KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

Przedpełski 2018Czołem żużlowi maniacy! Kolejna runda żużla za nami. Przed nami zaś okres wakacyjny, ale pomimo szkolnego końca roku, nie brakowało w minionej kolejce zajęć z matematyki lub przyrody. Poza tym zajmiemy się tematami teorii spiskowych (po sensacyjnej przegranej Leszna w Tarnowie, przegrała też Sparta w Zielonej Górze), przeniesiemy się na chwilę na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej oraz… a co będziemy się rozpisywać. Zobaczcie sami. Zaczynamy.


Na pierwszy bieg wystawiamy parę FOGO Unia Leszno - Get Well Toruń. Na MotoArenie górą byli goście, a w obozie toruńskim było blisko „Wojny Bohaterów” (jedna z części serii „Kapitan Ameryka”, wyprodukowanej przez Marvel Studios). Tym razem nastroje były zgoła odmienne. Leszczyńskie „Byki” zostały podrażnione pierwszą porażką w sezonie w poprzedniej kolejce, a torunianie byli podbudowani wygraną z forBET Włókniarzem. Początek meczu na "Smoczyku" dał jasną odpowiedź na wszystkie przedmeczowe pytania, a emotikony wyrażały więcej niż tysiąc słów.


Dla niektórych zawodników był to szczególny mecz. Daniel Kaczmarek wrócił na „swój” tor i chciał udowodnić, że jest jak chińska gwiazda filmów akcji Jackie Chan i da radę pokonać wszystkich. Niestety jedyne co go połączyło z aktorem to kopniak, a za to zagranie obejrzał żółtą kartkę.


Po meczu w Tarnowie stawiano pytanie, czy to już spadek formy FOGO Unii. Odpowiedź zamieszczamy poniżej…


W takich meczach trzeba cieszyć się z małych rzeczy – jak to można słyszeć w jednym z popularnych hitów radiowych. W Toruniu długo nie trzeba się doszukiwać.


Teraz mała zagadka. Ile punktów dołożyli polscy zawodnicy Get Well? Podpowiedź przedstawi gość – Nicki Pedersen.


Skoro znacie już odpowiedź, to pora na drugą. Gdzie znajdował się Paweł Przedpełski, którego w Lesznie zabrakło i zastąpił go Marcin Kościelski? Według informacji klubu, brak kapitana był decyzją sztabu, ale już wyciekły zdjęcia z rozmów na ten temat.


Drugi bieg to pojedynek forBET Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów. „Lwy” w ostatnim czasie pogubiły parę pazurków, co zniechęciło małą część obserwujących.


Sprawdźmy, co tam na torze. Niektórych kibiców jazda zawodników wprawiła w duże osłupienie (patrząc na ilość znaków zapytania).


Sporo kontrowersji wywołały tzw. „lotne starty” w przypadku Krzysztofa Kasprzaka i Michała Gruchalskiego. Wszyscy zainteresowani brali lupy do ręki i sprawdzali, czy były powody do przerywania biegów.


Myśleliście, że będzie to artykuł wolny od mundialu w Rosji? Nic z tego. Podczas meczu znalazły się porównania do największego święta piłkarskiego.


Tak samo myśleliście, że będzie to artykuł bez tematu Adriana Miedzińskiego? Znów mieliśmy kontrowersyjną sytuację z jego udziałem. W biegu 14. doszło do kontaktu między nim a Szymonem Woźniakiem i sędzia wykluczył zawodnika gospodarzy.


W przypadku Miedzińskiego widać poprawę sytuacji. Pod okiem Marka Cieślaka nie tylko się rozwinął, ale też zmienił podejście. Od razu pojawiły się głosy nt. powrotu wychowanka Apatora do Torunia... z ciekawym porównaniem.


Przed nami trzecie okrążenie, zmierzyły się ze sobą Falubaz Zielona Góra i Betard Sparta Wrocław. Natomiast przed meczem kibice mogli zmierzyć się z zawodnikami.


Dla zielonogórzan było to ważne spotkanie. Porażka postawiłaby zespół pod ścianą i utrudniła walkę o pozostanie w PGE Ekstralidze. Żużlowcy na pewno nie chcieli podzielić losu piłkarzy.


Ostatecznie Falubaz wygrał i zdobył 3 punkty (odrobili 6 punktów straty z pierwszego meczu), a postawa zespołu cieszyła każdego kibica KSF. Większość opinii przedmeczowych poszło do kosza lub umyto nimi podłogę.


Kto poprowadził gospodarzy do wygranej? Ten, który po porażce w Gorzowie dostał taki doping, że reprezentacja Polski w piłce nożnej może pozazdrościć – Piotr Protasiewicz. Kapitan ekipy zielonogórskiej odwdzięczył się kibicom i postanowił cieszyć się wygraną z Betard Spartą razem z nimi na trybunach.


Co słychać w obozie wrocławskim? Można powiedzieć, że po staremu. Z jednej strony dwa oblicza drużyny podczas meczu…


…z drugiej typowe/nietypowe (niepotrzebne skreślić) kulinarne przygody Taia Woffindena.


Na ostatnim okrążeniu widzimy mecz MrGarden GKM Grudziądz – Grupa Azoty Unia Tarnów. Grudziądzanie postanowili wykorzystać największe armaty na to początkowe biegi.


Rzeczywistość pokazała jednak, że armaty nie wystrzeliły równo.


Unia miała ostro wziąć się do roboty, by walczyć o kolejne punkty, jak w meczu z mistrzem Polski z Leszna. Tym razem wyszło jak na polskiej budowie.


Jedną z kontrowersji było wykluczenie Artura Mroczki w biegu 10. Sam poszkodowany nie zgadzał się z decyzją, co było widać podczas rozmów z sędzią zawodów oraz… trenerem Robertem Kempińskim (fragment z Mroczką od 5:45).


Nowy tydzień, nowe teorie spiskowe. Naukowcy już się tym zajmują.


P.S. Nicki może pomóc policzyć, bo ma jeszcze wolne palce po przeliczeniu punktów Polaków z Get Well.


Przygotowali:
Paulina Wiśniewska
Kuba Łączkowski

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  14 29 +168
2. Cash Broker Stal Gorzów  14 21 +43
3. forBET Włókniarz  14 19 +2
4. Betard Sparta Wrocław  14 19 +54
5. Get Well Toruń  14 18 -19
6. MrGARDEN GKM Grudziądz  14 12 -86
7. Falubaz Zielona Góra  14 10 -64
8. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 10 -98
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  14 26 +187
2. ROW Rybnik  14 23 +181
3. Car Gwarant Start Gniezno  14 23 +66
4. Lokomotiv Dyneburg  14 21 -4
5. Orzeł Łódź  14 18 +47
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 15 +40
7. Euro Finannce Polonia Piła  14 7 -149
8. Arge Speedway Wanda
 14 5 -368
2. Polska Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów  12 29 +181
2. MDM Komputery TŻ Ostrovia  12 24 +137
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 16 +31
4. OK Kolejarz Opole  12 15 -29
5. Iveston PSŻ Poznań  12 11 -37
6. Polonia Bydgoszcz  12 8 -136
7. KSM Krosno  12 2 -147
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43