KALENDARIUM

26/2/2014

Przyszłość ukraińskiego speedwaya rysuje się obecnie niemal tak samo niepewnie jak przyszłość ukraińskiej państwowości. A jeszcze 2-3 lata temu te żużlowe nadzieje były spore, zwłaszcza we Lwowie i Równem. 26 lutego 2012 r. gwiazdą programu regionalnej TV Riwne1 był lider miejscowego Kaskadu, Stanisław Burza (video).

POWIEDZIELI...

poniedziałek, 26, luty 2018

sitera

sitera filipGdybym mógł cofnąć czas to pomimo mojego stanu zdrowia i tak zostałbym żużlowcem.

 

Filip Šitera (Przegląd Sportowy)

 

sportZ

Terminarz i wyniki PGE Ekstraligi 2015

 

PGE-Ekstraliga

Runda zasadnicza:

1. runda: 17 maja 2015 (niedziela)
Grudziądz - Tarnów 37:52
Gorzów - Toruń 42:48
Rzeszów - Leszno 42:48
Wrocław - Zielona Góra 42:48

2. runda: 12 kwietnia 2015 (niedziela)
Toruń - Wrocław 45:45
Zielona Góra - Rzeszów 50:40
Leszno - Grudziądz 54:36
Tarnów - Gorzów 50:40

3. runda: 26 kwietnia 2015 (niedziela)
Zielona Góra - Toruń 47:43
Rzeszów - Wrocław 52:37
Leszno - Tarnów 52:38
Grudziądz - Gorzów 50:40

4. runda: 10 maja 2015 (niedziela)
Wrocław - Grudziądz 63:27
Gorzów - Leszno 38:51
Toruń - Rzeszów 48:42
przeł. na 06.08.2015 (czwartek)
Tarnów - Zielona Góra 53:37

5. runda: 24 maja 2015 (niedziela)
Wrocław - Tarnów 52:38
Zielona Góra - Gorzów 48:42
Leszno - Toruń 44:46
Grudziądz - Rzeszów 45:44

6. runda: 31 maja 2015 (niedziela)
Wrocław - Gorzów 50:40
Zielona Góra - Leszno 36:54
Rzeszów - Tarnów 47:43
Toruń - Grudziądz 59:31

7. runda: 4 czerwca 2015 (czwartek)
Wrocław - Leszno 57:32
Tarnów - Toruń 50:40
Gorzów - Rzeszów 55:35
Grudziądz - Zielona Góra 47:43

8. runda: 14 czerwca 2015 (niedziela)
przeł. na 19.07.2015 (niedziela)
Tarnów - Grudziądz 55:35
Zielona Góra - Wrocław 50:40
Leszno - Rzeszów 57:32
Toruń - Gorzów 56:33

9. runda: 21 czerwca 2015 (niedziela)
Wrocław - Toruń 51:39
Gorzów - Tarnów 61:29
Grudziądz - Leszno 44:46
przeł. 22.07.
Rzeszów - Zielona Góra 45:45

10. runda: 26 czerwca 2015 (piątek)
Tarnów - Leszno 43:47
28 czerwca 2015 (niedziela)
Wrocław - Rzeszów 56:34
Gorzów - Grudziądz 63:27
Toruń - Zielona Góra 46:43

11. runda: 26 lipca 2015 (niedziela)
Zielona Góra - Tarnów 43:47
Rzeszów - Toruń 49:40
Leszno - Gorzów 48:42
Grudziądz - Wrocław 47:43

12. runda: 9 sierpnia 2015 (niedziela)
Tarnów - Wrocław 47:43
Gorzów - Zielona Góra 48:42
Rzeszów - Grudziądz 61:29
Toruń - Leszno 44:46

13. runda: 14 sierpnia 2015 (piątek)
Leszno - Zielona Góra 48:42
16 sierpnia 2015 (niedziela)
Gorzów - Wrocław 50:40
Grudziądz - Toruń 49:41
Tarnów - Rzeszów 48:42

14. runda: 23 sierpnia 2015 (niedziela)
Zielona Góra - Grudziądz 57:33
Rzeszów - Gorzów 50:40
Leszno - Wrocław 46:44
Toruń - Tarnów 45:45


 PLAY-OFF

Półfinały - 1. mecze: 6 września 2015 (niedziela)
K.S. Toruń - Fogo Unia Leszno 49:41
Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów 54:36


Półfinały - 2. mecze: 13 września 2015 (niedziela)
Fogo Unia Leszno - K.S. Toruń 53:37
Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław 50:40


20 września 2015 (niedziela)
Finał - 1. mecz
Betard Sparta - Fogo Unia 41:49

Mecz o brąz DMP - 1. mecz
KS Toruń - Unia Tarnów 40:50

27 września 2015 (niedziela)
Finał - rewanż
Fogo Unia - Betard Sparta 45:45

Mecz o brąz DMP - rewanż
Unia Tarnów - KS Toruń 53:37

Mistrz PGE Ekstraligi 2015: Fogo Unia Leszno
Wicemistrz: Betard Sparta Wrocław
III Miejsce: Unia Tarnów


4 października 2015 (niedziela)
Baraż o Ekstraligę - 1. mecz
MDM Komputery ŻKS Ostrovia - PGE Stal Rzeszów 40:50


11 października 2015 (niedziela)
Baraż - rewanż:
PGE Stal Rzeszów - MDM Komputery ŻKS Ostrovia 62:28

Utrzymanie: PGE Stal Rzeszów

 

 PGE Ekstraliga 2017
1. eKantor.pl Falubaz Z.G.   14 25  +48
2. Betard Sparta Wrocław   14 25 +75
3. Cash Broker Stal Gorzów   14 23 +70
4. Fogo Unia Leszno   14 23  +86
5. Włókniarz Vitroszlif Crossfit   14 17 -61
6. MrGARDEN GKM Grudziądz   14 10 -63
7. K.S. Get Well Toruń   14 8 -74
8. ROW Rybnik   14 8 -81
 Nice PLŻ 2017
1. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 31 +228
2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 22  +56
3. SK Lokomotive Daugavpils  14 20  +38
4. Orzeł Łódź  14 19  +55
5. Euro Finannce Polonia Piła  14 19   -27
6. Arge Speedway Wanda Kraków  14 15   -61
7. Stal Rzeszów  14 10 -107
8. Polonia Bydgoszcz  14 3 -192
2. Polska Liga Żużlowa
1. GTM Start Gniezno  12 25 +218
2. Speed Car Motor Lublin  12 25 +118
3. TŻ Ostrovia  12 22 +65
4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań  12 12 -82
5. KSM Krosno  12 12 -66
6. Stal-Met Kolejarz Opole  12 8 -41
7. Kolejarz Rawicz  12 2 -212
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43