KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

146 8572Ostatnie marcowe popołudnie spędziliśmy na Memoriale we Wrocławiu. Razem z - tak na oko licząc - 10 tysiącami pamiętających o Tomaszu Jędrzejaku fanów. W sumie miało być popołudnie, a niewiele zabrakło, wyszłoby popołudnie i kawał wieczoru... Chciałoby się napisać wyłącznie o rzeszy wiernych kibiców i kilku świetnych (zwłaszcza w I cz. zawodów) wyścigach, ale wyobraźcie sobie sytuację, kiedy na zawody o godz. 15 przychodzi pełny stadion ludzi... i nic. Nic się nie dzieje. Spiker gada, gada, gada (swoją drogą, ogłuchnąć można od nagłośnienia na przeciwległej)... w końcu i jemu skończyły się pomysły, więc włączono muzykę. I nic, żadnej decyzji. Nawet nie grzeją motocykli. I tak przez godzinę. Ludzie naprawdę wykazali się anielską cierpliwością (bramy otwierano już o godz. 13), ale przed 16 posypały się z prostej przeciwległej pierwsze gwizdy. Na takich zawodach gwizdy to ostatnia rzecz, jakiej byśmy chcieli.


Dlaczego potrzebowano godziny, żeby zdecydować o starcie na chorągiewkę - tego nie powiedziano. Odczytywano natomiast kilka razy oświadczenie, że "WTS nie jest winny, a po jesiennej awarii zlecono profesjonalny audyt". To akurat wiemy, że stadion, jak wszystkie inne w Polsce, jest miejski, a nie klubowy. Tylko co to zmienia? Coś tu jest nie tak, skoro #NowyOlimpijski jest ponoć nowoczesny, a co rusz podczas ważnych imprez padają dmuchane bandy, prąd, startuje się na światło czy chorągiewkę... To godzinne opóźnienie miało potem taki efekt, że kiedy zaszło słońce i zgodnie z prognozami mocno się ochłodziło, pod koniec zawodów wyraźnie przerzedziły się trybuny. Po prostu najmłodsze dzieciaki, a przyszło mnóstwo rodzin z dziećmi, nie dawały już rady.


Tyle na minus. Na plus, obok kibiców, żużlowcy i tor. To był ten dobry tor z sezonu 2018, kiedy podczas takich imprez jak SoN czy mecz o III miejsce w lidze wielokrotnie ręce same składały się do oklasków. Starty na chorągiewkę, co rusz nierówne, wywoływały niekiedy sporo śmiechu, ale potem na dystansie "było na czym oko zawiesić". Śmigali aż miło Hampel, Kołodziej, Lindgren, miejscowi: Janowski, Woffinden, Drabik i Jamróg, rwał się do ścigania Czugunow. Widać, że chłopak jest mega ambitny i chce wywalczyć sobie pewne miejsce w ligowym składzie. Trochę obniżyli średnią atrakcyjności tych zawodów Walasek i Piotr Pawlicki. Ten pierwszy przejechał jeden wyścig (powalczył, ale zdefektował na trasie), potem już tylko statystował - po kilkudziesięciu metrach zjeżdżał na trawę. Pawlicki zdobył punkt w pierwszym starcie (wygrał z Przedpełskim), w kolejnym, pomimo iż nie działał zegar, sędzia wykluczył go za przekroczenie czasu 2 minut. Kibice z dezaprobatą przyjęli tę decyzję. "Piter" pewnie też, ale karnie odjechał do boksu. Potem już nie wyjechał na tor. Spiker przekazał, że "źle się poczuł". Pewnie niebawem się dowiemy, jak to z Walaskiem i Pawlickim było.

Czy "chwyciła" formuła zawodów jako czwórmeczu? To już subiektywna opinia, ale chyba tak średnio. Raczej mało kto się orientował na bieżąco, ile punktów mają Biali, a ile Niebiescy. Natomiast każdy łatwo mógł wymienić, że świetnie jadą Hampel czy Kołodziej. Pewnie dla tych widzów bez programów w dłoniach, czyli większości, łatwiejsza w odbiorze byłaby formuła tradycyjnego turnieju. Może za rok. Memoriał ma być kontynuowany. Byłoby dobrze, gdyby wpisał się na trwałe do wrocławskiego kalendarza imprez i nie podzielił losu memoriału innego bardzo zasłużonego dla Sparty człowieka - Ryszarda Nieścieruka.

 

146 8573

 

146 8576

146 8577

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 2
4
+16
2. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
3. Truly Work Stal Gorzów 2 2 +4
4. forBET Włókniarz 2 2 0
5. Speed Car Motor Lublin 2 2 0
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 2 2 -4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 2 +8
8. Get Well Toruń 2 0 -22
 Nice PLŻ 2019
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia  3  4 +22
2. Unia Tarnów  3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils  2 2 +11
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  3 2 -14
5. Orzeł Łódź  1 2 +4
6. Car Gwarant Start Gniezno  3 2 -21
7. PGG ROW Rybnik  1 0 -10
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  3 3 -6
4. Power Duck Iveston PSŻ  2 2 +4
5. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  3 1 -26
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43