ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jabłoński MirosławMój występ był żenujący. Szliśmy cały czas z ustawieniami nie w tę stronę. Adrian Gała jako jedyny zasługuje na słowa pochwały. To się nie może powtórzyć.

Mirosław Jabłoński po meczu w Lublinie (Polsat)

sportZ

wodniczak wardaTen film powinien reprezentować polski żużel na festiwalu w Cannes. Nie byle jaki mecz i nie byle jaki trener. 12 tys. widzów na trybunach, okupujących schody i stojących na koronie. Walka o przepustkę do "najlepszej ligi świata". Co prawda redaktor pyta, czy zawodnikom miejscowym awansować się opłaca, a dzielnych rywali knebluje niedorzeczny regulamin, ale nie jest źle, bo z meczu robi się thriller. Źle jest dopiero potem. Gdyby nie Marek Radziszewski i jego telewizja ostrow24.tv, zastęp żarliwych obrońców działaczy Ostrovii byłby dziś tak samo liczny jak wtedy, kiedy zgasło światło. Jak pojąć to, co zaszło w ostrowskim parkingu? Niewyraźnego trenera i prezesa Wodniczaka lżącego własnego pracownika? Pojąć to może chyba tylko ten, kto zrozumie zdanie "Mimo to całe zajście zostało bardzo szybko upublicznione w mediach, choć nie został upubliczniony ten materiał". Ostrów, Polska, żużel, niekończący się serial, jesień 2015.

Trener Cieślak na "zmanipulowanym" filmie pyta Zbigniewa Wargę, czy ten widział go, kiedy pił. Warga kategorycznie potwierdza. Skoro go widział, o 3 w nocy, to musiał być blisko trenera. I pewnie nie nagrywał z ukrycia. Tym bardziej, że takim nagrywaniem się brzydzi. Dlaczego zatem, wraz z prezesem Wodniczakiem, "zniszczyć tego frajera, pijaka, szmatę i złotówę" ruszyli dopiero po tym, jak Antonio Lindbaeck nie pozwolił odebrać Łotwie awansu? I w jaki sposób "Zarząd ŻKS Ostrovia nie był inicjatorem wezwania policji oraz przeprowadzenia badania alkomatem trenera Marka Cieślaka", skoro na filmie za Cieślakiem idzie członek Zarządu, pan Warga, i woła do policjantów: "ja, jako pracodawca, żądam przebadania pana Marka Cieślaka!". Z kogo wy, panowie, chcieliście zrobić idiotów?


Nie, nie bronię bezkrytycznie Cieślaka. Wielokrotnie mi pomógł, to prawda, wielokrotnie nie musiał odbierać telefonu o "chorej" godzinie, a odbierał, nie musiał nic mówić, a powiedział. Bo taki jest Cieślak. I potwierdzi to każdy normalny dziennikarz w tym kraju. Ale to dziś nie ma znaczenia. To on był w ostrowskim parkingu "pod wpływem". Konia z rzędem temu, kto udowodni, że nie mogło mieć to wpływu na mecz. Nie "jakiś" mecz, tylko mecz, którym żyło całe miasto i pół żużlowej Polski. Nie jestem toromistrzem, ni znawcą sportowej agrokultury, ale zbyt wielu ludzi, których żużlową pasję i wiedzę cenię, włącznie z dwoma zawodnikami, twierdzi, że w tym meczu schrzaniona była nie tylko maszyna startowa. Nawierzchnia, woda, zmiany, parkingowy "team spirit"... wszystko było jakieś inne. Przytępione. Na pewno nie takie, jak na mecz sezonu przystało. Nawet nie takie jak w półfinałach.

Wreszcie - nie mogę i tej myśli odpędzić - to nie jest tylko kwestia wyniku sportowego, ani wertowania zapisów PRL-owskiej skamieliny prawnej zwanej "Ustawą o wychowaniu w trzeźwości" i dochodzenia, czy 30 minut po meczu można już być "pod wpływem", czy nie. Jest coś jeszcze. Tak duży klub jak Ostrovia wspierany jest przez dziesiątki lokalnych firm, dużych i małych, często rodzinnych - będących oczkiem w głowie ich właścicieli - mieszkańców regionu, z reguły pasjonatów żużla. Oni nie zasłużyli na to, żeby ich pieniądze przynoszone do klubu i wizerunki ich firm - dorobek zawodowego życia, firmowane były podchmieloną twarzą trenera, nawet jeśli trenerem tym jest "Narodowy". Przepraszam, ale tego koniaku z Kokinem nie kupuję. Jakiś on bez banderoli.

W przypadku trenera Marka Cieślaka jest jednak co najmniej jedna rzecz, która nakazuje wstrzymać się od kategorycznych sądów. I każdy, kto przeżył więcej niż 20 wiosen, zetknąć się z nią musiał. Alkohol to nie zawsze nonszalancka używka lekkoduchów. Alkohol to też choroba. Nie wiem jak wygląda sytuacja z Markiem Cieślakiem i nie chcę wiedzieć. To nie moja sprawa. Może z tym walczy? Może czasem przegrywa. Może za często przegrywa. Ale nawet jeśli, to wciąż jest człowiekiem, wciąż ma swoją niezbywalną godność. Tę godność w obecności bardzo wielu ludzi podeptał i opluł człowiek w marynarce. Zelżył starszego od siebie trenera, szkoleniowca wybitnego, reprezentanta naszego kraju, a przede wszystkim swojego własnego współpracownika; zelżył słowami, dla których słownik języka polskiego zna tylko jedno określenie - "rynsztok". Nawet obecność dziecka (1:30), wyraźnie zszokowanego tym, co widzi i słyszy, nie była w stanie powstrzymać agresji. Tego człowieka powinno się ekskomunikować z polskiego żużla. Wyłączyć mu światło raz na zawsze. A klucze zakopać pod kopcem Wandy. Jeżeli były już prezes faktycznie zechce wytoczyć proces autorowi filmu, sami kibice Ostrovii powinni ogłosić publiczną zbiórkę pieniędzy na adwokatów dla niego. Jednego Wodniczaka mniej w polskim żużlu - to będzie wymierna korzyść.

Pozostaje Ostrovia, ów klub nieszczęsny. Kto tę stajnię Augiasza wyczyści? Bo to, że nie zrobi tego sam, to więcej niż pewne. Może prezydent miasta Ostrowa i lokalni politycy? Ale oni zaraz mają wybory, więc liczą się tylko "słupki". Może PZM - GKSŻ? Ale zaraz... czy to ten sam PZM, który w tej właśnie chwili, rękoma spółki prezesa Stępniewskiego, powinien zrobić wszystko, żeby w Ekstralidze mógł pojechać prawowity ekstraligowiec - łotewski Lokomotiv Daugavpils? Żeby idiotycznie interpretowane pojęcie "zawodnik krajowy" dla klubu z Łotwy oznaczało zawodnika łotewskiego, nie polskiego. Żeby wreszcie w tej lidze wygrał duch sportu, a nie kolesiostwo i zielonostolikowa prostytucja. Kto zatem, pytam? Kto? Może telewizja? Może takich czasów dożyliśmy, że obrzydzany nam przez kilkadziesiąt ostatnich lat, na wskroś "krwiożerczy", komercyjny twór, który z samej swej istoty musi być nastawiony na zysk, a nie obronę etycznych standardów, w tym bezetycznym bajzlu, jakim stał się polski żużel, jest ostatnią instancją, która daje nadzieję? Ja wiem, że z Grudziądza były fajne transmisje, a sam Gollob jest lokomotywą większą niż cały Daugavpils razem z przyległościami, ale... Panie redaktorze Majewski, czy Pan to widzi? Na co idą Wasze pieniądze? Grube pieniądze. Na kolejny "konkurs"? Na ufajdany wódą zielony stolik?

Dla mnie Ostrovia to nie jest ani Marek Cieślak, ani pan Warga, ani tym bardziej prezes Wodniczak. Ostrovia to dla mnie Rif Saitgariejew, obecne, święte w naszym kraju, biało-czerwone barwy i przechodząca z ojca na syna miłość do "czarnego sportu". To pełne trybuny i ogromny, autentyczny, głód sportowego sukcesu. To wszyscy ci, którzy po XV biegu meczu z Lokomotivem zostali na swoich miejscach i bili brawo drużynie przyjezdnej i jej liderowi, który sportowo chwilę wcześniej złamał im serca. To naprawdę jakaś ponura ironia losu, że tak piękna karta polskiego żużla zapisywana jest od jakiegoś czasu brudnymi łapskami ludzi tak wątłych moralnie.

Gdyby Rif żył, wstałby od stołu i powiedział im wszystkim, po polsku: "hańbicie ten klub, hańbicie te barwy, odejdźcie stąd!". I nie wracajcie.


Jakub Horbaczewski
slajd i film: YouTube/ostrow24.tv

Komentarze  

Od autora
+3 #15 Od autora 2015-09-30 18:12
Cytuję Mikesa:
Radziszewski to hiena która manipuluje już od dawna częścią ślepych ostrowian wielokrotnie o tym dowiódł pseudo dziennikarzyna z brakiem etyki który kasuje niewygodne komentarze na swojej nieskalanej stronie! Sam nie wiem czy przysłużył się w tej akcji Ostrowskiemu żużlowi czy zaprzepaścił wszystko?

Ocenianie dokonań i działalności dziennikarskiej pana Marka Radziszewskiego nie było przedmiotem choćby jednej linijki tego tekstu. Te niejednokrotnie oceniały powołane do tego instytucje, z sądami powszechnymi na czele. I zdaje się, że częściej przyznawały mu rację niż na odwrót (jak w słynnej sprawie Radziszewski kontra ostrowska policja, kiedy sędzia uniewinniając Radziszewskiego w upokarzający sposób tłumaczył policjantom, że powinni nauczyć się korzystać ze słowników języka polskiego. Ostrów to stosunkowo małe miasto, osobiście nie dziwi mnie więc to, że dla sporej części ostrowian Radziszewski jest wrogiem publicznym numer jeden). Nawet jednak oni nie powinni oceniać sytuacji z 27 września 2015 r. przez pryzmat niechęci do autora filmu, wynikającej z jego wcześniejszej działalności.

Naprawdę uważasz, że to Radziszewski "zaprzepaścił wszystko"? Przyjmijmy, że nie byłoby tam jego kamery, słowa prezesa Wodniczaka nie wyszłyby poza zamknięty krąg kilkunastu osób, niechby nawet za rok Ostrovia jeździła w Ekstralidze - czy od tego prezes Wodniczak stałby się innym człowiekiem, z lepszymi kwalifikacjami do zarządzania tym klubem? Czy stałby się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu? Mam wrażenie, że nie. A taki sam skandal wybuchłby prędzej czy później ze zdwojoną mocą, już przy ekstraligowym, o wiele wyższym audytorium.

Na marginesie, Marek Radziszewski na swoim facebooku napisał, że po meczu to wiceprezes Zbigniew Warga kilkakrotnie namawiał go, żeby ze swoją kamerą "zapolował" na trenera Cieślaka. Nietrudno się domyślić, że jego film miałby posłużyć jako oręż w skompromitowaniu szkoleniowca. Radziszewski jednak nagrywał i trenera, i działaczy Ostrovii. I jednego, i drugich pokazał w swoim filmie. Czyli zachował się tak, jak zachować się powinien każdy uczciwy dziennikarz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Mikesa
+2 #14 Mikesa 2015-09-30 17:29
Radziszewski to hiena która manipuluje już od dawna częścią ślepych ostrowian wielokrotnie o tym dowiódł pseudo dziennikarzyna z brakiem etyki który kasuje niewygodne komentarze na swojej nieskalanej stronie! Sam nie wiem czy przysłużył się w tej akcji Ostrowskiemu żużlowi czy zaprzepaścił wszystko?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Marek Radziszewski
0 #13 Marek Radziszewski 2015-09-29 22:24
Cytuję Zwykly kibic:
Nie jesteście z Ostrowa, nie znacie Radziszewskiego. Nie chce mi się opisywać całokształtu, ale gorszego człowieka nie było w Ostrowie nigdy. Bardziej fałszywego i kłamliwego, także go nie wychwalajcie jak go nie znacie:/

Co do reszty się zgadzam całkowicie.


Ciekawe zarzuty czytam pod moim adresem. Zazwyczaj proszę moich adwersarzy o wskazanie konkretnych zarzutów. Niestety internetowi hejterzy obrzucają błotem, nie podając ani jednego przykładu czy dowodu. Internet rządzi się swoimi prawami, gdzie z księży można zrobić pedofili, a z kogoś brzydzącego się kłamstwem kłamcą.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Zwykly kibic
+1 #12 Zwykly kibic 2015-09-29 22:10
Nie jesteście z Ostrowa, nie znacie Radziszewskiego. Nie chce mi się opisywać całokształtu, ale gorszego człowieka nie było w Ostrowie nigdy. Bardziej fałszywego i kłamliwego, także go nie wychwalajcie jak go nie znacie:/

Co do reszty się zgadzam całkowicie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
trdrt
-2 #11 trdrt 2015-09-29 21:57
Fxdffg
Cytować | Zgłoś administratorowi
kibol OSTROVI
+6 #10 kibol OSTROVI 2015-09-29 21:14
Nam kibicom również jest wstyd za takie zachowanie naszych pseudo prezesów ,naprawde mamy pecha ,niewiem kto ich wybiera ale to już któryś raz z rzędu robią wstyd naszemu klubowi,choć nasz trener był lekko wzięty czyt wczorajszy ,takie rzeczy załatwia sie w swoim gnieżdzie a nie sra sie w nie ,a co do toru to tłumaczenie sie szczepanów na tor że żle przygotowany czy za dużo wody jest żałosne ,junior Malczewski też nie trenował a umiał przywieść 6pkt z bonusami i nie stękał na tor ale jakby kto nie wiedział to tak naprawde szczepan miał nie jechać w tym meczu mał jechać porshing bo był najlepszy na treningu ale oczywiscie prezesi wpłyneli na cieslaka ze ma jechać szczepan i niestety zawalił i na coś trzeba zwalić wine ,ale juz może byc tylko lepiej zarząd do dymisji sie podał mysle ze w koncu coś sie zmieni bo kibice naprawde są tu wspaniali na dobre i złe ze swoją drużyną i nikt nie miał pretensji że przegrali z lokomotywką ale prezesom szajba odbiła SOORY za nich pozdrawiam cała polske żużlową
Cytować | Zgłoś administratorowi
macari
+6 #9 macari 2015-09-29 21:09
Ujął mnie ten popełniony przez Pana artykuł w pełnej kompetencji opisujący jaskrawie całe sedno sprawy żużla w Ostrowie Wlkp. za który dziękuję, pomimo ,iż nie jestem fanatykiem tej dyscypliny.Szczęść Boże.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Pedro
+6 #8 Pedro 2015-09-29 19:17
Skandal w Ostrowie to nie jest problem tylko ostrowski. To jest incydent, który skupia jak w soczewce patologie egzystujące w światku żużlowym, na które wielu wtajemniczonych wzrusza ramionami. Nikt przecież nie będzie walczył z wiatrakami...
Cytować | Zgłoś administratorowi
lotto
+5 #7 lotto 2015-09-29 18:28
Furiatów, prymitywów i biznesmeneli wykopać z tego sportu! Tekst jak zwykle przedni! Brawo pK! Brawo Jakubie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
denel
+1 #6 denel 2015-09-29 18:18
Kto udowodni Cieślakowi, że zajrzał do kielicha w czasie meczu?! Po zawodach to mógł robić co chciał. Prezes Ostrovii przegrał mecz i się wyżywa na Cieślaku jakby to on jeździł na torze...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Beata
+2 #5 Beata 2015-09-29 16:31
Cytuję krizar86:
niech pan idzie pisać do SF alb PS i zastapi tą sieczkę tam proszę

Pan kiedyś pisał w SF i zdecydowanie wolę to, co piszę tu! nie zmieniajcie PoKredzie w SF!
Cytować | Zgłoś administratorowi
banek007
+4 #4 banek007 2015-09-29 12:51
wodniczak to ty jestes ku...wa i bedzie jeszcze lizal markowi buty, gnoje z was parszywe, Predzej cala polska was gnoi (klub Ostowa) niz wy marka Emotikon smile Zaden kibic z polski nie pozwoli na takie traktowanie tak wysokim poziomie to on zdobyl 3 krotnego druzynowego mistrza swiata, a wy cooo gowno zescie zdobyli, gdyby nie marek to byscie tak wysoko nie zaszli Emotikon smile
Cytować | Zgłoś administratorowi
Albert
+11 #3 Albert 2015-09-29 12:04
Stare kibicowskie porzekadło mówi: "awans przy stole, ja taki awans pie*dole" Trzymam kciuki za starty Lokomotivu w Daugavpils. Za Ostrów również trzymam kciuki. Uporajcie się z patologią, jaka prowadziła Wasz klub przez ostatnie lata. W Toruniu też mieliśmy podobną patolę, teraz jest nowy zarząd i nowi ludzie. Do ideału też im daleko, ale atmosfera wokół klubu jakby lepsza. Niech i tak będzie u Was, bo Ostrów Wielkopolski to zasłużony dla polskiego żużla ośrodek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Guest
+7 #2 Guest 2015-09-29 11:50
Prawda, powinien jezdzic ten kto awans wywalczyl. I ch... mie to obchodzi, że z Łotwy. Chociaz maja klub porzadny. Kumpel jest kibicem ROW i mówi, że oni jakby była propozycja wcale nie chcą takiego awansu, chcą go wywalczyc na torze!
Cytować | Zgłoś administratorowi
krizar86
+6 #1 krizar86 2015-09-29 11:32
niech pan idzie pisać do SF alb PS i zastapi tą sieczkę tam proszę
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Niedziela, 22 kwietnia
PGE EkstraligaFalubaz - forBET Włókniarz
16:30 [nSport+]
Betard Sparta - Cash Broker Stal
19:00
[nSport+]
Grupa Azoty Unia - Get Well Toruń
19:00
Nice Polska Liga Zuzlowa bialeLokomotiv - Arge Speedway Wanda
16:15
Car Gwarant Start - Euro Finnance Polonia
14:45
ROW Rybnik - Orzeł Łódź
14:45 [Polsat Sport]

PLŻ2Iveston PSŻ - Stal Rzeszów
16:00
MDM Komputery Ostrovia - KSM Krosno
16:15

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. forBET Włókniarz Częstochowa  2 3 +18
2. Fogo Unia Leszno  2 3   +6
3. Cash Broker Stal Gorzów  2 2 +13
4. Falubaz Zielona Góra  2 2 +12
5. Grupa Azoty Unia Tarnów  2 2  -14
6. Get Well Toruń  2 2  -15
7. Betard Sparta Wrocław  2 1    -4
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  2 1  -16
 Nice PLŻ 2018
1. Orzeł Łódź  2 3 +30
2. Speed Car Motor Lublin  2 3 +19
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  2 2 +32
4. ROW Rybnik  2 2 +19
5. Car Gwarant Start Gniezno  2 2   +5
6. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -18
7. Lokomotiv Dyneburg  2 2 -19
8. Arge Speedway Wanda Kraków  2 0 -68
2. Polska Liga Żużlowa
1. OK Kolejarz Opole  2 4 +28
2. Stal Rzeszów  1 2 +14
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  1 2 +12
4. Iveston PSŻ Poznań  2 2 -2
5. MDM Komputery TŻ Ostrovia  1 0 -14
6. KSM Krosno  2 0 -14
7. Polonia Bydgoszcz  1 0 -24
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43