KALENDARIUM

26/2/2014

Przyszłość ukraińskiego speedwaya rysuje się obecnie niemal tak samo niepewnie jak przyszłość ukraińskiej państwowości. A jeszcze 2-3 lata temu te żużlowe nadzieje były spore, zwłaszcza we Lwowie i Równem. 26 lutego 2012 r. gwiazdą programu regionalnej TV Riwne1 był lider miejscowego Kaskadu, Stanisław Burza (video).

POWIEDZIELI...

poniedziałek, 26, luty 2018

sitera

sitera filipGdybym mógł cofnąć czas to pomimo mojego stanu zdrowia i tak zostałbym żużlowcem.

 

Filip Šitera (Przegląd Sportowy)

 

sportZ

Terminarz i wyniki Grand Prix 2017

GrandPrix-logo

1. runda: 29 kwietnia 2017 - GRAND PRIX SŁOWENII

Slowenia duza

Krško - Stadion Matiji Gubca

Krsko

Długość toru: 387 m
Rekord: 64,75 s. Matej Žagar (10.06.2006)
Pojemność stadionu: 12 000
Zwycięzca 2015: Greg Hancock 20 (3,3,3,3,2,3,3)
Zwycięzca 2016: Peter Kildemand 15 (1,3,3,1,1,3,3)


Klasyfikacja Grand Prix Słowenii w Krško 2017:

1. Martin Vaculík (3,3,1,1,3,2,3) 16
2. Fredrik Lindgren (2,2,2,2,3,3,2) 16
3. Patryk Dudek (3,3,2,0,1,3,1) 13
4. Jason Doyle (1,3,3,3,0,2,0) 12
5. Emil Sajfutdinow (1,2,3,3,3,0) 12
6. Greg Hancock (3,3,0,2,2,1) 11
7. Matej Zagar (2,0,2,3,2,1) 10
8. Niels Kristian Iversen (0,2,3,2,2,0) 9
9. Tai Woffinden (3,1,3,0,1) 8
10. Piotr Pawlicki (2,1,2,1,1) 7
11. Bartosz Zmarzlik (0,1,1,3,1) 6
12. Maciej Janowski (0,1,1,1,3) 6
13. Chris Holder (2,2,0,0,2) 6
14. Nicki Pedersen (D,D,1,2,D) 3
15. Antonio Lindbaeck (1,0,0,1,0) 2
16. Nick Skorja (1,0,0,0,0) 1
17. Matic Ivacic - NS
18. Denis Stojs - NS

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, M. Zagar, N. Skorja, N. Pedersen (D)
2. P. Dudek, F. Lindgren, J. Doyle, B. Zmarzlik
3. G. Hancock, Ch. Holder, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen
4. M.
Vaculík , P. Pawlicki, A. Lindbaeck, M. Janowski
5. P. Dudek, Ch. Holder, T. Woffinden, A. Lindbaeck
6. M. Vaculik, N. K. Iversen, B. Zmarzlik, N. Skorja
7. G. Hancock, F. Lindgren, M. Janowski, M. Zagar
8. J. Doyle, E. Sajfutdinow, P. Pawlicki, N. Pedersen (D)
9. T. Woffinden, P. Pawlicki, B. Zmarzlik, G. Hancock
10. E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. Janowski, N. Skorja
11. J. Doyle, M. Zagar, M.
Vaculík, Ch. Holder
12. N. K. Iversen, F. Lindgren, N. Pedersen, A. Lindbaeck
13. E. Sajfutdinow, F. Lindgren, M.
Vaculík, T. Woffinden
14. J. Doyle, G. Hancock, A. Lindbaeck, N. Skorja
15. M. Zagar, N. K. Iversen, P. Pawlicki, P. Dudek
16. B. Zmarzlik, N. Pedersen, M. Janowski, Ch. Holder
17. M. Janowski, N. K. Iversen, T. Woffinden, J. Doyle
18. F. Lindgren, Ch. Holder, P. Pawlicki, N. Skorja
19. E. Sajfutdinow, M. Zagar, B. Zmarzlik, A. Lindbaeck
20. M.
Vaculík, G. Hancock, P. Dudek, N. Pedersen (D)

Półfinał I:
21. P. Dudek, J. Doyle, M. Zagar, E. Sajfutdinow
Półfinał II:
22. F. Lindgren, M.
Vaculík, G. Hancock, N. K. Iversen
Finał:
23. M.
Vaculík, F. Lindgren, P. Dudek, J. Doyle

-------------

2. runda: 13 maja - GRAND PRIX POLSKI
polska flaga godloflaga
Warszawa - Stadion Narodowy

StadionNarodowyWarszawa

Klasyfikacja GP Polski w Warszawie 2017:

1. Fredrik Lindgren - (3,2,3,1,1,3,3) 16
2. Maciej Janowski - (3,3,0,3,3,2.2) 16
3. Jason Doyle - (3,3,2,2,1,3,1) 15
4. Martin Vaculík - (1,2,3,W,2,2,0) 10
5. Tai Woffinden - (2,3,1,3,3,1) 13
6. Bartosz Zmarzlik - (3,2,2,3,2,0) 12
7. Patryk Dudek - (2,3,3,U,1,0) 9
8. Niels K. Iversen - (0,2,1,2,3,1) 9
9. Piotr Pawlicki - (0,1,3,W,3) 7
10. Chris Holder - (0,0,1,3,2) 6
11. Emil Sajfutdinow - (2,0,2,2,W) 6
12. Antonio Lindbäck - (1,1,2,2,0) 6
13. Nicki Pedersen - (2,1,1,1,0) 5
14. Greg Hancock - (1,0,0,1,2) 4
15. Przemysław Pawlicki - (1,0,0,1,1) 3
16. Matej Žagar - (0,1,W,0,0) 1
17. Krystian Pieszczek (Polska) - n.s.
18. Paweł Przedpełski (Polska) - n.s.

Bieg po biegu:
1. M. Janowski, N. Pedersen, G. Hancock, Ch. Holder
2. B. Zmarzlik, T. Woffinden, M. Vaculík, Pi. Pawlicki
3. F. Lindgren, E. Sajfutdinow, Prz. Pawlicki, M. Žagar
4. J. Doyle, P. Dudek, A. Lindbäck, N. K. Iversen
5. J. Doyle, M. Vaculík, N. Pedersen, Prz. Pawlicki
6. P. Dudek, F. Lindgren, Pi. Pawlicki, G. Hancock
7. T. Woffinden, N. K. Iversen, M. Žagar, Ch. Holder
8. M. Janowski, B. Zmarzlik, A. Lindbäck, E. Sajfutdinow
9. Pi. Pawlicki, A. Lindbäck, N. Pedersen, M. Žagar(W)
10. M. Vaculík, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, G. Hancock
11. P. Dudek, B. Zmarzlik, Ch. Holder, Prz. Pawlicki
12. F. Lindgren, J. Doyle, T. Woffinden, M. Janowski
13. T. Woffinden, E. Sajfutdinow, N. Pedersen, P. Dudek (U)
14. B. Zmarzlik, J. Doyle, G. Hancock, M. Žagar
15. Ch. Holder, A. Lindbäck, F. Lindgren, M. Vaculík (W)
16. M. Janowski, N. K. Iversen, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki (W)
17. N. K. Iversen, B. Zmarzlik, F. Lindgren, N. Pedersen
18. T. Woffinden, G. Hancock, Prz. Pawlicki, A. Lindbäck
19. Pi. Pawlicki, Ch. Holder, J. Doyle, E. Sajfutdinow (W)
20. M. Janowski, M. Vaculík, P. Dudek, M. Žagar

Półfinał I:
21. J. Doyle, M. Janowski, N. K. Iversen, P. Dudek
Półfinał II:
22. F. Lindgren, M. Vaculík, T. Woffinden, B. Zmarzlik
Finał:
23.  F. Lindgren, M. Janowski, J. Doyle, M. Vaculík

------------

3. runda: 27 maja - GRAND PRIX ŁOTWY
Dyneburg - Stadion Lokomotivu
Łotwa-duża

Klasyfikacja Grand Prix Łotwy 2017:

1. Piotr Pawlicki (1,2,3,3,3,3,3) 18
2. Patryk Dudek (1,1,3,3,3,3,2 ) 16
3. Maciej Janowski (3,3,3,1,W,2,1) 13
4. Jason Doyle (2,1,0,2,3,2,D) 10
5. Emil Sajfutdinow (2,3,3,3,1,1) 13
6. Matej Žagar (2,2,1,2,3,0) 10
7. Tai Woffinden (3,1,2,2,0,1) 9
8. Maksim Bogdanow (3,0,W,3,2,0) 8
9. Martin Vaculík (3,2,1,1,1) 8
10. Niels Kristian Iversen (0,3,2,0,2) 7
11. Bartosz Zmarzlik (0,3,2,1,W) 6
12. Greg Hancock (1,0,2,2,0) 5
13. Fredrik Lindgren  (1,0,1,1,2) 5
14. Chris Holder (2,2,0,0,0) 4
15. Antonio Lindbaeck (0,1,1,0,2) 4
16. Peter Kildemand (0,0,W,D,1) 1
17. Kjasts Puodżuks - n.s.
18 . Jewgienij Kostygow - n.s.

Bieg po biegu:
1. T. Woffinden, M. Žagar, F. Lindgren, N.K. Iversen
2. M. Janowski, J. Doyle, G. Hancock, P. Kildemand
3. M. Bogdanow, Ch. Holder, P.Pawlicki, B. Zmarzlik
4. M. Vaculík , E. Sajfutdinow, P. Dudek, A. Lindbeack
5. E. Sajfutdinow, M. Žagar, J. Doyle, M. Bogdanow
6. B. Zmarzlik, M. Vaculík, T. Woffinden, G. Hancock
7. N. K. Iversen, Ch. Holder, A. Lindbeack, P. Kildemand
8. M. Janowski, P. Pawlicki, P. Dudek, F. Lindgren
9. P. Dudek, G. Hancock, M. Žagar, Ch. Holder
10. P. Pawlicki, T. Woffinden, A. Lindbaeck, Jason Doyle.
11. M. Janowski, N. K. Iversen, M. Vaculík, M. Bogdanow (W)
12. E. Sajfutdinow, B. Zmarzilk,  F. Lindgren, P. Kildemand (W)
13. P. Pawlicki, M. Žagar, M. Vaculík, P. Kildemand (D)
14. E. Sajfutdinow, T. Woffinden, M. Janowski, Ch. Holder
15. P. Dudek, J. Doyle, B. Zmarzlik, N.K. Iversen
16. M. Bogdanow, G. Hancock, F. Lindgren, A. Lindbeack
17. M. Žagar, A. Lindbaeck, B. Zmarzlik (W), M. Janowski (W)
18. P. Dudek, M. Bogdanow, P. Kildemand, T. Woffinden
19. P. Pawlicki, N.K. Iversen, E. Sajfutdinow, G. Hancock
20. J. Doyle, F. Lindgren, M. Vaculík, Ch. Holder

Półfinał I:
21. P. Pawlicki, M. Janowski, T. Woffinden, M. Bogdanow
Półfinał II:
22. P. Dudek, J. Doyle, E. Sajfutdinow, M. Žagar
Finał:
23. P. Pawlicki, P. Dudek, M. Janowski, J. Doyle (D)
---------


4. runda:
10 czerwca - GRAND PRIX CZECH
Praga - Stadion Markéta
Czechy-duzaFlaga

Klasyfikacja GP Czech 2017:

1. Jason Doyle (T,1,2,3,2,2,3) 13
2. Greg Hancock (3,2,3,2,3,3,2) 18
3. Václav Milík (1,3,3,2,1,2,1) 13
4. Patryk Dudek (3,1,3,2,1,3,0) 13
5. Chris Holder (1,W,3,3,3,1) 11
6. Martin Vaculík (2,2,1,1,3,1) 10
7. Antonio Lindbäck (3,3,1,2,0,0) 9
8. Peter Kildemand (3,0,2,3,0,0) 8
9. Bartosz Zmarzlik (1,3,2,1,1) 8
10. Tai Woffinden (2,3,T,0,2) 7
11. Piotr Pawlicki (1,2,1,3,W) 7
12. Fredrik Lindgren (2,1,W,0,3) 6
13. Maciej Janowski (2,0,2,0,2) 6
14. Matej Žagar (0,0,1,1,2) 4
15. Niels Kristian Iversen (0,2,0,0,1) 3
16. Emil Sajfutdinow (0,1,W,1,0) 2
17. Josef Franc (0,0) 0
18. Matěj Kůs (0) 0

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, M. Janowski, B. Zmarzlik, N. K. Iversen
2. A. Lindbäck, T. Woffinden, P. Pawlicki, E. Sajfutdinow
3. P. Kildemand, F. Lindgren, Ch. Holder, J. Franc, J. Doyle (T)
4. P. Dudek, M. Vaculík, V. Milík, M. Žagar
5. A. Lindbäck, G. Hancock, P. Dudek, Ch. Holder (W)
6. B. Zmarzlik, M. Vaculík, E. Sajfutdinow, P. Kildemand
7. V. Milík, P. Pawlicki, J. Doyle, M. Janowski
8. T. Woffinden, N. K. Iversen, F. Lindgren, M. Žagar
9. G. Hancock, J. Doyle, M. Žagar, E. Sajfutdinow (W - zdubl.)
10. V. Milík, B. Zmarzlik, A. Lindbäck, F. Lindgren (D)
11. Ch. Holder, M. Janowski, M. Vaculík, M. Kůs, T. Woffinden (T)
12. P. Dudek, P. Kildemand, P. Pawlicki, N. K. Iversen
13. P. Pawlicki, G. Hancock, M. Vaculík, F. Lindgren
14. J. Doyle, P. Dudek, B. Zmarzlik, T. Woffinden
15. P. Kildemand, A. Lindbäck, M. Žagar, M. Janowski
16. Ch. Holder, V. Milík, E. Sajfutdinow, N. K. Iversen
17. G. Hancock, T. Woffinden, V. Milík, P. Kildemand
18. Ch. Holder, M. Žagar, B. Zmarzlik, J. Franc, P. Pawlicki (W - 2x utrudnianie startu)
19. F. Lindgren, M. Janowski, P. Dudek, E. Sajfutdinow
20. M. Vaculík, J. Doyle, N. K. Iversen, A. Lindbäck

Półfinał I:
21. G. Hancock, V. Milík, M. Vaculík, P. Kildemand
Półfinał II:
22. P. Dudek, J. Doyle, Ch. Holder, A. Lindbäck
Finał:
23. J. Doyle, G. Hancock, V. Milík, P. Dudek


--------


5. runda:
24 czerwca - GRAND PRIX DANII
Horsens
CASA Arena

6. runda:
22 lipca - GRAND PRIX WIELKIEJ BRYTANII
Cardiff
Principality Stadium

7. runda:
12 sierpnia - GRAND PRIX SZWECJI
Målilla
G&B Arena

8. runda:
26 sierpnia - GRAND PRIX POLSKI
Gorzów
Stadion im. Edwarda Jancarza

9. runda:
9 września - GRAND PRIX NIEMIEC
Teterow
Bergring Arena

10. runda:
23 września - GRAND PRIX SZWECJI
Sztokholm
Friends Arena

11. runda:
7 października - GRAND PRIX POLSKI
Toruń
MotoArena

12. runda:
28 października - GRAND PRIX AUSTRALII
Melbourne
Etihad Stadium

 

 PGE Ekstraliga 2017
1. eKantor.pl Falubaz Z.G.   14 25  +48
2. Betard Sparta Wrocław   14 25 +75
3. Cash Broker Stal Gorzów   14 23 +70
4. Fogo Unia Leszno   14 23  +86
5. Włókniarz Vitroszlif Crossfit   14 17 -61
6. MrGARDEN GKM Grudziądz   14 10 -63
7. K.S. Get Well Toruń   14 8 -74
8. ROW Rybnik   14 8 -81
 Nice PLŻ 2017
1. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 31 +228
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 22  +56
3. SK Lokomotive Daugavpils  14 20  +38
4. Orzeł Łódź  14 19  +55
5. Euro Finannce Polonia Piła  14 19   -27
6. Arge Speedway Wanda Kraków  14 15   -61
7. Stal Rzeszów  14 10 -107
8. Polonia Bydgoszcz  14 3 -192
2. Polska Liga Żużlowa
1. GTM Start Gniezno  12 25 +218
2. Speed Car Motor Lublin  12 25 +118
3. TŻ Ostrovia  12 22 +65
4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań  12 12 -82
5. KSM Krosno  12 12 -66
6. Stal-Met Kolejarz Opole  12 8 -41
7. Kolejarz Rawicz  12 2 -212
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43