KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

SpartaWrocław herbWiezaPisanie o wrocławskiej Sparcie to w tym roku zadanie dla dobrej klasy prozaika. Najlepiej dramaturga. W każdym bądź razie kogoś, kto sztukę przelewania na papier ambiwalencji opanował do perfekcji. Jako że my w PoKredzie jeno prości kibice i kiepsko opłacani żurnaliści, a naszym motto nazywać rzeczy po imieniu, więc napiszemy tak: Sparta Wrocław osiąga z tym składem szczyty na torze. Sparta Wrocław organizacyjnie sięga dna.

Wychwalać żużlowy kunszt Tomasza Jędrzejaka i jego kolegów będziemy niewzruszenie, bo na to zasługują. I w niedzielę po raz kolejny to udowodnili pokonując poranione i przyparte do muru "Lwy" z Częstochowy. A przyparty do muru kot zawsze walczy z determinacją. A co dopiero wielki kot... Więc lekko nie było. Raz jeszcze - brawo Spartanie!

I to na tyle pochwał. Bo to, co dzieje się pod Stadionem Olimpijskim z tygodnia na tydzień coraz bardziej przypomina cyrk. Tylko tych lwów brakuje. Już na meczu z Falubazem było wesoło. Ale nie tym, którzy - nie z własnej winy - spotkanie oglądali od stanu 12:12. Po naszym tekście na temat organizacji tego widowiska zebraliśmy trochę pozdrowień od chcących nam ręcznie wytłumaczyć pewne sprawy dżentelmenów. Niektórzy nawet deklarowali się, że znajdą nas, choćby w zielonej dziurze. Pora na ciąg dalszy. Trudno, najwyżej zostaniemy męczennikami.

Sparta-Włókniarz15.07.2012kasyCo przedstawia to zdjęcie? To doskonale znany wszystkim placyk przed "Olimpico". Godzina 17:08. Motory już warczą.


Sparta-Włókniarz15.07.2012parkA to już nie placyk, a dębowy park w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Kilka chwil później, ludzi jakby więcej. Następnym razem pewnie z rozmysłem pójdą do parku...

Gdyby ktoś ponownie - jak zdarzyło się to po meczu z Zieloną Górą - sugerował, że ciemny lud żużlowy gnieździł się do jednej kasy (i ten jedynie widzieliśmy), podczas gdy w drugiej panie kasjerki z nudów robiły na drutach, to oto, wybaczcie monotematyczność, wrzucamy jeszcze widok tej "drugiej" kasy. Innych doprawdy tam nie ma.

Sparta-Włókniarz15.07.2012kasy2

A wszystko to, co powyżej już po starcie 1. wyścigu. Poprzednio sprawa - choć oficjalnie nie komentowana - została zrzucona na karb problemów jakie wynikły w obliczu najazdu zielonogórzan na Wrocław. W dużym skrócie: przyjechali tacy z miasta, gdzie skacze się po ławkach, chcieli siedzieć razem, śpiewać razem, no i biletów zabrakło. Część fanów to wyjaśnienie kupiła, część nie. Ale w ostatnią niedzielę kibice "Lwów" jak potulne kotki zasiedli w swoim, zwanym popularnie "klatką", sektorze. I byli tam najwcześniej. To wrocławianie stali wściekli pod kasami.

Sparta-Włókniarz15.07.2012faniCKM

Nie będziemy już czepiać się nudy wiejącej z wrocławskiego toru, wszechobecnego syfu na stadionie, ani tropić zagrażających życiu pułapek na wyjściu z 1. łuku (tzn. będziemy, ale kiedy indziej). Już nawet te osy - od lat główne lokatorki dwóch ważnych sektorów zostawimy w spokoju. Jedna prosta sprawa: co z tymi biletami, pani prokurent?!

Oficjalna strona WTS-u milczy. Widzieliśmy za to wczoraj biegnących tyralierą w stronę kas działaczy. To na ratunek? Tylko komu: wkurzonym kibicom czy budżetowi? Temu drugiemu chyba nie, bo jak zaklina się kilka osób, z którymi rozmawialiśmy, spora grupa fanów w okolicach godziny 17:15 została wpuszczona... za darmo. Bo nie było im czego sprzedać. A co z tymi, którzy odstali swoje wcześniej i zapłacili? To kolejny nowatorski pomysł klubu walczącego ponoć ile sił o wzrost wpływów z biletów. A potem w mediach czytamy, że z czterech nóg pani Krysi, jedna jest wyjątkowo krzywa.

Naprawdę cieszy nas to, że pojawiły się we Wrocławiu nowe, młode osoby, chcące coś zrobić dla tamtejszego żużla. Włącznie z tym młodym spikerem, którego tak ostatnio skrytykowaliśmy za gwałcenie nam uszu, każdorazowo przy pojawie Tomasza Jędrzejaka, a który wczoraj - spiker, nie Jędrzejak - zamiast się obrazić, próśb naszych wysłuchał (szacunek, młody człowieku!). Cieszy nas, że działa prężnie stowarzyszenie kibiców, że zbierane są pieniądze dla potrzebujących, a zawodnicy wychodzą niemal zawsze, by podziękować fanom za doping. Takie zachowania będziemy opisywać, popierać i nagłaśniać w każdym żużlowym ośrodku. Ale nie można za ich fasadą ukrywać wciąż koszmarnych niedociągnięć organizacyjnych za które wspomniani entuzjaści zapewne sami się wstydzą. A, jak znamy życie, niewiele mogą, bo za sznurki pociągają inni. Jak skruszyć ten beton?

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 10
22
+120
2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 10 13 +13
5. forBET Włókniarz 10 9 -52
6. truly.work Stal Gorzów 10 8 -38
7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
8. Get Well Toruń 10 3 -95
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 11 19 +104
2. Car Gwarant Start 10 16 +12
3. Unia Tarnów 10 14 +14
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia 10 13 -20
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6. Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7. Orzeł Łódź 10 7 -29
2. Liga Żużlowa 2019
1. Power Duck Iveston PSŻ  11 23 +197
2. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  10 20 +97
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +97
4. Wilki Krosno  11 11 -55
5. Euro Finannce Polonia Piła  10 9 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  9 3 -65
7. Speedway Wanda Kraków
 8 0 -233
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 4 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
47
2. flaga Polski Patryk Dudek
47
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 47
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
44
5. SVK Martin Vaculík 44
6. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
42
7. flaga Danii Niels Kristian Iversen 32
8. flaga Australii Jason Doyle 30
9. flaga Polski Janusz Kołodziej 29
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 27
11. flaga Australii Max Fricke 27
12. flaga Słowenii Matej Žagar 27
13. flaga Polski Maciej Janowski 24
14. flaga UK Robert Lambert 24
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 23
16. flaga UK Tai Woffinden 15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43