ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Dudek Patryk1Zawsze unikam próby toru. Wolę pojechać pierwszy bieg spod taśmy i dopiero potem szukać.


Patryk Dudek

 

Cieślak2016FZG"Fucking Toruń... a teraz się okazuje, że Toruń fajny" - tymi słowami, nie ukrywając swojej irytacji, a nawet zażenowania, opiekun Falubazu skomentował zachowanie Australijczyka w wypowiedzi dla Radia Zielona Góra. I raczej sobie tego nie wymyślił. Cieślakowi niejedno można zarzucić, ale nie od dziś znany jest z tego, że kiedy coś mu leży na sercu, wali "prosto z mostu". Tymczasem po niespodziewanej decyzji Grega Hancocka o odpuszczeniu Ekstraligi w sezonie 2018, sytuacja się komplikuje - na rynku nie widać klasowych liderów z najwyższej półki (chyba, że ktoś wierzy w renesans formy pozbawionego "Heleny Trojańskiej" Pedersena). W mig pojawiły się głosy, że temat Doyle'a w Toruniu wcale nie jest przesądzony, a Falubaz nie złożył broni. Nawet pomimo przykrych reminiscencji, twardego - rzekomo - kursu finansowego i zadry w cieślakowym sercu.


Redaktor Maciej Noskowicz z Radia Zielona Góra w "Magazynie Żużlowym" z 24 października przepytał Marka Cieślaka oraz Marcina Grygiera, rzecznika Falubazu. Dzięki temu chyba nikt już nie ma wątpliwości, jak naprawdę wyglądały rozmowy klubu i samego Cieślaka z Jasonem Doylem w końcówce sezonu 2017 oraz w październiku, tuż przed "magiczną" datą 1 listopada. Wiemy też jakie jest oficjalne stanowisko zielonogórskiego klubu w - jak się okazuje - wciąż nie do końca zamkniętej kwestii dalszej współpracy z Australijczykiem.

Marek Cieślak: Czy ja będę rozmawiał i nakłaniał kogoś do jazdy w Falubazie? Nie jadę do Australii w tym celu. Na pewno będę rozmawiał z zawodnikami o różnych rzeczach, bo się z wszystkimi dobrze znam. Na pewno nie będę namawiał Doyle'a na jazdę w Falubazie, bo po prostu uważam, że szkoda mojego czasu. Doyle miał cały rok do podjęcia decyzji. Cały czas pytał się mnie, co ja planuję, i mówił: "jak ty będziesz w Falubazie, to ja też". Okazuje się, że jednak się pomylił. Bo on będzie gdzie indziej, a ja będę w Falubazie. Prawdopodobnie, bo umowy jeszcze nie podpisałem, ale wszystko na to wskazuje, że będę. I tyle. Wiadomo, że skład jakiś tam budujemy. Może to być skład nawet bardzo dobry, tak że ja jestem optymistą. To, co miałem załatwić z zawodnikami, to już załatwiłem. Czyli niektórych przekonałem. Teraz są sprawy finansowe, w które ja się już nie wtrącam, bo to nie moja rola. Ale niektórych przekonałem, i to fajnych zawodników, żeby u nas jeździli, i oni chcą. Kwestia, żeby teraz dogadał się klub z nimi pod względem finansowym. 

Maciej Noskowicz (
Radio Zielona Góra):  Chciałem o tego Doyle'a zapytać. Bo to już jest definitywne - z tego, co pan mówi - że jego nie będzie w Falubazie. Czy miał pan z nim jakiś kontakt w ostatnich tygodniach? Czy on do pana dzwonił, wypytywał "Marek, jak będzie...?"

Cieślak: Tak było, do pewnego momentu. Ale ja powiem tak: jeżeli zawodnik chce jeździć w klubie, to rozmawia szczerze z klubem i mówi: tak, dobra, podpiszemy umowę, bo teraz jest ten nowy regulamin, więc dopiero po 1 listopada. Jeżeli ktoś ucieka od konkretnej odpowiedzi i zmienia wszystko, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że chłopa nie ma. I koniec. Bo inaczej się zachowuje człowiek, który chce współpracować, a inaczej ten, który po prostu nie umie powiedzieć prawdy. Na przykład Jarek Hampel przyszedł i powiedział: nie rozmawiamy więcej, bo ja zmieniam klub. No i jest jasna sprawa. A ten... ani tak, ani tak. Ale to dla mnie jest jednoznaczne z tym, że jego nie ma. Tym bardziej, że Toruń się wypowiada, że próżne moje zabiegi w Australii, żeby przekonać Doyle'a. A ja go wcale nie chcę przekonywać! Od tego zacznijmy. Wcale go nie chcę przekonywać. Dlatego że Falubaz zrobił dla niego bardzo dużo. Bo myśmy go brali w momencie, kiedy nikt go nie chciał. Bo taka była prawda. Bo kontuzja, słaby sezon w Toruniu. Toruń nawet - jak to się mówi - nie pierdnął w jego stronę. To ja do niego wydzwaniałem. I dopiero u nas się rozwinął. Byłby mistrzem świata w zeszłym roku, w tym roku chyba będzie. Tak że u nas zrobił karierę. A jeżeli jeszcze chodzi nadąsany, bo człowiek miał do niego pretensje o te play-offy, o te półfinały z Lesznem, które nam zawalił totalnie, no to... A, niech on już sobie tam idzie. Tym bardziej, że on całe dwa lata mówił mi tylko jedno: "Fucking Toruń, Fucking Toruń!". A teraz się okazuje, że Toruń fajny. No to... powiem, że... z niewolnika nie ma pracownika.

Doyle derby2017


Marcin Grygier (rzecznik Falubazu): Jeżeli chodzi o pojawiające się artykuły, głównie na Sportowych Faktach i Przeglądzie Sportowym, to [śledzę je] z pewnym zażenowaniem, bo ciężko zrozumieć, jak można jednego dnia jedną informację podawać na trzy różne sposoby. Nie mamy do końca wpływu na to, co pisze się w tych portalach. Newsy o Falubazie są dobrze klikalne - to też dobrze o nas świadczy. Szkoda, że w takim świetle, a do tego dochodzi próba kreacji takiego totalnego chaosu. W klubie nie ma komu pracować, prezesa nie ma, właściwie nie będzie żadnych kontraktów - takie przesłanie można było wynieść z artykułów, ostatnio głównie na "PS". Tymczasem jest zupełnie inaczej, klub pracuje na pełnych obrotach, prowadzimy rozmowy z wieloma zawodnikami. Ciężko dzisiaj mówić o konkretnych nazwiskach. Padło tutaj "Grzesiu Zengota i Peter Kildemand" - powiem tak: z jednym i z drugim rozmawiamy, ale rozmawiamy też z masą innych zawodników, w związku z czym mówienie dzisiaj o konkretnych nazwiskach nie ma najmniejszego sensu. Na dzisiaj ekantor.pl Falubaz to: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i juniorzy - i tego się na tę chwilę trzymajmy. Trzymajmy się faktów.


Maciej Noskowicz: Wczoraj Marek Cieślak mówił, że na pewno Jason Doyle już nie pojedzie w Falubazie. Czy ten temat w ogóle jeszcze wśród zarządców jest aktualny? Czy z racji tego, że Australijczyk się nie odezwał, temat oficjalnie jest zamknięty?

Grygier: Oficjalnie nie jest zamknięty do startu okna transferowego, czyli do 1 listopada. My z Jasonem mamy uzgodnione, punkt po punkcie, warunki kontraktu, podaną rękę, co by wskazywało na to, że kontrakt właściwie jest pewny, a wiemy, że tak nie jest. Pojawiły się oferty z innych klubów, wyższe, zdecydowanie wyższe, a my na pewnym poziomie kontraktów podpisywać nie będziemy, będąc świadomi tego, w jakiej sytuacji był klub na koniec roku 2015. Musimy gospodarować pieniędzmi mądrze i na pewno nie damy się ponieść emocjom. Nie będziemy płacić pieniędzy, których nie mamy, czy które mamy wirtualnie. Zatem temat Jasona jest otwarty, ale w wynegocjowanych wspólnie pieniądzach i w pieniądzach po prostu realnych dla naszego klubu.


----
Materiał opublikowany za zgodą Autora. Cała audycja do wysłuchania na stronie: rzg.pl/sport/magazyn-zuzlowy

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Dudek Patryk1Zawsze unikam próby toru. Wolę pojechać pierwszy bieg spod taśmy i dopiero potem szukać.


Patryk Dudek

 

300x250pokredzie

NAJBLIŻSZE ZAWODY i TRANSMISJE TV

Niedziela, 27 maja
PGE EkstraligaFalubaz Zielona Góra - Cash Broker Stal
16:30
Betard Sparta - MrGarden GKM
16:30
forBET Włókniarz - Get Well Toruń
19:00
Fogo Unia - Grupa Azoty Unia
19:00Nice Polska Liga Zuzlowa bialeEuro Finannce Polonia - Motor Lublin
14:45
Car Gwarant Start - Zdunek Wybrzeże
14:45
PLŻ2OK Kolejarz - Stainer Unia Kolejarz
17:00
KSM Krosno - Stal Rzeszów
17:15
MDM Komputery Ostrovia - Iveston PSŻ
17:15

Tygodniowy wykaz transmisji TV

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  7 13 +114
2. forBET Włókniarz Częstochowa  7 9   +4
3. Betard Sparta Wrocław  7 9 +52
4. Cash Broker Stal Gorzów  7 8 +23
5. Grupa Azoty Unia Tarnów  7 6 -38
6. Falubaz Zielona Góra  7 4 -12
7. Get Well Toruń  7 4 -49
8. MrGARDEN GKM Grudziądz  7 3 -94
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  7 13 +91
2. Car Gwarant Start Gniezno  7 10 +42
3. Lokomotiv Dyneburg  6 8 +11
4. ROW Rybnik  6 8 +75
5. Euro Finannce Polonia Piła  6 4 -48
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  7 4 +24
7. Orzeł Łódź  7 3 -33
8. Arge Speedway Wanda Kraków  6 2 -162
2. Polska Liga Żużlowa
1. MDM Komputery TŻ Ostrovia  7 12 +83
2. Stal Rzeszów  5 9 +49
3. OK Kolejarz Opole  6 8 +26
4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  6 7 +53
5. Iveston PSŻ Poznań  7 5 -46
6. Polonia Bydgoszcz  5 2 -79
7. KSM Krosno  6 0 -86
 Klasyfikacja Grand Prix 2018 (po 2/10)
1. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
32
2. flaga UK Tai Woffinden
31
3. flaga Polski Patryk Dudek
24
4. flaga Polski Maciej Janowski
24
5. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
23
6. flaga Rosji Artiom Łaguta
21
7. flaga Słowenii Matej Žagar 16
8. flaga Australii Chris Holder 15
9. flaga USA Greg Hancock 15
10. flaga Australii Jason Doyle 14
11. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
13
12. flaga Danii Nicki Pedersen 11
13. flaga Danii Niels Kristian Iversen  9
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki  8
15. flaga Polski Krzysztof Kasprzak  7
16. flaga UK Craig Cook  4

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43