ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Jabłoński MirosławMój występ był żenujący. Szliśmy cały czas z ustawieniami nie w tę stronę. Adrian Gała jako jedyny zasługuje na słowa pochwały. To się nie może powtórzyć.

Mirosław Jabłoński po meczu w Lublinie (Polsat)

sportZ

Lokomotiv kibiceMieliśmy wyznaczone spotkanie. Oni długo nie mogli określić, gdzie. Przekładali je. Jest 12:00, 12:15, 12:30, 12:45, 13:00... oni nie odpowiadają. W końcu musieliśmy wysłać im adres, gdzie mieliśmy się spotkać. Ale kiedy w końcu przyjechaliśmy, już w pierwszym zdaniu powiedzieli nam, że jest 148 argumentów przeciwko temu, żebyśmy mogli występować w Ekstralidze. (...) Potem dowiedzieliśmy się, że mają podpisany długoterminowy kontrakt z telewizją nc+ oraz głównym sponsorem, firmą ENEA, ważny aż do 2018 r., z którego wynika, że w lidze mogą występować tylko polskie kluby na polskim terytorium. Ten reportaż jest rewelacyjny, i obejrzeć go powinien każdy, kto choć trochę rozumie język rosyjski. Ale jeszcze lepsza jest spisana relacja wiceprezesa Anatolija Zila z rozmów z władzami Ekstraligi. - Jechaliśmy do Torunia pełni nadziei na pozytywny przebieg rozmów z naszymi polskimi kolegami (Stępniewskim, Kowalskim, Szymańskim, później Witkowskim) - wszak wielokrotnie wcześniej słyszeliśmy: wygracie I ligę, wtedy będziemy rozmawiać o zmianach w regulaminie Ekstraligi. Powiedzieli nam jednak, że zebranie klubów Ekstraligi już zagłosowało przeciwko naszym występom(...) Jedną z głównych przyczyn zdefiniowano jako 'niezainteresowanie' głównych sponsorów ligi w reklamie na terytorium Łotwy (...) prezes Witkowski akcentował zagrożenie dla rozwoju polskich juniorów, jeżeli dopuściliby start młodzieżowców zza granicy (...) prezes Szymański powiedział, że są gotowi spełnić naszą dawną prośbę o dopuszczenie drużyny Lokomotivu do Ligi Juniorów - to dobra wiadomość, jednak nie mogła nam poprawić nastrojów...


Czyżby podpisując wspomniany kontrakt nikt w zawiadującej rozgrywkami spółce nawet nie pochylił się nad tym, że w Nice PLŻ występuje jeden klub spoza Polski? I niekoniecznie na torze musi okazać się słabszy od typowanego przez wszystkich do awansu ROW-u.

- Absolutnie absurdalna sytuacja - komentuje w tle reportażu jego narratorka. - Dlaczego wcześniej, po podpisaniu tego kontraktu, nikt niczego Łotyszom nie powiedział? - pyta. I zastanawia się, co z takim Jewgienijem Kostygowem, którego klub szkolił, podobnie jak wcześniej Lebiediewa, a teraz miałby go wysłać na trybuny (kazać kończyć karierę?), bo po co szkolić (i gdzie?), skoro w lidze musieliby jeździć dwaj polscy juniorzy, a rezerwowymi, w przypadku kontuzji, także być Polacy. Gdyby poprzednia minister sportu nadal piastowała swój urząd, niechybnie rzekłaby: to odeślijcie Kostygowa do innego łotewskiego klubu.

Gdzieś wcześniej w reportażu przemyka perełka - sugestia, żeby Łotysze przejeździli ten sezon na stadionie... w Gdańsku. Stronę polską reprezentuje na ekranie Przemysław Szymkowiak, kiedyś dziennikarz Tygodnika Żużlowego, obecnie PR-owiec spółki Ekstraliga, p.o. rzecznika prasowego, który powtarza jeszcze raz o "spełnieniu wszystkich punktów regulaminu", a na końcu rzuca argument koronny: "Nigdy dotąd zespół zagraniczny nie jeździł w polskiej Ekstralidze". No tak. Nigdy dotąd też żaden "100% polski" zespół nie uciekał z finału rozgrywek, a inny dzień przed barażem nie wypożyczał dwóch szkółkowiczów po licencji, żeby finansowo utopić silniejszego rywala. Ale to Ekstralidze nie przeszkadza.

Co z tego wszystkiego pojęli Rybnikow, Zil i Kokin? A co mieli pojąć? Tak jak w tytule filmu: nikt ich tu nie chce, mają się wynosić, a swoim awansem podetrzeć sobie tyłki. Zaś absurdalne wymogi, z czterema (a de facto sześcioma) Polakami w składzie, utrzymywane są właśnie dlatego, bo nasi działacze doskonale wiedzą, że ich spełnienie rozpieprzyłoby wszystkie fundamenty Lokomotivu, całą długofalową koncepcję działania tego klubu. To bardzo dobrze, że Łotysze na to nie idą. Dość już mamy ligowych kamikaze.

Ale naprawdę smutny jest pierwszy komentarz, jaki pojawił się pod tym filmem. Epitetu долбаные tłumaczyć się nawet nie godzi, Пшеки zaś to pogardliwa nazwa Polaków używana od lat za Bugiem. My też o "przyjaciołach Moskalach" nieraz mówiliśmy i mówimy per "kacapy". Teraz, przez niedołężną twórczość kilku osób, nie tylko jako sympatycy żużla, ale nawet jako nacja, odbierani jesteśmy właśnie tak. Jako cwaniaczki, dusigrosze, kombinatorzy, ludzie mający za nic honor. Dziękujemy, panowie, świetną nam reklamę zrobiliście.

Jest jeden plus. W dobie internetu i powszechnej znajomości języka angielskiego, nawet inny alfabet nie jest na dłuższą metę problemem; i nawet tam, hen za Bugiem, Niemnem i Dźwiną, szybko dowiedzą się, że tą pozbawioną honoru grupą nie są "Pszeki", nie są polscy sympatycy żużla, ani nawet polskie żużlowe środowisko jako ogół - to tylko kilka, może kilkanaście osób. Odzianych w gustowne marynarki.

Awansujcie sobie Ostrów, awansujcie Rybnik, opchnijcie to miejsce Grudziądzowi (o ile ktokolwiek z tamtych ośrodków zechce "awansować" w tak haniebny sposób), jak dla nas możecie nawet zaprosić Znicz Pruszków. Szacunku głównych sponsorów dyscypliny, która co miesiąc wypłaca wam pensje, nigdy nie kupicie.

P.S. Локомотив - Перед вами закрывают дверь, для нас вы Экстралига!

Foto: lokomotive.lv

Komentarze  

Smile
+2 #17 Smile 2015-10-18 10:37
To cios po Loko, takiego nie czekali kibice.
Dziękuje polskim kibicem za wsparcie Loko.
Może być jeszcze są szanse, szybko powinny być aktualności o finansowaniu klubu z rządu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
MattSSoCal
+2 #16 MattSSoCal 2015-10-18 03:06
Zachowanie niegodne "Naklepszej ligi swiata". Do sadu powinni ich Lotysze pozwac o zwrot kosztow calego sezonu. Zarowno organizacje jak i wszystkie odpowiedzialne garnitury ze sloma w butach. Wstyd.
Cytować | Zgłoś administratorowi
jaca
+5 #15 jaca 2015-10-16 00:47
Cytuję Ovia:
Bardzo dobrze jak się nie podoba to wgl.niech zrezygnuja.Tak powinni się cieszyć ze mogli startować w Pl lidze.potem może by zdobyli mistrza i by gadane było ze obca drużyna mistrza Polski zdobyła

Nie musiałem widzieć Twojego podpisu ziom żeby wiedzieć że musisz być z Ostrowa ;-/
Cytować | Zgłoś administratorowi
denel
+6 #14 denel 2015-10-15 21:17
Na początku sezonu powinno być powiedziane, że Lokomotiv nie ma prawa awansu. Teraz Lokomotiv jest bardzo skrzywdzony. Wszystko jest winą prezesów naszej ligi!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Andrzej Z Dyneburgu
+4 #13 Andrzej Z Dyneburgu 2015-10-15 14:47
Cytuję Ovia:
Bardzo dobrze jak się nie podoba to wgl.niech zrezygnuja.Tak powinni się cieszyć ze mogli startować w Pl lidze.potem może by zdobyli mistrza i by gadane było ze obca drużyna mistrza Polski zdobyła

Dlaczego tak się bojęse, że zdobydemy mistrzostwo Polski
Cytować | Zgłoś administratorowi
Ovia
-10 #12 Ovia 2015-10-15 13:41
Bardzo dobrze jak się nie podoba to wgl.niech zrezygnuja.Tak powinni się cieszyć ze mogli startować w Pl lidze.potem może by zdobyli mistrza i by gadane było ze obca drużyna mistrza Polski zdobyła
Cytować | Zgłoś administratorowi
Guest
+8 #11 Guest 2015-10-15 12:46
Cytuję ŁukaszK:
Banda skończonych kretynów rządzi polskim żużlem, polskimi rozgrywkami w tym sporcie. Do tego krętacze, oszuści i obłudnicy. Jeżeli faktycznie tak mówili Łotyszom, to jest hańba. Jak to świadczy o nas, o Polakach? Te polskie gamonie wiedzą, że Łotysze nie mają dokąd pójść i dalej jeżeli będą chcieli bawić się w żużel, to zostaną w 1 polskiej lidze. Skoro powiedzieli A i dopuścili Łotyszy do jazdy w fazie play-off, to albo powinni powiedzieć B i sportowo dać możliwość jazdy w ekstralidze, albo powinni im zwrócić wszystkie koszty, które Łotysze ponieśli w związku z jazdą w tegorocznej fazie play-off. Przecież to było dla Lokomotivu zwyczajnie finansowo nieopłacalne! Działania Stępniewskiego i reszty kretynów, to działania na szkodę klubu z Łotwy!

A może pora podać się do dymisji panowie Stępniewski, Kowalski, Szymański? I ten śmieszny rzecznik też. Nie tylko za wydymanie Łotyszy, ale za całokształt pracy dla polskiego żuzla
Cytować | Zgłoś administratorowi
ciuchcia jazda z łosiami
+4 #10 ciuchcia jazda z łosiami 2015-10-14 21:06
Dogadali się, wzięli kupę hajsu (nie tylko dla klubów, bo przecież też dla siebie), obiecali co trzeba sposnorom, tylko byli tak tępi że zapomnieli że istnieje mała opcja awansu kogoś spoza układu :) I teraz dupa, ugotowani jak Frytka w Big Brotherze
Cytować | Zgłoś administratorowi
KilerGdańsk
+5 #9 KilerGdańsk 2015-10-14 20:11
Wstyd!!! wiecie co bym zrobił?? Spełnił bym ich warunki. Spółka w polsce stadion wynajał w gdańsku i zatrudnił polaków ale samych po licencji 16 latków w końcu nie ma ksm. Do tego 3 łotyszy po licencji i wszystkie mecze do 15 to zaraz ekstraliga by sie zgodziła na ich warunki bo bali sie ze wszystkie mecz nudne do 15 a i kluby przeciwne sporo by płaciły za te mecze:) zaraz by sie zgodzili. a do 2 ligi zgłosił bym zespół z rygi i tam jechal normalnie z podzuksem lebiedewem bogdanowsem itp i wszedl do 1 ligi. chyba zeby zmienili zdanie, trzeba było tak ich postraszyć bo tak jadąc warunki by spelnili. Pozdro dla łotyszy i dzieki za kolejny skandal dla naszych polskich decydentów!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Marian
-11 #8 Marian 2015-10-14 19:53
A któż jest autorem tego pięknego artykułu? Strach się podpisać?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Łukasz
+15 #7 Łukasz 2015-10-14 19:30
Banda skończonych kretynów rządzi polskim żużlem, polskimi rozgrywkami w tym sporcie. Do tego krętacze, oszuści i obłudnicy. Jeżeli faktycznie tak mówili Łotyszom, to jest hańba. Jak to świadczy o nas, o Polakach? Te polskie gamonie wiedzą, że Łotysze nie mają dokąd pójść i dalej jeżeli będą chcieli bawić się w żużel, to zostaną w 1 polskiej lidze. Skoro powiedzieli A i dopuścili Łotyszy do jazdy w fazie play-off, to albo powinni powiedzieć B i sportowo dać możliwość jazdy w ekstralidze, albo powinni im zwrócić wszystkie koszty, które Łotysze ponieśli w związku z jazdą w tegorocznej fazie play-off. Przecież to było dla Lokomotivu zwyczajnie finansowo nieopłacalne! Działania Stępniewskiego i reszty kretynów, to działania na szkodę klubu z Łotwy!
Cytować | Zgłoś administratorowi
wqrff
+4 #6 wqrff 2015-10-14 19:08
Haha rozjebali system z tą Ligą Juniorów xD Szkoda że nie MIMW xD Jakbym był na miejscu Łotysza i usłyszał, że mogę kedyś tam jechać w LJ zamiast awansu to chyba bym sprzedał strzała takiemu typowi
Cytować | Zgłoś administratorowi
Lotto
+5 #5 Lotto 2015-10-14 17:46
Sport sięgnął bruku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
polish fuckin speedway
+4 #4 polish fuckin speedway 2015-10-14 16:31
ŻE NA DA. Tyle w temacie
Cytować | Zgłoś administratorowi
Lamm
+5 #3 Lamm 2015-10-14 15:30
"Teraz, przez niedołężną twórczość kilku osób, nie tylko jako sympatycy żużla, ale nawet jako nacja, odbierani jesteśmy właśnie tak. Jako cwaniaczki, dusigrosze, kombinatorzy, ludzie mający za nic honor. Dziękujemy, panowie, świetną nam reklamę zrobiliście." - Dlaczego Pana Redaktora to dziwi skoro tak jest. Na jakim świecie Pan żyje?
A wracając do tematu, co na to sponsorzy? Przecież to oni wykładają kasę, czy taki "PR" jest im na rękę? Czy robienie sobie tarczy przez Panów Prezesów ze sponsorów cytat:"Potem dowiedzieliśmy się, że mają podpisany długoterminowy kontrakt z telewizją nc+ oraz głównym sponsorem, firmą ENEA, ważny aż do 2018 r., z którego wynika, że w lidze mogą występować tylko polskie kluby na polskim terytorium." jest wam sponsorzy na rękę? Jeśli tak to współczuję.....
Chciałbym zobaczyć Lokomotiv w naszej lidze, mają fajną ekipę. Ale zobaczymy "coś" innego. Jak mawiał klasyk "Kasa Misiu"
Cytować | Zgłoś administratorowi
sEB-q WTS
+9 #2 sEB-q WTS 2015-10-14 15:03
Jak zwykle trafny komentarz. Nic dodać nic ująć. Źle to wszystko wyszło, a słowo nieelegancko w tym przypadku jest mocno naciągane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
BDGfan /za Loko
+7 #1 BDGfan /za Loko 2015-10-14 14:53
Brawo chłopaki! Mam tylko nadzieję, że klika grubego Wojtka i te wszystkie Szymkowiaki i reszta łachmaniarzy nie doprowadzą do tego, że ten filmik zniknie z YT. Każdy powinien go obejrzeć. A może zronbić tez z polskimi napisami?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Niedziela, 22 kwietnia
PGE EkstraligaFalubaz - forBET Włókniarz
16:30 [nSport+]
Betard Sparta - Cash Broker Stal
19:00
[nSport+]
Grupa Azoty Unia - Get Well Toruń
19:00
Nice Polska Liga Zuzlowa bialeLokomotiv - Arge Speedway Wanda
16:15
Car Gwarant Start - Euro Finnance Polonia
14:45
ROW Rybnik - Orzeł Łódź
14:45 [Polsat Sport]

PLŻ2Iveston PSŻ - Stal Rzeszów
16:00
MDM Komputery Ostrovia - KSM Krosno
16:15

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. forBET Włókniarz Częstochowa  2 3 +18
2. Fogo Unia Leszno  2 3   +6
3. Cash Broker Stal Gorzów  2 2 +13
4. Falubaz Zielona Góra  2 2 +12
5. Grupa Azoty Unia Tarnów  2 2  -14
6. Get Well Toruń  2 2  -15
7. Betard Sparta Wrocław  2 1    -4
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  2 1  -16
 Nice PLŻ 2018
1. Orzeł Łódź  2 3 +30
2. Speed Car Motor Lublin  2 3 +19
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  2 2 +32
4. ROW Rybnik  2 2 +19
5. Car Gwarant Start Gniezno  2 2   +5
6. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -18
7. Lokomotiv Dyneburg  2 2 -19
8. Arge Speedway Wanda Kraków  2 0 -68
2. Polska Liga Żużlowa
1. OK Kolejarz Opole  2 4 +28
2. Stal Rzeszów  1 2 +14
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  1 2 +12
4. Iveston PSŻ Poznań  2 2 -2
5. MDM Komputery TŻ Ostrovia  1 0 -14
6. KSM Krosno  2 0 -14
7. Polonia Bydgoszcz  1 0 -24
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017
1. flaga Australii Jason Doyle
161
2. flaga Polski Patryk Dudek
143
3. flaga UK Tai Woffinden
131
4. flaga Polski Maciej Janowski
122
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik 121
6. flaga Rosji Emil Sajfutdinow  117
7. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 107
8. flaga Słowenii Matej Žagar 107
9. SVK Martin Vaculík  99
10. flaga Australii Chris Holder  85
11. flaga Polski Piotr Pawlicki  81
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck  77
13. flaga Danii Peter Kildemand  60
14. flaga USA Greg Hancock  45
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen  44
16. flaga Danii Nicki Pedersen    8

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43