KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławJeszcze nie wiemy do końca, w jakim kierunku pójdziemy w tym sezonie z przygotowaniem nawierzchni na mecze ligowe.

 

Stanisław Chomski dla "Przeglądu Sportowego"

630x120 baner speedway

BritishFans"Here comes the sun" - śpiewał kiedyś zespół The Beatles i chyba można śmiało powiedzieć, że to słońce faktycznie zaczyna wychodzić zza chmur dla brytyjskiego speedwaya, bo mrok (pod postacią wszechobecnej pandemii) spowijał od ponad roku tamtejsze żużlowe obiekty niczym Śródziemie z sagi Tolkiena. Na pewno powtórka wydarzeń z poprzedniego sezonu zakończyłaby się katastrofą dla tamtejszych klubów, a i odbiłaby się czkawką całemu żużlowemu światu. Dlatego też cieszą coraz bardziej pozytywne głosy dobiegające zza Kanału La Manche.

1920x1080 MPPKTegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się ostatecznie 28 czerwca (poniedziałek) na torze w Grudziądzu. Do walki o medale tradycyjnie przystąpią reprezentanci siedmiu drużyn. Tytułu bronić będzie Fogo Unia Leszno, która stanie przed szansą trzeciego triumfu z rzędu.

LR8A5990Jeszcze sezon na dobre się nie rozkręcił, a już mamy emocje związane z jego startem. Te w ostatnich dniach się nasiliły, oczywiście wskutek koronawirusa. Wiemy już, że mecze 1. kolejki PGE Ekstraligi w Grudziądzu i Lublinie zostały przełożone ze względu na wyniki testów wśród podstawowych zawodników tych zespołów. W terminie rezerwowym wszyscy żużlowcy powinni już być zdolni do jazdy. Przykłady obu drużyn pokazują w sposób dobitny, że nie tylko forma sportowa, ale również COVID będzie rozdawał karty w tym roku. My jednak skupimy się na aspektach sportowych. Zespoły zmontowały bardzo ciekawe zestawienia. W myśl nowego regulaminu, drużyna meczowa musi liczyć przynajmniej po jednym zawodniku do lat 24, stąd składy się wyrównały. Przed nami prawdopodobnie najciekawszy sezon od lat.

DSC 1406Trzeci dzień kwietnia oficjalnie będzie pierwszym dniem wiosny dla wszystkich kibiców żużla. Niestety póki co, będziemy musieli się zadowolić meczami jedynie przed ekranami naszych telewizorów, jednak miejmy nadzieję, że już niebawem dane nam będzie przeżywać niezapomniane emocje na stadionach żużlowych. Zdaniem wielu kibiców, eWinner 1. Liga Żużlowa będzie dużo ciekawsza niż PGE Ekstraliga. Wszystko za sprawą przepisu o zawodniku do 24 lat, który musi być w składzie drużyny. Spowodowało to, że wielu wartościowych seniorów z "najlepszej ligi świata", musiało poszukać sobie miejsca w lidze niżej. I tak weterani ekstraligowych torów, tacy jak np. Niels Kristian Iversen, Michael Jepsen Jesnen, Rune Holta, czy Andrzej Lebiediew będą cieszyć swoją jazdą kibiców eWinner 1. Ligi. Kto najlepiej wykorzystał przepis o zawodniku U24? Kto był prawdziwym królem okna transferowego, a kto "śpiącą królewną"? O tym w poniższym tekście

IMG 4135PK"Let's get ready to rumble!" - tak pewnie zakrzyknąłby Michael Buffer, gdybyśmy mieli do czynienia z rozpoczynającą się walką bokserską. Nam – jako kibicom żużlowym, w związku z ostatnią decyzją GKSŻ trzeba jednak zawołać: A więc jedziemy! Właśnie... tylko czy to będzie okrzyk pełen optymizmu, czy raczej zawodu i złości? Trzeba na wstępie zaznaczyć, że słowo "jedziemy" jest kluczowe w odniesieniu do eWinner 1. ligi, natomiast jeśli chodzi o 2 LŻ, to rozgrywki już zostały wstępnie przesunięte o dwa tygodnie.

DSC 9662Przed nami kolejny sezon ligowy na polskich torach. Wiele zespołów diametralnie przemeblowało swoje składy, inne zaś postawiły na sprawdzone zestawienia. Jedni typowani są na zdecydowanych faworytów ligi, drudzy wręcz skazywani na pożarcie. Sport, nie tylko żużlowy, uczy przede wszystkim pokory. Historia już niejednokrotnie pokazała nam, że ”papier” nie jedzie, a drużyny, które miały teoretycznie najgorsze składy, potrafiły zlać zespoły z gwiazdami. Za to kochamy speedway i dzięki temu przeżywamy niezapomniane emocje. Niniejszy tekst nie jest żadną wyrocznią, a jedynie podsumowaniem okienka transferowego i w żadnym wypadku nie musi być tak, jak typuję. Wręcz przeciwnie. Cieszyłbym się, gdyby ktoś na kogo nie postawiłbym u bukmachera nawet złotówki, okazał się sensacją ligi. Jedno jest pewne - powtórka z zeszłego sezonu, kiedy wszystkie trzy ligi zostały w takim stopniu zdominowane przez późniejszych zwycięzców, na pewno nam nie grozi.

 

Hancock nr1Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu – legendarny Greg Hancock – dołącza do sztabu szkoleniowego Betard Sparty Wrocław. Amerykanin będzie we wrocławskim klubie pełnił funkcję eksperta – konsultanta ds. szkolenia i sportu. 

po kredzie 960x130px 03

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławJeszcze nie wiemy do końca, w jakim kierunku pójdziemy w tym sezonie z przygotowaniem nawierzchni na mecze ligowe.

 

Stanisław Chomski dla "Przeglądu Sportowego"

po kredzie 315x155px 02

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2021
1. eWinner Apator
1
2
+12
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 1 2 +6
3. Betard Sparta Wrocław
0 0 0
4. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM
0 0 0
5. Eltrox Włókniarz Cz-wa 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0
7. Fogo Unia Leszno
1 0 -6
8. Marwis.pl Falubaz Z.G. 1 0 -12
 eWinner 1. Liga 2021
1. ROW Rybnik
1 2 +36
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex 0 0 0
3. Orzeł Łódź 0 0 0
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5. Unia Tarnów 0 0 0
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia 0 0 0
7. Abramczyk Polonia Bdg. 0 0 0
8. Cellfast Wilki Krosno
1 0 -36
2. Liga Żużlowa 2020
1. Wilki Krosno
 9 22 +235
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +65
3. SpecHouse PSŻ Poznań  9 9 -22
4. RzTŻ Rzeszów  9 8 -16
5. Metalika Recycling Kolejarz  9 8 -77
6. MSC Wölfe Wittstock  9 4 -185
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2020
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
133
2. flaga UK Tai Woffinden
117
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
117
4. flaga Polski Maciej Janowski
107
5. flaga Danii Leon Madsen
89
6. flaga Australii Jason Doyle
87
7. flaga Rosji Artiom Łaguta
84
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
81
9. SVK Martin Vaculík
78
10. flaga Australii Max Fricke 64
11. flaga Słowenii Matej Žagar 46
12. flaga Polski Patryk Dudek
39
13. flaga Danii Niels Kristian Iversen
32
14. flaga Danii Mikkel Michelsen 32
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
22

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43