ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jabłoński MirosławMój występ był żenujący. Szliśmy cały czas z ustawieniami nie w tę stronę. Adrian Gała jako jedyny zasługuje na słowa pochwały. To się nie może powtórzyć.

Mirosław Jabłoński po meczu w Lublinie (Polsat)

sportZ


DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2017 / SPEEDWAY WORLD CUP 2017

dps logo

Terminarz:

25 czerwca - Runda Kwalifikacyjna, Ryga (Łotwa) - Włochy, Łotwa, Niemcy, Francja

1 lipca - Półfinał 1, King's Lynn (Wielka Brytania) - Wielka Brytania, Australia, Czechy, USA

4 lipca - Półfinał 2, Västervik (Szwecja) - Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca kwalifikacji

7 lipca - Baraż, Leszno - 2. i 3. miejsca z obu półfinałów

8 lipca - Finał, Leszno - Polska (gospodarz), zwycięzcy półfinałów i zwycięzca barażu

Uwagi:
Polska jako gospodarz - zapewnione miejsce w finale,
Tylko jedna runda kwalifikacyjna z powodu małej liczby zgłoszonych drużyn,
Awans z rundy kwalifikacyjnej - zwycięzca,
Awans z półfinałów - zwycięzca bezpośrednio, 2. i 3. miejsce - baraż;
Baraż - do finału awansuje tylko zwycięzca.

Wyniki 2017:

Runda kwalifikacyjna - Ryga (LAT), 25 czerwca 2017

I. Łotwa: 52
1. Maksim Bogdanow - 13 (2,3,3,2,3)
2. Kjastas Puodżuks - 14 (3,2,3,3,3)
3. Andrzej Lebiediew - 15 (3,3,3,3,3)
4. Jewgienij Kostygow - 10 (1,3,3,3,0)

II. Francja: 36
1. David Bellego - 17 (3,3,2,6,3)
2. Mathieu Tresarrieu - 8 (2,1,1,2,2)
3. Stephane Tresarrieu - 1 (1,0,0,-,T)
4. Jordan Dubernard - 0 (-,-,-,0,-)
5. Dimitri Berge - 10 (3,2,1,2,2)

III. Niemcy: 24
1. Rene Deddens - 3 (0,1,2,0,0)
2. Ronny Weiss - 5 (1,2,0,1,1)
3. Kai Huckenbeck - 11 (2,2,4,1,2)
4. Richard Geyer - 5 (0,1,1,2,1)

IV. Włochy: 13
1. Michele Paco Castagna - 3 (1,1,0,-,1)
2. Daniele Tessari - 4 (0,0,2,0,2)
3. Guglielmo Franchettii - 6 (2,0,1,1,1,1)
4. Alessandro Milanese - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Berge, Bogdanow, Weis, Milanese
2. Puodżuks, Franchetti, S. Tresarrieu, Deddens
3. Bellego, Huckenbeck, Kostygow, Tessari
4. Lebiediew, M. Tresarrieu, Castagna, Geyer
5. Bellego, Puodżuks, Geyer, Milanese
6. Bogdanow, Huckenbeck, M. Tresarrieu, Franchetti
7. Lebiediew, Berge, Deddens, Tessari
8. Kostygow, Weis, Castagna, S. Tresarrieu
9. Kostygow, Deddens, M. Tresarrieu, Milanese
10. Lebiediew, Bellego, Franchetti, Weis
11. Bogdanow, Tessari, Geyer, S. Tresarrieu
12. Puodżuks, Huckenbeck, Berge, Castagna
13. Kostygow, Geyer, Franchetti, Dubernard
14. Lebiediew, Berge, Huckenbeck, Milanese
15. Puodżuks, M. Tresarrieu, Weis, Tessari
16. Bellego, Bogdanow, Franchetti, Deddens
17. Bogdanow, Berge, Geyer, Milanese
18. Puodżuks, Tessari, Weis, S. Tresarrieu (T)
19. Lebiediew, M. Tresarrieu, Franchetti, Deddens
20. Bellego, Huckenbeck, Castagna, Kostygow

Awans: Łotwa

--------

Półfinał 1 - King's Lynn (GBR), 1 lipca 2017

I. Wielka Brytania: 53
1. Steve Worrall (3,2,2,3,3) 13
2. Craig Cook (3,3,3,3,2) 14
3. Chris Harris (3,2,3,3,2) 13
4. Robert Lambert (3,3,2,3,2) 13
5. Adam Ellis - n.s.

II. Australia: 44
1. Jason Doyle - n.s.
2. Chris Holder (2,3,3,6!,2,3) 19
3. Nick Morris (W,2,-,2,1) 5
4. Troy Batchelor (2,3,2,2,3) 12
5. Max Fricke (2,1,2,1,2) 8

III. USA: 15
1. Ricky Wells (T,0,1,2,0) 3
2. Gino Manzares (2,2,2!,0,1) 7
3. Luke Becker (1,D,1,-,0) 2
4. Dillon Ruml (1,-,1,0,0) 2
5. Broc Nicol (1,0) 1

IV. Czechy: 13
1. Matěj Kůs (U,D,-,0,0) 0
2. Václav Milík (D,1,0,2!,3) 6
3. Josef Franc (1,1,0,1,1) 4
4. Hynek Štichauer (1,-,W,1,1) 3
5. Eduard Krčmář (0,0) 0

Bieg po biegu:
1. C. Cook, T. Batchelor, H. Stichauer, R. Wells (T)
2. S. Worrall, G. Manzares, J. Franc, N. Morris (W)
3. Ch. Harris, M. Fricke, D. Ruml, V. Milík (D)
4. R. Lambert, Ch. Holder, L. Becker, M. Kůs (U)
5. R. Lambert, G. Manzares, M. Fricke, E. Krčmář
6. Ch. Holder, Ch. Harris, J. Franc, R. Wells
7. T. Batchelor, S. Worrall, V. Milík, L. Becker (D)
8. C. Cook, N. Morris, B. Nicol, M. Kůs (D)
9. Ch. Holder, S. Worrall, D. Ruml, H. Štichauer (W)
10. C. Cook, M. Fricke, L. Becker, J. Franc
11. Ch. Holder (6!), R. Lambert, R. Wells, V. Milík
12. Ch. Harris, T. Batchelor, G. Manzares (2!), E. Krčmář
13. R. Lambert, T. Batchelor, J. Franc, D. Ruml
14. Ch. Harris, N. Morris, H. Štichauer, B. Nicol
15. C. Cook, Ch. Holder, V. Milik (2!), G. Manzares
16. S. Worrall, R. Wells, M. Fricke, M. Kůs
17. S. Worrall, M. Fricke, H. Štichauer, L. Becker
18. Ch. Holder, Ch. Harris, G. Manzares, M. Kůs
19. T. Batchelor, R. Lambert, J. Franc, D. Ruml
20. V. Milik, C. Cook, N. Morris, R. Wells

Awans do finału: Wielka Brytania
Awans do barażu: Australia i USA

-------------

Półfinał II - Västervik (SWE), 4 lipca 2017

I. Szwecja: 37
1. Fredrik Lindgren (3,W,1,3,3) 10
2. Antonio Lindbäck (3,2,2,3,1) 11
3. Andreas Jonsson (1,2,1,3,1) 8
4. Linus Sundström (0,2,3,2,1) 8
5. Joel Kling - n.s.

II. Rosja: 30
1. Emil Sajfutdinow (2,3,1,1,3) 10
2. Grigorij Łaguta (3,2,2,2,3) 12
3. Wadim Tarasienko (1,3,2,1,0) 7
4. Andriej Kudriaszow (0,0,0) 0
5. Gleb Czugunow (1,0) 1

III. Łotwa: 28+3
1. Andrzej
Lebiediew (1,1,3,6!,2,2) 15+3
2. Maksim Bogdanow (3,1,D,0,0) 4
3. Jewgienij Kostygow (1,1,0,2) 4
4. Kjastas Puodžuks (2,1,0,U,2) 5

IV. Dania: 28+2
1. Kenneth Bjerre (0,3,3,0,0) 6
2. Leon Madsen (2,0,2,1,1) 6
3. Michael Jepsen Jensen (0,3,1,D,3) 7
4. Niels-Kristian Iversen (2,0,3,2,2) 9+2
5. Frederik Jakobsen - n.s.

Bieg po biegu:
1. G. Łaguta, N. K. Iversen, A.
Lebiediew, L. Sundström
2. M. Bogdanow, E. Sajfutdinow, A. Jonsson, M. J. Jensen
3. A. Lindbäck, K. Puodžuks, W. Tarasienko, K. Bjerre
4. F. Lindgren, L. Madsen, J. Kostygow, A. Kudriaszow
5. K. Bjerre, L. Sundström, M. Bogdanow, A. Kudriaszow
6. W. Tarasienko, A. Jonsson, A.
Lebiediew, L. Madsen
7. E. Sajfutdinow, A. Lindbäck, J. Kostygow, N. K. Iversen
8. M. J. Jensen, G. Łaguta, K. Puodžuks, F. Lindgren (W)
9. L. Sundström, L. Madsen, E. Sajfutdinow, K. Puodžuks
10. K. Bjerre, G. Łaguta, A. Jonsson, J. Kostygow
11. A.
Lebiediew, A. Lindbäck, M. J. Jensen, A. Kudriaszow
12. N. K. Iversen, W. Tarasienko, F. Lindgren, M. Bogdanow (D)
13. A. Jonsson, N. K. Iversen, G. Czugunow, K. Puodžuks (U)
14. A.
Lebiediew (6!), L. Sundström, W. Tarasienko, M. J. Jensen (D)
15. A. Lindbäck, G. Łaguta, L. Madsen, M. Bogdanow
16. F. Lindgren, A. Lebiediew, E. Sajfutdinow, K. Bjerre (0!)
17. G. Łaguta, A.
Lebiediew, L. Sundström, K. Bjerre
18. E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, A. Jonsson, M. Bogdanow
19. F. Lindgren, K. Puodžuks, L. Madsen, W. Tarasienko
20. M. J. Jensen, J. Kostygow, A. Lindbäck, G. Czugunow

Bieg dodatkowy o awans do barażu:
21. A. Lebediew, N. K. Iversen

Awans do finału: Szwecja
Awans do barażu: Rosja i Łotwa

------------

Baraż - Leszno (POL), 7 lipca 2017

1. Rosja: 46
1. Emil Sajfutdinow - 15 (3,3,3,3,3)
2. Gleb Czugunow - 11 (1,2,3,2,3)
3. Wadim Tarasienko - 10 (3,1,2,3,1)
4. Andriej Kudriaszow - 10 (0,3,2,2,3)

2. Australia: 33
1. Jason Doyle - 12 (3,3,w,2!,2,2)
2. Sam Masters - 2 (1,-,1,-,-)
3. Chris Holder - 6 (0,2,2,-,2)
4. Troy Batchelor - 7 (2,3,2,w,0)
5. Max Fricke - 6 (1,3,2)

3. Łotwa: 30
1. Kjastas Puodużks - 4 (2,1,1,0,0)
2. Jewgieniej Kostygow - 6 (2,0,1,1,2)
3. Andrzej Lebiediew - 18 (3,2,6!,3,3,1)
4. Maksim Bogdanow - 2 (0,0,-,2,u)

4. USA: 15
1. Ricky Wells - 6 (2,2,0!,1,1)
2. Gino Manzares - 2 (1,0,1,-,0)
3. Luke Becker - 4 (1,0,-,0,3)
4. Dillon Ruml - 1 (0,-,0,1,-)
5. Broc Nicol - 2 (1,0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Sajfutdinow, Batchelor, Manzares, Bogdanow
2. Lebiediew, Wells, Czugunow, Holder
3. Doyle, Kostygow, Becker, Kudriaszow
4. Tarasienko, Puodżuks, Masters, Ruml
5. Doyle, Czugunow, Nicol, Bogdanow
6. Sajfutdinow, Lebiediew, Fricke, Becker
7. Batchelor, Wells, Tarasienko, Kostygow
8. Kudriaszow, Holder, Puodżuks, Manzares
9. Lebiediew (6!), Kudriaszow, Masters, Wells (0!)
10. Lebiediew, Tarasienko, Manzares Doyle (w)
11. Sajfutdinow, Holder, Kostygow, Ruml
12. Czugunow, Batchelor, Puodżuks, Nicol
13. Lebiediew, Kudriaszow, Ruml, Batchelor
14. Tarasienko, Bogdanow, Doyle (2!), Becker
15. Fricke, Czugunow, Kostygow, Nicol
16. Sajfutdinow, Doyle, Wells, Puodżuks
17. Sajfutdinow, Fricke, Wells, Puodżuks
18. Czugunow, Doyle, Lebiediew, Manzares
19. Kudriaszow, Holder, Nicol, Bogdanow (u2)
20. Becker, Kostygow, Tarasienko, Batchelor

Awans do finału: Rosja

-------

Finał - Leszno (POL), 8 lipca 2017

Polska: 50
1. Patryk Dudek - 10 (3,3,2,2,0)
2. Maciej Janowski - 14 (3,3,2,3,3)
3. Piotr Pawlicki - 13 (2,3,2,3,3)
4. Bartosz Zmarzlik - 13 (2,3,2,3,3)
5. Bartosz Smektała - n.s.

Szwecja: 42
1. Antonio Lindbaeck - 20 (3,2,6!,3,3,3)
2. Fredrik Lindgren - 11 (3,2,3,2,1)
3. Linus Sundstroem - 4 (1,1,-,2,0)
4. Andreas Jonsson - 7 (2,2,0,1,2)
5. Joel Kling - n.s.

Rosja: 18
1. Emil Sajfutdinow - 11 (2,1,3,2!,1,2)
2. brak zawodnika
3. Wadim Tarasienko - 3 (1,0,0,-,0,2)
4. Andriej Kudriaszow - 1 (0,0,-,0,1)
5. Gleb Czugunow 3 - (0,1,1,1,d)

Wielka Brytania: 15
1. Steve Worrall - 6 (t,1,1,2,0,2)
2. Chris Harris - 7 (1,2,1,2!,0,1)
3. Robert Lambert - 1 (0,0,0,-,1)
4. Craig Cook - 1 (1,0,0,-,0)
5. Adam Ellis - n.s.

Bieg po biegu:
1. Dudek, Jonsson, Cook, Czugunow (Szwecja - 2, Polska - 3, Wlk.Brytania - 1, Rosja - 0)
2. Janowski, Sajfutdinow, Sundstroem, Lambert (3:6:1:2)
3. Lindgren, Zmarzlik, Tarasienko, Worrall (t) (6:8:1:3)
4. Lindbaeck, Pawlicki, Harris, Kudriaszow (9:10:2:3)
5. Janowski, Jonsson, Worrall, Kudriaszow (11:13:3:3)
6. Dudek, Harris, Sundstroem, Tarasienko (12:16:5:3)
7. Pawlicki, Lindgren, Sajfutdinow, Cook (14:19:5:4)
8. Zmarzlik, Lindbaeck, Czugunow, Lambert (16:22:5:5)
9. Sajfutdinow, Zmarzlik, Harris, Jonsson (16:24:6:8)
10. Lindbaeck (6!), Pawlicki, Worrall, Tarasienko (22:26:7:8)
11. Lindgren, Dudek, Sajfutdinow (2!), Lambert (25:28:7:10)
12. Lindbaeck, Janowski, Czugunow, Cook (28:30:7:11)
13. Zmarzlik, Sundstroem, Harris (2!), Kudriaszow (30:33:9:11)
14. Pawlicki, Worrall, Jonsson, Tarasienko (31:36:11:11)
15. Janowski, Lindgren, Czugunow, Harris (33:39:11:12)
16. Lindbaeck, Dudek, Sajfutdinow, Worrall (36:41:11:13)
17. Zmarzlik, Worrall, Lindgren, Czugunow (d4) (37:44:13:13)
18. Janowski, Jonsson, Kudriaszow, Cook (39:47:13:14)
19. Lindbaeck, Tarasienko, Harris, Dudek (42:47:14:16)
20. Pawlicki, Sajfutdinow, Lambert, Sundstroem (42:50:15:18)

Sędziował: Christian Froschauer (Niemcy)
Widzów: ok. 17 tysięcy

Slajd: Canal+

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Niedziela, 22 kwietnia
PGE EkstraligaFalubaz - forBET Włókniarz
16:30 [nSport+]
Betard Sparta - Cash Broker Stal
19:00
[nSport+]
Grupa Azoty Unia - Get Well Toruń
19:00
Nice Polska Liga Zuzlowa bialeLokomotiv - Arge Speedway Wanda
16:15
Car Gwarant Start - Euro Finnance Polonia
14:45
ROW Rybnik - Orzeł Łódź
14:45 [Polsat Sport]

PLŻ2Iveston PSŻ - Stal Rzeszów
16:00
MDM Komputery Ostrovia - KSM Krosno
16:15

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. forBET Włókniarz Częstochowa  2 3 +18
2. Fogo Unia Leszno  2 3   +6
3. Cash Broker Stal Gorzów  2 2 +13
4. Falubaz Zielona Góra  2 2 +12
5. Grupa Azoty Unia Tarnów  2 2  -14
6. Get Well Toruń  2 2  -15
7. Betard Sparta Wrocław  2 1    -4
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  2 1  -16
 Nice PLŻ 2018
1. Orzeł Łódź  2 3 +30
2. Speed Car Motor Lublin  2 3 +19
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  2 2 +32
4. ROW Rybnik  2 2 +19
5. Car Gwarant Start Gniezno  2 2   +5
6. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -18
7. Lokomotiv Dyneburg  2 2 -19
8. Arge Speedway Wanda Kraków  2 0 -68
2. Polska Liga Żużlowa
1. OK Kolejarz Opole  2 4 +28
2. Stal Rzeszów  1 2 +14
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  1 2 +12
4. Iveston PSŻ Poznań  2 2 -2
5. MDM Komputery TŻ Ostrovia  1 0 -14
6. KSM Krosno  2 0 -14
7. Polonia Bydgoszcz  1 0 -24
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43