KALENDARIUM

POWIEDZIELI

LebiediewAndrzej2023To jest ta różnica. W 1. Lidze możesz być trochę niedopasowany do toru i przywozisz punkty. W elidze z chłopakami z topu w tej samej sytuacji już nie łapiesz się na szprycę.
Andrzej Lebiediew

SpartaWrocław herbWiezaPisanie o wrocławskiej Sparcie to w tym roku zadanie dla dobrej klasy prozaika. Najlepiej dramaturga. W każdym bądź razie kogoś, kto sztukę przelewania na papier ambiwalencji opanował do perfekcji. Jako że my w PoKredzie jeno prości kibice i kiepsko opłacani żurnaliści, a naszym motto nazywać rzeczy po imieniu, więc napiszemy tak: Sparta Wrocław osiąga z tym składem szczyty na torze. Sparta Wrocław organizacyjnie sięga dna.

Wychwalać żużlowy kunszt Tomasza Jędrzejaka i jego kolegów będziemy niewzruszenie, bo na to zasługują. I w niedzielę po raz kolejny to udowodnili pokonując poranione i przyparte do muru "Lwy" z Częstochowy. A przyparty do muru kot zawsze walczy z determinacją. A co dopiero wielki kot... Więc lekko nie było. Raz jeszcze - brawo Spartanie!

I to na tyle pochwał. Bo to, co dzieje się pod Stadionem Olimpijskim z tygodnia na tydzień coraz bardziej przypomina cyrk. Tylko tych lwów brakuje. Już na meczu z Falubazem było wesoło. Ale nie tym, którzy - nie z własnej winy - spotkanie oglądali od stanu 12:12. Po naszym tekście na temat organizacji tego widowiska zebraliśmy trochę pozdrowień od chcących nam ręcznie wytłumaczyć pewne sprawy dżentelmenów. Niektórzy nawet deklarowali się, że znajdą nas, choćby w zielonej dziurze. Pora na ciąg dalszy. Trudno, najwyżej zostaniemy męczennikami.

Sparta-Włókniarz15.07.2012kasyCo przedstawia to zdjęcie? To doskonale znany wszystkim placyk przed "Olimpico". Godzina 17:08. Motory już warczą.


Sparta-Włókniarz15.07.2012parkA to już nie placyk, a dębowy park w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Kilka chwil później, ludzi jakby więcej. Następnym razem pewnie z rozmysłem pójdą do parku...

Gdyby ktoś ponownie - jak zdarzyło się to po meczu z Zieloną Górą - sugerował, że ciemny lud żużlowy gnieździł się do jednej kasy (i ten jedynie widzieliśmy), podczas gdy w drugiej panie kasjerki z nudów robiły na drutach, to oto, wybaczcie monotematyczność, wrzucamy jeszcze widok tej "drugiej" kasy. Innych doprawdy tam nie ma.

Sparta-Włókniarz15.07.2012kasy2

A wszystko to, co powyżej już po starcie 1. wyścigu. Poprzednio sprawa - choć oficjalnie nie komentowana - została zrzucona na karb problemów jakie wynikły w obliczu najazdu zielonogórzan na Wrocław. W dużym skrócie: przyjechali tacy z miasta, gdzie skacze się po ławkach, chcieli siedzieć razem, śpiewać razem, no i biletów zabrakło. Część fanów to wyjaśnienie kupiła, część nie. Ale w ostatnią niedzielę kibice "Lwów" jak potulne kotki zasiedli w swoim, zwanym popularnie "klatką", sektorze. I byli tam najwcześniej. To wrocławianie stali wściekli pod kasami.

Sparta-Włókniarz15.07.2012faniCKM

Nie będziemy już czepiać się nudy wiejącej z wrocławskiego toru, wszechobecnego syfu na stadionie, ani tropić zagrażających życiu pułapek na wyjściu z 1. łuku (tzn. będziemy, ale kiedy indziej). Już nawet te osy - od lat główne lokatorki dwóch ważnych sektorów zostawimy w spokoju. Jedna prosta sprawa: co z tymi biletami, pani prokurent?!

Oficjalna strona WTS-u milczy. Widzieliśmy za to wczoraj biegnących tyralierą w stronę kas działaczy. To na ratunek? Tylko komu: wkurzonym kibicom czy budżetowi? Temu drugiemu chyba nie, bo jak zaklina się kilka osób, z którymi rozmawialiśmy, spora grupa fanów w okolicach godziny 17:15 została wpuszczona... za darmo. Bo nie było im czego sprzedać. A co z tymi, którzy odstali swoje wcześniej i zapłacili? To kolejny nowatorski pomysł klubu walczącego ponoć ile sił o wzrost wpływów z biletów. A potem w mediach czytamy, że z czterech nóg pani Krysi, jedna jest wyjątkowo krzywa.

Naprawdę cieszy nas to, że pojawiły się we Wrocławiu nowe, młode osoby, chcące coś zrobić dla tamtejszego żużla. Włącznie z tym młodym spikerem, którego tak ostatnio skrytykowaliśmy za gwałcenie nam uszu, każdorazowo przy pojawie Tomasza Jędrzejaka, a który wczoraj - spiker, nie Jędrzejak - zamiast się obrazić, próśb naszych wysłuchał (szacunek, młody człowieku!). Cieszy nas, że działa prężnie stowarzyszenie kibiców, że zbierane są pieniądze dla potrzebujących, a zawodnicy wychodzą niemal zawsze, by podziękować fanom za doping. Takie zachowania będziemy opisywać, popierać i nagłaśniać w każdym żużlowym ośrodku. Ale nie można za ich fasadą ukrywać wciąż koszmarnych niedociągnięć organizacyjnych za które wspomniani entuzjaści zapewne sami się wstydzą. A, jak znamy życie, niewiele mogą, bo za sznurki pociągają inni. Jak skruszyć ten beton?

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

LebiediewAndrzej2023To jest ta różnica. W 1. Lidze możesz być trochę niedopasowany do toru i przywozisz punkty. W elidze z chłopakami z topu w tej samej sytuacji już nie łapiesz się na szprycę.
Andrzej Lebiediew

pokredzie baner

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2023
1. Betard Sparta Wrocław
 7 14 +80
2. Platinum Motor Lublin
 8 10 +71
3. ebut.pl Stal Gorzów
 8 10 +27
4. TAURON Włókniarz
 7  8 +28
5. FOGO Unia Leszno
 8  6 -74
6. For Nature Solutions Apator  7  6 -20
7. Cellfast Wilki Krosno  7  4  -64
8. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  8  4  -48
 1. Liga Żużlowa 2023
1. ENEA Falubaz Zielona Góra
 7  15 +102
2. Abramczyk Polonia Bdg.  7  10 +36
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 8  7 -19
4. ROW Rybnik  8  7 -22
5. Arged Malesa Ostrów  6  6 -10
6. Trans MF Landshut Devils
 8  6 -18
7. ebebe PSŻ Poznań  8  6 -26
8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  8  6 -43
2. Liga Żużlowa 2023
1. OK Bedmet Kolejarz Opole
  6  10 +55
2. TEXOM Stal Rzeszów
  6  9 +81
3. Optibet Lokomotiv Daugavpils   6  6 -50
4. Start Gniezno   6  5 +8
5. Metalika Recycling Kolejarz   6  5 -26
6. ENEA Polonia Piła   6  4 -58
7. Grupa Azoty Unia Tarnów   6  3 -10

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43