisarzom na głowę de facto decydując, które zawody się odbędą, a które nie. Warto dodać w tym miejscu, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w tym sezonie. Całkiem niedawno podobny przypadek przerabialiśmy w Częstochowie, gdzie mecz po próbie toru został odwołany.

Władze ligi stoją na stanowisku, że czas najwyższy skończyć z tym precedensem i zrobić porządek. Dotarliśmy do informacji, z których wynika, że obu drużynom grożą poważne konsekwencje. Jak udało nam się ustalić, zawodnicy Stali i GKM-u mogą zostać zawieszeni przynajmniej na jeden mecz. To oznaczałoby, że gorzowianie i grudziądzanie musieliby posiłkować się zespołem rezerw z PGE Ekstraligi U-24. A sami żużlowcy dostaliby srogo po kieszeni, bo jedno spotkanie mniej to strata dla każdego z nich nawet 100 tys. zł i więcej.

Poważne problemy może mieć menedżer gości Robert Kościecha. Z nieoficjalnych informacji wynika, że grozi mu nawet dożywotnia kara, a w najlepszym wypadku zawieszenie czasowe - być może do końca sezonu. Zdaniem PGE Ekstraligi miał on nakłaniać zawodników do tego, że tor jest niebezpieczny i mecz nie powinien się odbyć".

[sport.interia.pl 29.05. 2024]

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nie dyskutuję o numerze, jest mi to obojętne, co mam na plecach. Odbyliśmy spotkanie w klubie, szczerze porozmawialiśmy. Wiedzieliśmy po co jedziemy do Torunia. Pojadę też w SGP wśród elity.

Oskar Fajfer dla C+

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

Typer 2024 - zmierz się z najlepszymi!

Najszybsze żużlowe newsy

SpeedwayNews logo

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  8 17 +124
2. Betard Sparta Wrocław  8 9 +34
3. ebut.pl Stal Gorzów  7 9 -46
4. Krono-Plast Włókniarz  7 7 +4
5. KS Apator Toruń
 8 6 -9
6. NovyHotel Falubaz  7 6 -22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  8 4 -84
8. FOGO Unia Leszno  7 3 -81
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Abramczyk Polonia  7  10 +75
2. Innpro ROW Rybnik  6  10 +28
3. Arged Malesa Ostrów
 6  8 +16
4. Cellfast Wilki Krosno  7  8 +2
5. #OrzechowaOsada PSŻ  6  7 -12
6. Texom Stal Rzeszów
 7  4 -6
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
 7  4 -46
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 6  1 -57
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Ultrapur Start Gniezno
 4  6 +18
2. Trans MF Landshut Devils  5
 6 -25
3. Unia Tarnów  4
 4 +37
4. Optibet Lokomotiv  5
 4 -7
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  4  4 -20
6. PKS Polonia Piła  4  2 -3

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43