KALENDARIUM

POWIEDZIELI

LebiediewAndrzej2023To jest ta różnica. W 1. Lidze możesz być trochę niedopasowany do toru i przywozisz punkty. W elidze z chłopakami z topu w tej samej sytuacji już nie łapiesz się na szprycę.
Andrzej Lebiediew

Nicki wyspyKanaryjskiePo meczu w Vastervik Nicki Pedersen zafundował sobie tygodniowe wczasy. Gdzie je spędził? Pod BaoBabem. Niczym Mały Książę. Poważnie. BaoBab Resort Hotel, Gran Canaria - tak brzmiał aktualny do wczoraj meldunek trzykrotnego mistrza świata.

Tu spacerował:

 

Nicki wczasy
A taki miał widok z okna:Nicki wyspyKanaryjskieNiczego sobie, prawda?

A w tym samym czasie, 5 tysięcy kilometrów dalej, pewien utalentowany chłopaczek (rocznik 1994) wygrywał żużlowy wyścig z mistrzem świata, Tomaszem Gollobem. Wygrywał na domowym torze czempiona, w dodatku w sposób, który wręcz zaszokował polską publiczność. Bo kto ostatni raz w Bydgoszczy nie pozwolił Gollobowi choćby zbliżyć się i nawiązać jakiejkolwiek walki na dystansie? I w którym to było wieku? XXI czy jeszcze w XX? Teraz Mikkel Bech Jensen, ów zdolny młodzieniec, w nagrodę straci miejsce w drużynie, do której - przepakowawszy toboły - wpadnie z gościną Nicki.

Nie to, żebyśmy z braku ciekawszych tematów czepiali się Pedersena. Znudziło się już nam przez te wszystkie lata. A dodatkowo trzeba przyznać, że akurat w tym sezonie duński czempion, jak dotąd przynajmniej, nie tylko punktował niczym Adamek tego Ukraińca, ale i poza torem nikogo nie pobił, niczego nie skopał. Aniołek taki. Nawet kibice Wybrzeża zaczęli rozważać, czy aby ze dwa-trzy razy na mecz nie oddać mu szacunku za wykręcane najemniczo dwucyfrówki, ratujące ich team od kompletnego blamażu. Koniec świata. No więc zasłużył Nicki. I na palmę, i na Bao, i na baby... i w ogóle. Amen.

Ale czym zasłużył sobie młody Bech Jensen na wywalenie ze składu? Wygranymi z Gollobem i Griszą Łagutą? O Walasku nie wspominając. A może przegranymi z Hancockiem i Sajfutdinowem? Czy tak generalnie - tym, że zapierniczał, kiedy Nicki się opalał?

Żal nam młodego Wikinga. Panie Secher, jak to tak? Wsparci Iversenem młodzi-gniewni walczyli aż miło (co podkreślają wszyscy, którzy tamtego dnia w Bydgoszczy byli), nie zawiedli, ba, prowadzili przecież przez 4/5 zawodów, dopiero w ostatniej serii oddając wygraną (na którą nikt z nas - powiedzmy sobie uczciwie - nie liczył)... i teraz ten team "wzmacnia" się opalonym kolegą? Nie byle jakim, fakt. Ale czy to na pewno przyniesie pozytywny skutek? Owszem, na papierze powinno. Papier wszystko przyjmie. Przyjął też 5 punktów Pedersena (w 6 startach) podczas ubiegłorocznego finału w Gorzowie.

No i jest jeszcze coś. Przy całym szacunku dla zdobyczy punktowych Nickiego w tym sezonie, zastanawiamy się, czy ten ruch Andersa Sechera nie rozwali walecznym dotąd Duńczykom atmosfery w kadrze? Bo Nicki sam meczu nie wygra. Nawet Błaszczykowski nie dał rady. A działania duńskiego menago, wydzwanianie za Kennethem Bjerre ("OK, pojadę w Bydgoszczy, ale i w finale. Tak jak Nicki"), pokazują, że jego wiara w DK-młodzież jest mocno chwiejna. A co, jeśli "Kenio" by się zgodził? Secher wywaliłby ze swej kadry (ponoć świetnej, bo perspektywicznej) obu Jensenów? Nie, bo ten starszy jeździ przecież w Dackarnie, a ostatnio w lidze zrobił tam duży komplet (17+1). Trzasnął go na Janowskim, Pawlickim, Holderze, Hancocku i takich tam ogórkach. No to może Madsen out? Ale Madsen kumpluje się z Nickim...

Bo to, że Pedersen wróci dopiero na finał było jakąś ściemą, rozpowszechnioną w dodatku przez wzajemnie spisujące od siebie "newsy" portale. - Będę gotowy na baraż, jeżeli będziecie mnie potrzebowali - zapewnił Leona Madsena w dniu bydgoskiego półfinału.

Pewnie sam Secher lekkiego serca nie miał. Eh, za dobrze chłopaki pojechali w tej Bydgoszczy. Ktoś musiał wylecieć, padło na dzieciaka. I co z tego. I tak nam szkoda młodego. Pech. Oby tylko ten pech się jeszcze nie obrócił przeciwko Secherowi, bo jak Nicki znowu drużynówkę zawali, najpewniej z kadry wyleci sam strateg. Miał Becha, będzie miał pecha.

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

LebiediewAndrzej2023To jest ta różnica. W 1. Lidze możesz być trochę niedopasowany do toru i przywozisz punkty. W elidze z chłopakami z topu w tej samej sytuacji już nie łapiesz się na szprycę.
Andrzej Lebiediew

pokredzie baner

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2023
1. Betard Sparta Wrocław
 7 14 +80
2. Platinum Motor Lublin
 8 10 +71
3. ebut.pl Stal Gorzów
 8 10 +27
4. TAURON Włókniarz
 7  8 +28
5. FOGO Unia Leszno
 8  6 -74
6. For Nature Solutions Apator  7  6 -20
7. Cellfast Wilki Krosno  7  4  -64
8. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  8  4  -48
 1. Liga Żużlowa 2023
1. ENEA Falubaz Zielona Góra
 7  15 +102
2. Abramczyk Polonia Bdg.  7  10 +36
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 8  7 -19
4. ROW Rybnik  8  7 -22
5. Arged Malesa Ostrów  6  6 -10
6. Trans MF Landshut Devils
 8  6 -18
7. ebebe PSŻ Poznań  8  6 -26
8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  8  6 -43
2. Liga Żużlowa 2023
1. OK Bedmet Kolejarz Opole
  6  10 +55
2. TEXOM Stal Rzeszów
  6  9 +81
3. Optibet Lokomotiv Daugavpils   6  6 -50
4. Start Gniezno   6  5 +8
5. Metalika Recycling Kolejarz   6  5 -26
6. ENEA Polonia Piła   6  4 -58
7. Grupa Azoty Unia Tarnów   6  3 -10

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43