ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jabłoński MirosławMój występ był żenujący. Szliśmy cały czas z ustawieniami nie w tę stronę. Adrian Gała jako jedyny zasługuje na słowa pochwały. To się nie może powtórzyć.

Mirosław Jabłoński po meczu w Lublinie (Polsat)

sportZ

mikrofon cByła kiedyś taka akcja "Schowaj babci dowód". Oddolna i ponoć całkiem skuteczna. Do politycznych przepychanek się nie mieszamy, ale gdyby ktoś z kibiców zechciał zrobić coś dobrego dla polskiego żużla - niechaj schowa red. Olkowiczowi mikrofon.

Wypominanie gaf telewizyjnym sprawozdawcom jest zajęciem tyleż wdzięcznym, co łatwym. My, pisząc, zawsze możemy wrócić do tekstu, coś poprawić, odstawić kieliszek, przemyśleć... Oni nie. Słowo raz wypowiedziane, w tej samej sekundzie pójdzie w świat. Doceniamy więc pracę "mikrofonów", niektórych nawet całkiem lubimy i wiele im wybaczamy. Ale są pewne granice.

To, co zaprezentował w sobotni wieczór dyżurny komentator stacji Canal+ red. Piotr Olkowicz nie tylko tę granicę przekroczyło, ale postawiło ją w miejscu, do którego potencjalnym następcom trudno będzie się zbliżyć. Chcielibyśmy napisać, że gorszą formę pokazał w Bydgoszczy tylko Grzegorz Walasek, po przemyśleniu wszakże oddajemy palmę pierwszeństwa Olkowiczowi. To była Czomolungma mikrofonu. Totalna deklasacja.

"Piotr Olkowicz jest naprawdę świetnym komentatorem! Zabawnym, z bardzo komentatorskim tembrem głosu, merytorycznie znakomicie przygotowanym. Świetnie się go słucha". To nie my napisaliśmy. To wyskakuje jako pierwsze po wklepaniu w google frazy "piotr olkowicz komentator". Autor: Syn Pustyni.

Berberowie swoje zdanie już wyrazili. My, jako że "tembr głosu" mamy niewiele lepszy od posłanki Senyszyn, a przygotowanie wokalne żadne, skupimy się tylko na tej ostatniej części - znakomitym przygotowaniu merytorycznym.

I aż nie wiadomo od czego zacząć. Ręce załamane grabieją, bo cała niemal sobotnia transmisja usiana była "olkowymi" babolami, niczym dobra pizza pieczarkami. Z tym że serwowane przez dyżurnego "mikrofona" C+ trujące grzyby skutecznie obrzydziły widzom całą pyszną ucztę, jaką zaserwowali nam tego dnia żużlowcy na świetnym (wreszcie) bydgoskim owalu.

Nic to, że ludzie widzą, niektórzy nawet słyszą, co się dzieje na torze. - Dla kogo te gwizdy? Czyżby dla Grzegorza Walaska? - zastanawia się Olkowicz po 15. wyścigu, gdy Greg dowlókł się do mety za Hamillem. - Nie wiem - wtóruje mu Robert Kościecha.

I choćby walaskową szopkę panom z Canal+ narysować, oni i tak nie będą pewni. Bo oto następuje "exclusive" połączenie z parkiem maszyn i dowiadujemy się, że Walasek legł wskutek faulu Mikkela B. Jensena. Brutalnego faulu! - dodajmy.

Ile trzeba samozaparcia, żeby nie dostrzec, że przez całe (przeliterujemy c.a.ł.e) zawody Walasek jechał kompletne dno. A w tamtym konkretnym biegu objechał go w szkolny sposób po szerokiej najpierw  Roman Poważny, a na deser minął jak chciał młody Duńczyk. I dopiero potem Walas padł niczym Rejtan pod progiem, bo - jak szybko odgadł Kościecha - posypał się sprzęgłowy łańcuszek.

Ale nic to. W 12. gonitwie "kolejnym pechem" określił Olkowicz wynik niechlubnego bohatera polskiej kadry. Tylko zanim ten pech nastąpił baliśmy się, czy prowadzący Emil Sajfutdinow nie zdubluje biednego Walaska. Bo na trzecim kółku miał już nad nim ze 40 metrów przewagi.

Pech pechem, nieszczęścia chodzą parami - to wszystko wiemy, ale w sobotni wieczór to była jakaś potworna kumulacja pecha, a nieszczęście mieli wszyscy ci, którzy nie zdołali przełączyć się na zagraniczną stację. Już bowiem w chwilę po kolejnym walaskowym pechu, na starcie stanęli najlepsi tego dnia riderzy. Taki bieg mistrzów. I co? I Olkowicz pitolił coś o sukcesie jadącego za Sajfutdinowem Tomasza Golloba, bo "i tak będziemy o punkcik przed Rosją!". Wyświetlają się wyniki. Konsternacja. Rosja jest o dwa punkty przed Polską. Biedny Kościecha szturcha Olkowicza rysując mu wielkie "J" na pulpicie...  Zróbmy przerwę na równanie toru.

Po przerwie już wszystko jasne. To był spisek. Przebiegły Oleg Kurguskin (tak tak, pamiętamy te jego sztuczki jeszcze z toru) nakrył czapką-niewidką tabliczkę z wizerunkiem karcianego błazna. - Proszę państwa, dosłownie nikt na stadionie nie wiedział o tym jokerze - pogrąża się dalej Olkowicz. To dlaczego my, bazując tylko na telewizyjnym przekazie, mieliśmy tego "taktyka" Emila wpisanego w program dobrą minutę przed startem?!

Ale naprawdę przerażające było to, że w finalnym akordzie bydgoskiego dramatu niezrównany Gollob robił co mógł, żeby wygrać, a jednocześnie "osadzić" Emila na 3. miejscu (mocną nominację do wyścigu roku już mamy), a tymczasem Olkowicz, mający setkom tysięcy Polaków ukazać całą dramaturgię tego nierównego boju... nawet go nie zauważył. Darł się jak kretyn do mikrofonu: "Mamy wyścig dodatkowy!". A w tle Ruscy szaleli z radości. Panie Boże, spuść bombę.

A można tak:



- One point for Emil Saifutdinow is enough for Russia! - pada tuż po wjeździe na metę wyścigu (info dla Olkowicza: trzeba ustawić na 2:30).

Tak - oni krzyczą, kiedy trzeba, ale kiedy trzeba, mówią rzeczowo o sytuacji w zawodach. Olkowicz nie ma czasu, bo opowiada wtedy po raz szósty o hamburgerach Hamilla i współżyciu w łonie familii Łagutów. Zresztą, posłuchajcie raz jeszcze tego biegu w relacji SkySports.

Czuć różnicę? To teraz mamy dobrą wiadomość. Poniedziałkowy półfinał będzie można obejrzeć na żywo z angielskim komentarzem. Linka podamy na stronie głównej. Nie będziecie musieli wyłączać fonii w Canal+.

Słówko jeszcze o Robercie Kościesze, który współuczestniczył w sobotnim dramacie. Sympatyczny człowiek. I uczynny. Jak mógł, ratował tyłek gwieździe Canal+. Ale, na Boga, on nie jest komentatorem. On jest żużlowcem.

P.S. Panie Robercie, niech Pan nigdy więcej nie zakłada się z Olkowiczem o piwo w spornych sytuacjach. Alkoholizm to straszna choroba.

Komentarze  

Balbins
+1 #15 Balbins 2016-09-25 22:13
Witam. Dlaczego osoby, publiczne, komentarzy nie sa obiektywni? Sa jednostronii i jak i j sie slucha to ręce odpadają na taka stronniczość. Zróbcie coś z tym bo to jest osoba publiczna i obowiazuje ja obiektywizm i bezstronność. Nikogo nie interesuje jego prywatne zdanie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Anty-Bucza
+3 #14 Anty-Bucza 2016-04-04 00:26
Oglądam tylko Nice Lige bo świetnie to robi tTVP sport. Nie mogę tych transmisji Ekstaligowej w NC+ komentatorzy są chaotyczni za dużo chcą przekazać, przedstawiają żużel jak to by był mecz Amerykańskiej Ligi Hokejowej. Kompletnie nie pasuje to do Czarnego Sportu jednym słowem są do D.. Nawet TVP masz lepsze ujęcia i rozstawienie kamer niż NC +. Jeszcze wszędzie ta Półtorakowa. Panowe z NC+ powinniście atu dziennikarskiego się uczyć warsztat z TVP min, takich jak Darżynkiewic.z. Więcej merytoryki mniej show.
Cytować | Zgłoś administratorowi
MattSSoCal
+2 #13 MattSSoCal 2014-09-22 23:00
Mozna sie na Olkowicza powsciekac czasami, ale jak on komentuje to przynajmniej sie nie jaka przy kazdym slowie jak pewnien pan w nc+, ktory wqydaje sie ma problem ze zlozeniem plynnym calego zdania. Mysle, ze krytyka by sie jemu bardziej przydala, ale do konca sezonu nie dlugo i moze przez zime znajdzie terapeute/specjaliste od mowy lub inne zatrudnienie.

Moznaby tez przyciagnac temat komentatora z eurosportu, ktorego sie czasami nie daje sluchac, bo myli numery biegow, nazwiska zawodnikow i popelnia stada roznych gaf.

Co do komentarzy Nigela and Kevina w brytyjsciej TV, to jest on bardzo techniczny ale rowniez kompletnie suchy i bezrozrywkowy. Ich komentarza czesto sie slucha jakby tlumaczyli dzieciom co sie dzieje na torze i kto jest kto.

Pozdrawiam,
M.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Bartek
+2 #12 Bartek 2014-04-03 22:40
Szczera prawda. Pozdrowienia Matt
Cytować | Zgłoś administratorowi
Od redakcji
+5 #11 Od redakcji 2014-04-02 21:36
Cytuję kibic:
Jesteście żałośni...

To tylko jedna z rozlicznych naszych wad. Dziękujemy, kibicu, za tę rozbudowaną, merytoryczną opinię i pozdrawiamy!
Cytować | Zgłoś administratorowi
kibic
-2 #10 kibic 2014-04-02 20:05
Jesteście żałośni...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Adamo rk
+3 #9 Adamo rk 2013-10-06 17:43
Stacja C+ chyba nie rozumie zasad rynku !
Jeśli kibicom nie odpowiada komentator to trzeba go zmienić, a nie walczyć z kibicami, bo gdy odejdą kibice zamiast Olkowicza to co zostanie ? ino sznur ?
Ja lubię żużel i cykl SGP, ale oglądam coraz rzadziej, bo nie da się oglądać żużla bez fonii, a tam straszy Olkowicz :( ...ehh gdyby tak można wyłączyć tylko komentarz :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
ada
0 #8 ada 2013-09-15 17:13
Cytuję Od redakcji:
Cytuję nisz:
Nie przesadzacie? Przeciez to ogląda garstka Polaków, wiec wiochy dla zuzla raczej nie ma.

W skali makro może i garstka. Tyle, że my właśnie dla tej "garstki" piszemy. Dla nich olkowiczowe bajania o życiu prywatnym swoim i zaproszonych gości są o niebo ważniejsze od "pressingu przy zagęszczaniu środka pola wskutek aktywnej gry skrzydłowych" Szpakowskiego podczas najważniejszych nawet meczów kadry.
Pozytywne (i to zauważamy), że od tamtego letniego "napomnienia" red. Olkowicz jakby zaczął się bardziej starać. Coraz częściej zauważa, że mecz żużlowy to nie program Kuby Wojewódzkiego.

witam, skąd macie takie dane,że garstka ludzi ogląda żużel?widze ,że większość ludzi z nc ma problemy z rozumieniem wyrazów.Proponuje encyklopedie w rączki i nauka!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
starkowicz
+2 #7 starkowicz 2013-08-31 21:51
(Piotr Olkowicz fzcet bądz obiektywny widzisz to co chcesz widzieć jak emil woził i nz szczęście nic się nie stało ale rosjanie się tą brawurą doczekajądo swoich kontuzji, czepiacie się banerów złapcie się za głowę i potrzymajcie ja może opanujecie swoje wywody.
Cytować | Zgłoś administratorowi
wiesiekk
+4 #6 wiesiekk 2013-08-03 21:45
Olkowicz to kompletne dno, beznadziejny komentator ,myli się pieprzy od rzeczy, te jego durne żarty można porównać z żartami strasburgera z familiady dno dno dno a poza tym tak naprawdę nie zna się na spedwayu
Cytować | Zgłoś administratorowi
Od redakcji
+8 #5 Od redakcji 2013-04-12 18:18
Cytuję nisz:
Nie przesadzacie? Przeciez to ogląda garstka Polaków, wiec wiochy dla zuzla raczej nie ma.

W skali makro może i garstka. Tyle, że my właśnie dla tej "garstki" piszemy. Dla nich olkowiczowe bajania o życiu prywatnym swoim i zaproszonych gości są o niebo ważniejsze od "pressingu przy zagęszczaniu środka pola wskutek aktywnej gry skrzydłowych" Szpakowskiego podczas najważniejszych nawet meczów kadry.
Pozytywne (i to zauważamy), że od tamtego letniego "napomnienia" red. Olkowicz jakby zaczął się bardziej starać. Coraz częściej zauważa, że mecz żużlowy to nie program Kuby Wojewódzkiego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
nisz
-2 #4 nisz 2013-04-12 09:29
Cytuję edzio listonosz:
Olkowicz popełnia błędy, ale i tak nie jest najgorszym komentatorem. Przynajmniej emocjonuje się wyścigami i to jest fajne. Za mikrofonem najbardziej cenię: Pawła Wójcika, Tomka Lorka i Roberta Nogę. Najgorsi są Darżynkiewicz (nudziarz, zero emocji) oraz Krzysiek Cegielski (zero emocji) raczej sprawdza się jako dobry ekspert,doradca itp.


To wlasnie Lorek daje zero emocji. Ma wiedze, ale emocji nie umie przekazac.,
Cytować | Zgłoś administratorowi
nisz
-2 #3 nisz 2013-04-12 09:28
Nie przesadzacie? Przeciez to ogląda garstka Polaków, wiec wiochy dla zuzla raczej nie ma.
Cytować | Zgłoś administratorowi
edzio listonosz
+2 #2 edzio listonosz 2013-02-08 09:29
Olkowicz popełnia błędy, ale i tak nie jest najgorszym komentatorem. Przynajmniej emocjonuje się wyścigami i to jest fajne. Za mikrofonem najbardziej cenię: Pawła Wójcika, Tomka Lorka i Roberta Nogę. Najgorsi są Darżynkiewicz (nudziarz, zero emocji) oraz Krzysiek Cegielski (zero emocji) raczej sprawdza się jako dobry ekspert,doradca itp.
Cytować | Zgłoś administratorowi
juras
+3 #1 juras 2012-07-15 01:29
Heh a dzisiaj powtórka z rozrywki. Wszyscy widzieli jak Nicki zamyka gaz i puszcza Rudego, a w Canal+ krzyknął Nicki defekt! Dopiero potem ten obok mu podpowiedział, że to było celowe:)
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Niedziela, 22 kwietnia
PGE EkstraligaFalubaz - forBET Włókniarz
16:30 [nSport+]
Betard Sparta - Cash Broker Stal
19:00
[nSport+]
Grupa Azoty Unia - Get Well Toruń
19:00
Nice Polska Liga Zuzlowa bialeLokomotiv - Arge Speedway Wanda
16:15
Car Gwarant Start - Euro Finnance Polonia
14:45
ROW Rybnik - Orzeł Łódź
14:45 [Polsat Sport]

PLŻ2Iveston PSŻ - Stal Rzeszów
16:00
MDM Komputery Ostrovia - KSM Krosno
16:15

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. forBET Włókniarz Częstochowa  2 3 +18
2. Fogo Unia Leszno  2 3   +6
3. Cash Broker Stal Gorzów  2 2 +13
4. Falubaz Zielona Góra  2 2 +12
5. Grupa Azoty Unia Tarnów  2 2  -14
6. Get Well Toruń  2 2  -15
7. Betard Sparta Wrocław  2 1    -4
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  2 1  -16
 Nice PLŻ 2018
1. Orzeł Łódź  2 3 +30
2. Speed Car Motor Lublin  2 3 +19
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  2 2 +32
4. ROW Rybnik  2 2 +19
5. Car Gwarant Start Gniezno  2 2   +5
6. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -18
7. Lokomotiv Dyneburg  2 2 -19
8. Arge Speedway Wanda Kraków  2 0 -68
2. Polska Liga Żużlowa
1. OK Kolejarz Opole  2 4 +28
2. Stal Rzeszów  1 2 +14
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  1 2 +12
4. Iveston PSŻ Poznań  2 2 -2
5. MDM Komputery TŻ Ostrovia  1 0 -14
6. KSM Krosno  2 0 -14
7. Polonia Bydgoszcz  1 0 -24
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43