KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamPrzepraszam. Wstydzę się dzisiaj bardziej niż zawodnicy.



Adam Krużyński po meczu Fogo Unia - Get Well 64:26

DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2012 / SPEEDWAY WORLD CUP 2012

dps logo
TERMINARZ:

Runda kwalifikacyjna nr 1
Herxheim (GER), 22 kwietnia 2012

Runda kwalifikacyjna nr 2
Ljubljana (SLO), 5 maja 2012

Półfinał nr 1
Bydgoszcz (POL), 7 lipca 2012  (zapowiedź ; relacja)

Półfinał nr 2
King's Lynn (GBR), 9 lipca 2012 (relacja)

Baraż
Malilla (SWE), 12 lipca 2012 (relacja)

Finał
Malilla (SWE), 14 lipca 2012 (relacja)

Uwagi:
Szwecja jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale;
Awans z Rund kwalifikacyjnych - zwycięzca;
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.


Wyniki 2012

Runda kwalifikacyjna nr 1 - Herxheim (GER), 22 kwietnia 2012

I. Niemcy - 37:
1. Martin Smolinski (2,3,2,3,2) 12
2. Max Dilger (3,3,2,1,1) 10
3. Tobias Kroner (2,2,2,1,2) 9
4. Kevin Woelbert (2,d,1,1,2) 6

II. Łotwa - 36:
13. Kjastas Podżuks (1,2,3,2,3) 11
14. Maksim Bogdanows (0,2,3,2,3) 10
15. Jewgienij Karawackis (0,0,1,2,3) 6
16. Andrejs Lebiediews (1,2,d,3,3) 9

III. Finlandia - 29:
5. Timo Lahti (3,3,3,w,2) 11
6. Tero Aarnio (3,3,3,0,1) 10
7. Jari Makinen (3,0,u,w,u) 3
8. Juha Hautamaeki (1,0,2,2,u) 5

IV. Francja - 16:
9. Stephane Tresarrieu (2,1,u,-,u) 3
10. Mathieu Tresarrieu (0,1,0,3,1,0) 5
11. David Bellego (0,2!,1,3,0) 6
12. Xavier Muratet (1,1,0,0,u) 2

Bieg po biegu:
1. Lahti, Woelbert, Muratet, Bogdanows
2. Aarnio, Kroner, Podżuks, Bellego
3. Dilger, S. Tresarrieu, Hautamaeki, Karawackis
4. Makinen, Smolinski, Lebiediews, M. Tresarrieu
5. Aarnio, Lebiediew, S. Tresarrieu, Woelbert (d)
6. Lahti, Kroner, M. Tresarrieu, Karawackis
7. Dilger, Podżuks, Muratet, Makinen
8. Smolinski, Bogdanows, Bellego(!), Hautamaeki
9. Podżuks, Hautamaeki, Woelbert, M. Tresarrieu
10. Bogdanows, Kroner, Makinen (u), S. Tresarrieu (u)
11. Lahti, Dilger, Bellego, Lebiediew (d)
12. Aarnio, Smolinski, Karawackis, Muratet
13. Lebiediews, Hautamaeki, Kroner, Muratet
14. Bellego, Karawackis, Woelbert, Makinen (w)
15. M. Tresarrieu, Bogdanow, Dilger, Aarnio
16. Smolinski, Podzuks, M. Tresarrieu, Lahti (w)
17. Karawackis, Woelbert, Makinen (u), Muratet (u)
18. Lebiediews, Kroner, S. Tresarrieu (u), Hautamaeki (u)
19. Bogdanows, Lahti, Dilger, M. Tresarrieu
20. Podżuks, Smolinski, Aarnio, Bellego
-------------------------------------

Runda kwalifikacyjna nr 2 - Ljubljana (SLO), 5 maja 2012

I. USA - 44:
1. Greg Hancock (3,3,2,3,2) 13
2. Billy Hamil (2,2,3,2,1) 10
3. Ryan Fisher (1,3,1,3,2) 10
4. Ricky Wells (2,3,0,3,3) 11

II. Słowenia - 40:
1. Maks Gregorič (3,2,3,2,2,3) 16
2. Matic Voldrih (2,0,w,1,3) 6
3. Matic Ivačič (d,0,0) 0
4. Matej Žagar (2,3,3,6,2,3) 19

Ukraina - 24:
1. Andriej Karpow (3,2,2,6,1) 14
2. Stanisław Melnyczuk (1,0,0,0,0) 1
3. Kirył Cukanov (0,0,1,2,0) 3
4. Aleksandr Łoktajew (1,2,2,1,0) 6

Włochy - 18:
1. Mattia Carpanese (3,1,0,1,2) 7
2. Nicolas Vicentin (0,1,0) 1
3. Cristian Carrica (1,1,1,0,1,1) 5
4. Nicolas Covatti (0,1,1,2,1,0) 5

Bieg po biegu:
1. Gregorič, Hamill, Łoktajew, Covatti
2. Hancock, Voldrih, Carrica, Cukanow
3. Karpow, Žagar, Fisher, Vicentin
4. Carpanese, Wells, Melnyczuk, Ivačič (d)
5. Wells, Karpow, Covatti, Voldrih
6. Fisher, Gregorič, Carrica, Melnyczuk
7. Hancock, Łoktajew, Vicentin, Ivačič
8. Žagar, Hamill, Carpanese, Cukanow
9. Žagar, Hancock, Covatti, Melnyczuk
10. Hamill, Karpow, Carrica, Voldrih (w/u)
11. Gregorič, Covatti, Cukanow, Wells
12. Žagar (6!), Loktaev, Fisher, Carpanese
13. Wells, Žagar, Łoktajew, Carrica
14. Fisher, Cukanow, Covatti, Ivačič
15. Karpow (6!), Hamill, Voldrih, Vicentin
16. Hancock, Gregorič, Carpanese, Melnyczuk
17. Wells, Gregorič, Carrica, Melnyczuk
18. Voldrih, Fisher, Carrica, Cukanov
19. Gregorič, Carpanese, Hamill, Łoktajew
20. Žagar, Hancock, Karpow, Covatti
---------------------------------

Półfinał nr 1 - Bydgoszcz, 7 lipca 2012

I. Rosja (kaski czerwone): 35
1. Emil Sajfutdinow (3,3,3,6!,1) 16
2. Grigorij Łaguta (2,2,1,0,1) 6
3. Artiom Łaguta (2,1,0,1,3) 7
4. Roman Poważny (0,2,1,1,2) 6

II. Polska (kaski niebieskie): 34
1. Tomasz Gollob (3,3,2,2,2) 12
2. Grzegorz Walasek (1,U,D,1,0) 2
3. Piotr Protasiewicz (2,1,1,2,3) 9
4. Maciej Janowski (0,2,3,3,3) 12

III. Dania (kaski żółte): 33
1. Niels Kristian Iversen (3,3,2,0,2,0) 10
2. Leon Madsen (1,0,3,3,1) 8
3. Michael Jepsen Jensen (1,2,2,3) 8
4. Mikkel Bech Jensen (1,1,3,0,2) 7

IV. USA (kaski białe): 23
1. Greg Hancock (3,3,2,4,1,3) 16
2. Billy Hamill (0,0,0,2,0) 2
3. Ryan Fisher (0,1,0,0,1) 2
4. Ricky Wells (2,0,1,-,0) 3

Bieg po biegu:
1. Gollob, Wells, Madsen, Poważny
2. Iversen, A. Łaguta, Walasek, Fisher
3. Hancock, G. Łaguta, Jepsen Jensen, Janowski
4. Sajfutdinow, Protasiewicz, Bech Jensen, Hamill
5. Hancock, Poważny, Bech Jensen, Walasek (U)
6. Gollob, Jepsen Jensen, G. Łaguta, Hamill
7. Iversen, G. Łaguta, Protasiewicz, Wells
8. Sajfutdinow, Janowski, Fisher, Madsen
9. Janowski, Iversen, Poważny, Hamill
10. Madsen, Hancock, Protasiewicz, A. Łaguta
11. Bech Jensen, Gollob, G. Łaguta, Fisher
12. Sajfutdinow, Jepsen Jensen, Wells, Walasek (D)
13. Janowski, Hancock (4!), A. Łaguta, Bech Jensen
14. Jepsen Jensen, Protasiewicz, Poważny, Fisher
15. Madsen, Hamill, Walasek, G. Łaguta
16. Sajfutdinow (6!), Gollob, Hancock, Iversen
17. A. Łaguta, Bech Jensen, Fisher, Walasek
18. Protasiewicz, Poważny, Madsen, Hamill
19. Janowski, Iversen, G. Łaguta, Wells
20. Hancock, Gollob, Sajfutdinow, Iversen
--------------------------------------

Półfinał nr 2 - King's Lynn, 9 lipca 2012

I. Australia (kaski żółte): 45
1. Jason Crump (1,6!,3,3,2) 15
2. Chris Holder (3,3,W,3,3) 12
3. Troy Batchelor (1,2,0,2,2) 7
4. Davey Watt (2,1,3,3,2) 11

II. Wielka Brytania (białe): 41
1. Chris Harris (3,3,3,D,6!,2) 17
2. Scott Nicholls (3,3,2,2,1) 11
3. Tai Woffinden (3,1,D,1,3) 8
4. Daniel King (1,1,3,W,-) 5

III. Czechy (niebieskie): 30
1. Lukáš Dryml (2,1,1,1,1) 6
2. Aleš Dryml (2,2,2,6!,0,3) 15
3. Josef Franc (0,0,2,-,1) 3
4. Matej Kůs (2,2,T,2,0) 6

IV. Niemcy (czerwone): 15
1. Martin Smolinski (1,0,1,1,2,1) 6
2. Kevin Woelbert (0,2,4!,1,0) 7
3. Max Dilger (0,0,1,-,0) 1
4. Tobias Kroner (0,0,1,0,0) 1

Bieg po biegu:
1. Holder, Dryml, King, Kroner
2. Woffinden, A. Dryml, Crump, Dilger
3. Harris, Kus, Batchelor, Woelbert
4. Nicholls, Watt, Smolinski, Franc
5. Harris, A. Dryml, D. Ward, Kroner
6. Nicholls, Batchelor, L. Dryml, Dilger
7. Crump (6!), Woelbert, King, Franc
8. Holder, Kus, Woffinden, Smoliński
9. Crump, Nicholls, Kroner, Kus (T)
10. Harris, Franc, Dilger, Holder (W)
11. Watt, Woelbert, L. Dryml, Woffinden (D)
12. King, A. Dryml, Smolinski, Batchelor
13. Watt, Kus, Smolinski, King (W)
14. A. Dryml (6!), Batchelor, Woffinden, Kroner
15. Holder, Nichols, Woelbert, A. Dryml
16. Crump, Smolinski, L. Dryml, Harris (D)
17. Harris (6!), Batchelor, Franc, Kroner
18. Woffinden, Watt, L. Dryml, Dilger
19. Holder, Harris, Smolinski, Kus
20. A. Dryml, Crump, Nicholls, Woelbert

-------------------------------

Baraż - Malilla, 12 lipca 2012

I. Dania (kaski białe): 42
1. Nicki Pedersen (3,3,2,2,2) 12
2. Michael Jepsen Jensen (3,3,2,3,2) 13
3. Leon Madsen (W,0,1,1,2) 4
4. Niels Kristian Iversen (3,3,2,3,2) 13

II. Polska (kaski niebieskie): 38
1. Tomasz Gollob (W,0,3,6!,3,3) 15
2. Piotr Protasiewicz (2,1,-,1,1) 5
3. Maciej Janowski (1,2,1,2,1) 7
4. Krzysztof Buczkowski (1,2,3,2,3) 11

III. Wielka Brytania (kaski żółte): 30
1. Scott Nicholls (1,D,1,0, D) 2
2. Tai Woffinden (2,6!,3,2,1) 14
3. Daniel King (2,1,0,0,-) 3
4. Chris Harris (2,2,2,1,3,1) 11

IV. Czechy (kaski czerwone): 19
1. Lukáš Dryml (0,1,1,1,D) 3
2. Aleš Dryml (U,1,T,0,3) 4
3. Josef Franc (3,2,0,0,6!,0) 11
4. Matej Kůs (1,0,0,-,0) 1

Bieg po biegu:
1. Iversen, Woffinden, Kůs, Gollob (W)
2. Franc, Protasiewicz, Nicholls, Madsen (W)
3. Pedersen, King, Buczkowski, A. Dryml (U)
4. Jepsen Jensen, Harris, Janowski, L. Dryml
5. Pedersen, Harris, Protasiewicz, Kůs
6. Jepsen Jensen, Franc, King, Gollob
7. Iversen, Janowski, A. Dryml, Nicholls (D)
8. Woffinden (6!), Buczkowski, L. Dryml, Madsen
9. Buczkowski, Jepsen Jensen, Nicholls, Kůs
10. Woffinden, Pedersen, Janowski, Franc
11. Gollob, Harris, Madsen, A. Dryml (T)
12. Gollob (6!), Iversen, L. Dryml, King
13. Iversen, Buczkowski, Harris, Franc
14. Franc (6!), Janowski, Madsen, King
15. Jepsen Jensen, Woffinden, Protasiewicz, A. Dryml
16. Gollob, Pedersen, L. Dryml, Nicholls
17. A. Dryml, Madsen, Protasiewicz, Nicholls (D)
18. Harris, Pedersen, Janowski, Kůs
19. Buczkowski, Iversen, Harris, L. Dryml
20. Gollob, Jepsen Jensen, Woffinden, Franc.
----------------------------------

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Malilla, 14 lipca 2012

I. Dania (kaski żółte): 39
1. Nicki Pedersen (3,3,1,1,1) 9
2. Niels-Kristian Iversen (2,2,3,3,1) 11
3. Michael Jepsen Jensen (2,3,1,3,2) 11
4. Mikkel B. Jensen (1,2,1,2,2) 8

II. Australia (białe): 36
1. Jason Crump (3,3,2,2,0) 10
2. Darcy Ward (2,2,2,1,-) 7
3. Davey Watt (1,1,0,1,0) 3
4. Chris Holder (3,2,3,1,6!,1) 16

III. Rosja (niebieskie): 30
1. Emil Sajfutdinow (1,1,3,3,6!,3) 17
2. Grigorij Łaguta (2,1,D,2,D,3) 8
3. Artiom Łaguta (0,0,1,2,2) 5
4. Roman Povazhny (0,U,-,0,-) 0

IV. Szwecja (czerwone): 24
1. Andreas Jonsson (3,6!,0,0,3) 11
2. Fredrik Lindgren (1,1,2,3,2,0) 9
3. Peter Ljung (0,D,0,-,1) 1
4. Tomas H. Jonasson (0,0,3,0,W) 3

Bieg po biegu:
1. Holder, Iversen, Sajfutdinow, Jonasson.
2. Pedersen, G. Łaguta, Watt, Ljung
3. Crump, Jepsen Jensen, Lindgren, Povazhny
4. Jonsson, Ward, M. B. Jensen, A. Łaguta
5. Crump, M. B. Jensen, G. Łaguta, Jonasson
6. Jepsen Jensen, Ward, Sajfutdinow, P. Ljung (D)
7. Pedersen, Holder, Lindgren, A. Łaguta
8. Jonsson (6!), Iversen, Watt, Povazhny (U)
9. Jonasson, Ward, Pedersen, G. Łaguta (D)
10. Iversen, Crump, A. Łaguta, A. Ljung
11. Sajfutdinow, Lindgren, M. B. Jensen, Watt
12. Holder, G. Łaguta, Jepsen Jensen, Jonsson
13. Lindgren, M. B. Jensen, Holder, Povazhny
14. Jepsen Jensen, A. Łaguta, Watt, Jonasson
15. Iversen, Lindgren, Ward, G. Łaguta (D)
16. Sajfutdinow, Crump, Pedersen, Jonsson
17. Sajfutdinow (6!), M. B. Jensen, Ljung, Watt
18. Holder (6!), A. Łaguta, Pedersen
19. G. Łaguta, Jepsen Jensen, Holder, Lindgren
20. Sajfutdinow, Jonsson, Iversen, Crump.

DaniatriumfujeDPS2012

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamPrzepraszam. Wstydzę się dzisiaj bardziej niż zawodnicy.



Adam Krużyński po meczu Fogo Unia - Get Well 64:26

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 13
29
+168
2. Betard Sparta Wrocław 13 26 +89
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 13 19 +48
4. forBET Włókniarz 13 17 -24
5. MrGARDEN GKM Grudziądz 13 13 -16
6. Speed Car Motor Lublin 13 11 -40
7. truly.work Stal Gorzów 13 10 -70
8. Get Well Toruń 13 3 -155
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 12 22 +110
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia 12 18  -8
3. Car Gwarant Start 12 17  +6
4. Unia Tarnów 12 17 +16
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7. Orzeł Łódź 12 7 -49
2. Liga Żużlowa 2019
1. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  12 26 +133
2. Power Duck Iveston PSŻ  12 23 +193
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12 21 +142
4. Wilki Krosno  12 14 -3
5. Euro Finannce Polonia Piła  12 13 -38
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 8 -35
7. Speedway Wanda Kraków
 12 0 -392
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 4 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
47
2. flaga Polski Patryk Dudek
47
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 47
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
44
5. SVK Martin Vaculík 44
6. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
42
7. flaga Danii Niels Kristian Iversen 32
8. flaga Australii Jason Doyle 30
9. flaga Polski Janusz Kołodziej 29
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 27
11. flaga Australii Max Fricke 27
12. flaga Słowenii Matej Žagar 27
13. flaga Polski Maciej Janowski 24
14. flaga UK Robert Lambert 24
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 23
16. flaga UK Tai Woffinden 15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43