ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Łaguta GrigorijPewny, że wygram, to ja mogę być w motocrossie. Żużel to nie to samo, co motocross. Tam wyścig trwa 30 min., jeśli wiem, że jestem mocny i mam siły, to wiem, że wygram. W żużlu trwa minutę, a mnóstwo spraw zależy od innych.
Grigorij Łaguta

 

AnersenHans GTŻ   Dolny-Sparta

 

MECZ ROKU DLA GRUDZIĄDZAN - MECZ O ŻYCIE DLA SPARTY!


UWAGA: ODŚWIEŻAMY STRONĘ SAMODZIELNIE!

Minister-live


Składy
:

Sparta-logo2Betard Sparta Wrocław: 60
9. Fredrik Lindgren 3, 2', 0, 3,  3 - 11+1
10. Tai Woffinden 0, 3, 1, 2', 2' - 8+2
11. Tomasz Jędrzejak 3, 3, 3, 3, 2' - 14+1
12. Jesper B. Monberg 2', 2', 1, w - 5+2
13. Sebastian Ułamek 3, 3, 3, 3, 3 - 15
14. Patryk Dolny 1, 2', 1 - 4+1
15. Patryk Malitowski, 3, 0, 0, - 3

GTŻ logo

GTŻ Grudziądz: 30
1. Kevin Woelbert 2, 0, 1', 2, 0 - 5+1
2. Andriej Karpow 1', 1, 2, 0, - 4+1
3. Norbert Kościuch 0, u, 3, 1, 1, 1 - 6
4. Paweł Staszek 1, 1, -, -,  - 2
5. Hans Andersen 2, 1, 2', 2, 2, 1 - 10+1
6. Łukasz Cyran 2, 1', t, w, - 3+1
7. Łukasz Przedpełski 0, u (10 za wrażenia artystyczne) - 0


Początek spotkania: 15.30
Sędziuje: Marek Wojaczek (Rybnik)
Pierwszy mecz: 51:39 dla GTŻ
Jury Zawodów:
Przewodniczący: Stanisław Bazela
Delegat GKSŻ: Włodzimierz Kowalski
Sędzia: Marek Wojaczek


UWAGA: ODŚWIEŻAMY STRONĘ SAMODZIELNIE!


Wylosowano zestaw: nr 1.

Bieg po biegu:


1. Malitowski, Cyran, Dolny, Przedpełski 4:2 (63,2 sek)
Od krawężnika: Malitowski, Cyran, Dolny, Przedpełski

Komentarz:Malitowski wykorzystał pole A. Cyran zrównał się z nim na wyjściu z 1. łuku, odważnie przejechał ramię w ramię dobre 15 metrów, jednak większa prędkość "Mality" zadecydowała. Dalej bez historii.

2. Lindgren, Woelbert, Karpow, Woffinden (61,8) 3:3, 7:5
Woelbert, Lindgren, Karpow, Woffinden

Komentarz: Bieg roku na Olimpico! Woelbert popisowo wykorzystal 1. pole. Gonili go kolejno Woffinden i Lindgren. Obu wrocławian postawiło na kole - chyba mają problem z tym torem większy niż goście. Ostatecznie udało się minąć Niemca Fredrikowi Lindgrenowi, ale na ostatnim okrążeniu ładnym atakiem 1 punkt odebrał wrocławianom Karpow.

3. Jędrzejak, Monberg, Staszek, Kościuch (61,9) 5:1 12:6
Jędrzejak, Kościuch, Monberg, Staszek

Komentarz: Popisowo rozegrany 1. łuk przez parę wrocławską. Jędrzejak cały bieg asekuruje Monberga. Goście daleko. Kościuch totalnie niespasowany.

4. Ułamek, Andersen, Cyran, Malitowski (61,5) 3:3 15:9
Andersen, Malitowski, Cyran, Ułamek

Komentarz: Andersen nie wykorzystał pola A sprowokowany czołganiem się Malitowskiego. Sędzia nie nakazał powtórki. Ułamek wystrzelił spod płotu. Cyran odważnie przepchnął na wyjściu z wirażu Malitowskiego. Na 2. okrążeniu junior gości wystrzelił świecę na wyjściu z 2. wirażu (to samo miejsce, gdzie leżał już m.in. Vaculik), ale zdołał utrzymać pozycję.

Równanie toru

5. Jędrzejak, Monberg, Karpow, Woelbert (61, 2) 5:1 20:10
Monberg, Woelbert, Jędrzejak, Karpow
Zmiany:

Komentarz: Uderzeniowa fala WTS zatapia. Goście nie mieli żadnych szans. Jedyny plus dla nich taki, że Karpow jest już nieco lepiej dopasowany.

6. Ułamek, Dolny, Staszek, Kościuch (u) (61,7) 5:1 25:11
Kościuch, Ułamek, Staszek, Dolny
Zmiany:

Komentarz: Dramat Kościucha. 10 m przed metą próbując doścignąć Ułamka, wywraca się na prostej pod bandą. Wcześniej Patryk Dolny na wyjściu z 1. łuku minął wolnego jak ślimak Staszka.

7. Woffinden, Lindgren, Andersen, Cyran (t) (61,4) 5:1 30:12
Lindgren, Andersen, Woffinden, Cyran (t)
Zmiany:

Komentarz: Woffinden puścił sprzęgło, podpuszczając Cyrana. Cyran zrywa taśmę i jest wykluczony z powtórki.

Powtórka: Co za bieg! Całej trójce chyba nikt nie powiedział, że tu jest Wrocław a nie Wolverhampton. Andersen pięknie ze startu, zamknął ospałego Lindgrena. Rozpędzony "Woffi" mija Duńczyka na wejściu w 2. łuk, ale 30 m później kontra Andersena przynosi mu powodzenie. Chwilowe, bo Anglik wywozi "Kaczkę" na szeroką, z czego korzysta jeszcze Lindgren.Wrocławianie uciekają.

Równanie toru. Wreszcie wyjechała polewaczka. Dobrze, bo zaczynamy zdmuchiwać z laptopów warstewkę kurzu.

Spiker krzyczy, że Woffinden jest "ciepły i rozgrzany". Hmm...

Krótka przerwa. Toromistrz zapomniał zamknąć bramę wyjazdową dla polewaczek. Ewidentnie poszedł na papieroska. Spiker nawołuje. Może się znajdzie...

8. Ułamek, Karpow, Woelbert, Malitowski (62,0) 3:3 33:15
Ułamek, Karpow, Malitowski, Woelbert
Zmiany:

Komentarz: Pokaz parowej jazdy w wykonaniu gości. Karpow pociągnął Woelberta z bara na prostej startowej, chwilę później Woelbert zajechał drogę Karpowowi. Nie ma to jak współpraca na torze...

9. Kościuch, Andersen, Woffinden, Lindgren 1:5 34:20
Staszek, Woffinden, Kościuch, Lindgren
Zmiany: Hans Andersen za Pawła Staszka RT

Komentarz: No no, coś się zaczyna dziać. Norbert Kościuch rozprowadził ten bieg jak profesor. Andersen strasznie wolny, tylko specyfice wrocławskiego anty-toru i chyba słabnącemu ze względu na kontuzję Woffindenowi zawdzięcza, że nie został minięty. Miejscowi fani mocno zaskoczeni.

4 min. przerwy dla Hansia-Lansia

10. Jędrzejak, Andersen, Monberg, Przedpełski(u) (61,4) 4:2 38:22
Przedpełski, Jędrzejak, Andersen, Monberg
Zmiany:

Komentarz:Niesamowity upadek Przedpełskiego! Na wyjściu z 1. łuku wykonał salto razem z motorem, a kiedy miejscowi fani zastanawiali się czy żyje, wstał i zdążył jeszcze ściągnąć maszynę z toru. Reszta bez historii.

Gromkie brawa dla kaskadera z Grudziądza.

Równanie toru. Toromistrz się znalazł. W baku polewaczki jest też jeszcze paliwo, odnośnie czego pojawiały się wątpliwości.

11. Ułamek, Woffinden, Kościuch, Karpow (61,4 ) 5:1 43:23
Woffinden, Karpow, Ułamek, Kościuch
Zmiany:

Komentarz: Ułamek zrobił to, co potrafi najlepiej. Uśmiechnął się. Żart. Tak poważnie to Kościuch nadal jest szybki, ale Woffindena, choć ten tańczył po torze jak w tańcu z gwiazdami, nie zdołał minąć.

12. Jędrzejak, Woelbert, Dolny 4:2 47:25
Cyran (u/w), Dolny, Woelbert, Jędrzejak
Zmiany:

Komentarz: Cyran upada na 3 okrążeniu. Miejsce - tradycyjne we Wrocławiu, wyjście z 2. łuku. Spiker cytuje słowa Ś.P. Ryszarda Nieścieruka: "może wynieść i podnieść". Tylko tam jakby ciut za często.
Zanim doszło do upadku Cyran odważnie walczył z Dolnym o 2. pozycję. Wywiózł juniora WTS-u na szeroką, czym umożliwił atak Woelbertowi. Jechali na pewne 3:3.

Powtórka: Bez historii. "Ogór" idzie na komplet. Woelbertowi trzeba oddać, że trzymał się na kole lidera miejscowych przez cały dystans.

13. Lindgren, Andersen, Kościuch 3:3 50:28
Monberg, Staszek, Lindgren, Andersen
Zmiany: Kościuch za Staszka RT

Komentarz: Koszmarny upadek Monberga w tym samym miejscu co przed chwilą Cyrana. Nie atakowany przez nikogo Duńczyk padł jak ścięty. Najpewniej zawinił łańcuszek sprzęgłowy. Paradoksalnie uratowało to wrocławian od porażki 1:5, bo wcześniej wyrzucony na szeroką na 1. łuku Lindgren tylko statystował. Monberg oczywiście wykluczony. Team Lindgrena poprawia coś w ustawieniach maszyny Szweda.

Zaczyna padać we Wrocławiu!

Powtórka: Lindgren rakietowo! Już na wejściu w 2. okrążenie miał 15 m przewagi. Dalej procesja.

Znowu pada mocniej.

Miejscowi na stojąco biją brawa p. Arturowi Dziechcińskiemu, szefowi Betardu. "Bez pana nie byłoby żużla w tym mieście!" krzyczy spiker. Czasem powie facet coś mądrego.

14. Lindgren, Woffinden, Kościuch, Karpow 5:1 55:29
Obsada od krawężnika: Kościuch , Lindgren, Karpow, Woffinden
Zmiany:

Komentarz:Lindgren znowu wygrywa pewnie start. Kościuch popełnia błąd na ostatnim okrążeniu, co bezlitośnie wykorzystuje Woffinden

Ostatni bieg sezonu na Olimpico. Wszyscy wstają. Nawet padać przestało...

15. Ułamek, Jędrzejak, Andersen, Woelbert 5:1 60:30
Obsada: Jędrzejak, Andersen, Ułamek, Woelbert
Zmiany:

Komentarz: Co tu komentować. Ostatni akt demolki. Fiesta na Olimpijskim się zaczyna. Zawodnicy wraz z trenerem Baronem już na torze. Gromkie "dziękujemy!" słychać na całym stadionie.

Wiadomo już, że szykowany jest otwarty dla fanów trening, na którym zawodnicy podziękują wrocławskim kibicom za całoroczne wsparcie, a ci swoim żużlowcom za utrzymanie Ekstraligi dla Wrocławia.


*******************************************************************************************************************************************

Godz. 14.00: Witamy z pochmurnego Wrocławia.
Informacja pierwsza i najważniejsza - nie pada. Ale czy nie zacznie, nie wiadomo. W tej chwili zachmurzenie jest całkowite, a termometry wskazują tylko 11 stopni. Na razie gospodarze mają prawo się cieszyć, bo wieczorem i w nocy w osiedlach położonych w promieniu 5-10 km od "Olimpico" solidnie popadało, ale sam Stadion pozostał suchy.

Z obozu GTŻ - potwierdza się nasza wczorajsza informacja. David Ruud ponoć już dwa dni temu przekazał kierownictwu GTŻ, że nie będzie zdolny pojechac w niedzielę. Zastąpić go ma Kevin Woelbert, który jest juz we Wrocławiu. Oznacza to, że grudziądzanie zrezygnowali z opcji ZZ. Poczekamy jednak jeszcze na oficjalne potwierdzenie składów przez sedziego.


Godz. 15.20:Życie dziennikarzy na Stadionie Olimpijskim nie jest łatwe. Wi-fi? - A co to? Na szczęście przenośne modemy zdarzają się łapać zasięg. - Ale i tak cię rozłączy - ostrzegają koledzy z dziennikarskiej braci. Zobaczymy. Na razie jest OK.

Pogoda też wspiera organizatorów. Przejaśnia się nad Stadionem Olimpijskim. Padać nie będzie.

Rozpoczyna się pomału prezentacja.

Fani GKM-u już ten mecz wygrali. Na ich sektorze ok. 90-osobowa ekipa oflagowała ze wszystkich stron całą "klatkę", a w tej chwili odpalili żółto-niebieskie flary, zbierając zasłużone oklaski od wrocławskich kibiców.

To już pewne - Kevin Woelbert wita się z kibicami podczas prezentacji. Hans Andersen nadal w puchowej  kurtce. Musiał zmarznąć w drodze z Torunia.

Wylosowano zestaw nr 1.

Tor: typowy przyczepny jak we wszystkich meczach domowych Sparty. Nie ma specjalnych wykopków, ale juniorzy gosci mają niewesołe miny...

Przejaśnia się we Wrocławiu, choc nadal bardzo zimno.

Wrocławianie pomału zaczynają snuć plany na kolejny ekstraligowy sezon. Sektor kibiców gości milczący, choć już liczniejszy - ponad 100 osób. rzuca się w oczy ładna flaga GKM w narodowych barwach wywieszona ponad sektorem.

Nagła zmiana pogody - pada!

Kibice gości już opuścili stadion.

Przed trybuną główną miejscowi fani czekają na swoich bohaterów.

Dziękujemy za udział w naszej relacji. Opuszczamy już Stadion Olimpijski. Teraz pora na emocje finałowe: Stal kontra Unia Tarnów.

P.S. Największym wygranym barażowego jest ten, kto wyznaczył godzinę jego rozpoczęcia. Padać zaczęło dopiero po 10. wyścigu, a kiedy tylko zakończyła się feta na torze po 15. biegu, lunęło niemiłosiernie. I tak przez pół godziny. Gdyby termin rozpoczęcia wyznaczono choćby godzinę później, nie byłoby najmniejszych szans na odjechanie regulaminowych 15 wyścigów.


Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Łaguta GrigorijPewny, że wygram, to ja mogę być w motocrossie. Żużel to nie to samo, co motocross. Tam wyścig trwa 30 min., jeśli wiem, że jestem mocny i mam siły, to wiem, że wygram. W żużlu trwa minutę, a mnóstwo spraw zależy od innych.
Grigorij Łaguta

 

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  14 29 +168
2. Cash Broker Stal Gorzów  14 21 +43
3. forBET Włókniarz  14 19 +2
4. Betard Sparta Wrocław  14 19 +54
5. Get Well Toruń  14 18 -19
6. MrGARDEN GKM Grudziądz  14 12 -86
7. Falubaz Zielona Góra  14 10 -64
8. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 10 -98
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  14 26 +187
2. ROW Rybnik  14 23 +181
3. Car Gwarant Start Gniezno  14 23 +66
4. Lokomotiv Dyneburg  14 21 -4
5. Orzeł Łódź  14 18 +47
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 15 +40
7. Euro Finannce Polonia Piła  14 7 -149
8. Arge Speedway Wanda
 14 5 -368
2. Polska Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów  12 29 +181
2. MDM Komputery TŻ Ostrovia  12 24 +137
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 16 +31
4. OK Kolejarz Opole  12 15 -29
5. Iveston PSŻ Poznań  12 11 -37
6. Polonia Bydgoszcz  12 8 -136
7. KSM Krosno  12 2 -147
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43