KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

Falubaz oprawaROW2018Halo hop hop. Witam Was bardzo serdecznie w kolejnym wydaniu #ŻnH. Przed wami pełna wrażeń opowieść o finałowej sobocie oraz barażowej niedzieli w PGE Ekstralidze. Jak zwykle mogłam na Was liczyć, bo na Twitterze byliście aktywni jak mało kiedy. Czy jesteście gotowi aby, popłynąć dalej w twitterowe nurty? Myślę, że tak. To co? Zaczynamy!


Naszą wycieczkę zaczniemy od Leszna. W sobotę, w tym zacnym mieście, miał miejsce wielki finał PGE Ekstraligi. O tytuł Drużynowe Mistrzostwo Polski FOGO Unia Leszno stoczyła walkę z CASH BROKER Stalą Gorzów. Leszczyńskie „Byki” pokonały swoich rywali 50:40, a w dwumeczu 94:86 i drugi rok z rzędu zyskały miano najlepszej drużyny w Polsce. Nasze gratulacje!


Radość zgromadzonych sympatyków czarnego sportu na stadionie im. Alfreda Smoczyka była ogromna! Musicie to zobaczyć sami.


Trofeum przechodnie PGE Ekstraligi jest tak piękne, że nie obyło się bez zdjęć przy nim. Jak to wycieczka bez zdjęcia?  Nie u nas!


W nieco inny sposób niż dotychczas, bo metodą laserową, na nową nagrodę została wpisana zwycięska drużyna.


Nie możemy zapominać o Wicemistrzach Polski. Ukłony również dla nich.


Muszę również tutaj kogoś nagrodzić. Najlepszym uczestnikiem wycieczki, najlepiej sprawującym się w tym sezonie, jak i w poprzednich dwóch, został... Bartosz Zmarzlik. Fanfary!


To co wyprawiał zawodnik wystawiony pod numerem 5 na plastronie, to poezja.


Jak zawsze kiedyś miłe rzeczy się kończą. W tym przypadku jest tak samo. Grupa wycieczkowa kibiców CASH BROKER Stal Gorzów nie do końca potrafiła się zachować w swoim sektorze i troszkę napsociła podczas spotkania. Pojawiły się race dymne.


Na szczęście wszystko zostało szybko opanowane i możemy dalej kontynuować naszą wycieczkę. Podczas finałowego starcia w Lesznie mogliśmy w telewizji zobaczyć np. krótkie relacje z parku maszyn i poczuć więcej emocji.


Poprzednie mecze w wykonaniu Janusza Kołodzieja były bardzo słabe, lecz teraz pokazał, że w najważniejszych chwilach w sezonie jest gotów stanąć na wysokości zadania.


Zdecydowanie gorszy dzień miał natomiast kapitan FOGO Unii Leszno, Piotr Pawlicki. Ciałem był na stadionie, ale duchem? Wyścigi w jego wykonaniu nie należały do udanych.


Na koniec przeżyjmy to jeszcze raz 

 

Dobrze, Kochani, jedziemy dalej. Znajdujemy się obecnie w Zielonej Górze. Za nami pierwszy mecz barażowy. FALUBAZ Zielona Góra stoczył pierwszy bój o utrzymanie w PGE Ekstralidze z ROW Rybnik. Gospodarze pokonali gości 51:39.


Radość na trybunach stadionu miejskiego była ogromna. Wygrana zawodników spod znaku Myszki Miki to krok do utrzymania się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Kapitan drużyny Adama Skórnickiego pokazał, że jest kapitanem z krwi i kości.


Mieliśmy okazję zobaczyć również na trybunach piękną oprawę kibiców dla swojej ukochanej drużyny.


12 punktów przewagi uzbierali gospodarze przed kolejnym spotkaniem barażowym. Walczyli zacięcie i trochę się „zabawili” z rywalami


W biegu juniorskim doszło do groźnego wypadku. Na wyjściu z pierwszego łuku na tor upadło trzech zawodników. Mateusz Tonder wyszedł z tego bez większych problemów. Sebastian Niedźwiedź i Lars Skupień już tyle szczęścia nie mieli. Kask zawodnika z Zielonej Góry pękł w kilku miejscach, a zawodnik - choć spróbował wyjechać na tor - nie był zdolny do dalszej jazdy, mimo chęci i pozwolenia od lekarza. Skupień natomiast wycofał się z meczu przez problemy z nadgarstkiem.


Decyzja lekarza odnośnie Niedźwiedzia spotkała się w falą krytyki na Twitterze. Zdaniem wielu to było narażenie zawodnika na ogromny uszczerbek na jego zdrowiu i powinny zostać wyciągnięte z tego konsekwencje.


Na torze pojawiła się karetka i zawodnik Falubazu został zabrany do szpitala. Życzymy dużo zdrowia!


Adam Skórnicki zadziwiał wszystkich swoimi trenerskimi decyzjami. Nie były one chyba do końca przemyślane według wielu osób oglądających ten mecz.


Na koniec: Falubaz zarządza odjazd 


Na dziś to koniec naszej wycieczki po żużlowym weekendzie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że zobaczymy się już niedługo. Trzymajcie się cieplutko! Hej!


Paulina Wiśniewska

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Gollob2018nSportUczę się żyć z bólem i staram się o tym nie myśleć. Ból traktuję jak rzecz, która musi być przy mnie na co dzień. Na szczęście wraz z czasem dolegliwości się zmniejszają.

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  14 29 +168
2. Cash Broker Stal Gorzów  14 21 +43
3. forBET Włókniarz  14 19 +2
4. Betard Sparta Wrocław  14 19 +54
5. Get Well Toruń  14 18 -19
6. MrGARDEN GKM Grudziądz  14 12 -86
7. Falubaz Zielona Góra  14 10 -64
8. Grupa Azoty Unia Tarnów  14 10 -98
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  14 26 +187
2. ROW Rybnik  14 23 +181
3. Car Gwarant Start Gniezno  14 23 +66
4. Lokomotiv Dyneburg  14 21 -4
5. Orzeł Łódź  14 18 +47
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  14 15 +40
7. Euro Finannce Polonia Piła  14 7 -149
8. Arge Speedway Wanda
 14 5 -368
2. Polska Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów  12 29 +181
2. MDM Komputery TŻ Ostrovia  12 24 +137
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 16 +31
4. OK Kolejarz Opole  12 15 -29
5. Iveston PSŻ Poznań  12 11 -37
6. Polonia Bydgoszcz  12 8 -136
7. KSM Krosno  12 2 -147
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43