KALENDARIUM

POWIEDZIELI

KołodziejJanuszNie ma się co tłumaczyć. Dziś nie błyszczałem. Trochę mam problem na takich mniejszych torach.

Janusz Kołodziej po GP Polski (dzień później w lidze zdobył płatny komplet w Częstochowie)

Hampel Jarek"Przeglądowi Sportowemu" w kwestiach żużlowych ufamy bezgranicznie. Niemal jak Robertowi Dowhanowi w kwestiach prawdomówności, a Władysławowi K. w pozostałych. W zasadzie to wystarczy rzut oka na główną stronę najważniejszego polskiego sportowego dziennika (tę żużlową), żeby zdać sobie sprawę, że to musi być najlepiej poinformowany periodyk w polskim sporcie. Zwłaszcza wytłuszczonym drukiem podana informacja o 3-tygodniowym leczeniu Jasona Crumpa oraz trwająca sonda "Czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa?" przypadły nam do gustu. Także głosujcie, polecamy. Jest szansa, że minister Mucha nakaże Kasprzakowi pomóc w tym czasie biało-czerwonym w finale DMŚJ. Generalnie to zlalibyśmy ten "Przegląd" niczym nowa polewaczka w Częstochowie losowo wybrane przywary menadżera Dymka, ale dziś ów zacny tytuł ("od 1921" - to 5 lat przed "Żubrówką") oznajmił rzecz smutną, która obojętna nikomu w naszym żużlowym światku nie jest: oto Jarek Hampel na pewno w tym sezonie na tor już nie powróci.

Ostatnio lekarze przełożyli zabieg wyciągnięcia śruby ze złamanej nogi z 16 na 30 lipca. Rehabilitacja jest tak skomplikowana i przebiega na tyle opornie, że – myśląc o trwającym sezonie – nie robię sobie większych nadziei [...] Ten sezon mam z głowy – żali się dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" Hampel. A w ślad za matuzalemem polskiej prasy sportowej, hiobową wieść powtórzyła żużlowa twarz naszej publicznej, misyjnej telewizji - Jarek Hampel pogodzony z losem.

A więc koniec. Nie tylko Grand Prix przepadło (o tym już wiedzieliśmy), ale i w łeb biorą wszelkie nadzieje fanów Unii na ujrzenie swych ulubieńców w optymalnym składzie. Na nic szarże Pawlickich, ambitna jazda Musielaka, Adamczewskiego i cała heroiczna walka młodych "Byków" o awans do play-off. Z tuzami polskiego speedwaya, nawet jeśli awansują, przyjdzie im zmierzyć się bez swojego lidera. Tylko, czy naprawdę jest tak źle? Czy może, starą zasadą "papierowego" dziennikarstwa, piątkowy tytuł musi być mocny?

Lekarzami nie jesteśmy. To nas co jakiś czas odsyłają do lekarzy co bardziej krewcy Czytelnicy. Ale tak patrząc na tych wszystkich połamańców, wsiadających po 5 dniach na motor (vide: rzeczony Crump, ale nie on jeden), zaskakuje nas taka pewność hampelowego nieszczęścia. Już nie chce nam się szukać, ile pauzował Nicki Pedersen, kiedy w Vojens, w pamiętnym półfinale DPŚ, nogę wciągnęło mu pod błotnik, poharatało kołem, a żeby orzec w jakim jest stanie, trzeba było najpierw ją znaleźć. Że u Hampela inne tkanki, więzadła uszkodzone - zapewne, to wszystko prawda. Tym niemniej, ta obecna medycyna stoi naprawdę na wysokim poziomie, a Jarka dobrze znamy jako walczaka. Gościa, który tak łatwo na 3 miesiące przed końcem sezonu nie obwieszcza w mediach, że już się poddał. A może właśnie kluczowa jest tu kwestia: w jakich mediach?

My znamy jedno źródło, do którego mamy w tej sprawie pełne zaufanie. To oficjalne serwisy zawodnika i wiadomości sygnowane podpisem "Jarosław Hampel". Przy pewnej dozie wysiłku - idzie znaleźć. Dziennikarz rasowy, taki z krwi i kości, ma oczywiście łatwiej, klika w komórce numer do sportowca, o coś zapyta, coś usłyszy, coś z tego napisze - i jest. Nam, prostym fanom, pozostaje jedynie czytać i wyciągać wnioski.

Nie dalej jak tydzień temu prezentowaliśmy tu byczą racicę Hampela. Wybaczcie lekki ton, sprawa wszak nieprzyjemna (a owa fotka z 3 lipca - przypominamy - wręcz naturalistyczna), jednak sam zawodnik wydawał się nie tracić rezonu. - Robię co w mojej mocy, żeby być gotowym na sierpień - tak przedstawił sprawę pytającemu o stan zdrowia kumplowi z Vetlandy, Jasonowi Crumpowi. Na marginesie, porządny człowiek ten "Rudy", wbrew temu co twierdzi wielu. I jemu też w obecnej sytuacji życzymy dużo zdrowia.

Hampel stopa17.07Ale powróćmy do naszego mistrza. Po dwóch tygodniach Jarek ujawnił swym fanom nowe wieści. I nowe zdjęcie (obok). Wygląda już jakby znośniej, prawda? A do tego w optymistycznym tonie utrzymany komentarz: "Kolejny etap rehabilitacji! Moja stopa wygląda teraz znacznie lepiej, ale wciąż jeszcze sporo pracy przede mną".

Powyższe słowa wicemistrz świata nakreślił dokładnie 17 lipca. Artykuł w "Przeglądzie" ukazał się 20 lipca. A więc, na nasz rolniczy rozum, musiał być przygotowany najpóźniej dzień wcześniej. Co takiego wydarzyło się więc 18 lipca, że na przestrzeni jednego dnia, promieniejący dotąd nadzieją Hampel nagle się załamał?

I w zasadzie na tym musielibyśmy zakończyć, wierząc li tylko w inteligencję Czytelników, gdyby z odsieczą nie przyszło pewne regionalne leszczyńskie radio. - Wydaje mi się, że czarny scenariusz się nie sprawdzi [...] Nie można jednoznacznie przybliżyć daty mojego powrotu na tor, ale jestem wręcz przekonany, że to stanie się jeszcze w tym sezonie. Prowadzący mnie lekarz i rehabilitanci utwierdzają mnie w tym przekonaniu - zdradził w piątek Radiu Elka popularny "Mały" (całość do wglądu tu).

A w sondzie, czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa prowadzą zwolennicy 60-40.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

KołodziejJanuszNie ma się co tłumaczyć. Dziś nie błyszczałem. Trochę mam problem na takich mniejszych torach.

Janusz Kołodziej po GP Polski (dzień później w lidze zdobył płatny komplet w Częstochowie)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 5
10
+66
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 8 +36
3. forBET Włókniarz 5 6 -2
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 4 4 +4
5. truly.work Stal Gorzów 5 4 -10
6. Betard Sparta Wrocław 5 4 0
7. Speed Car Motor Lublin 5 2 -42
8. Get Well Toruń 4 0 -52
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik  5  8 +56
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia  5 6 +18
3. Unia Tarnów  5 6 +8
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  5 4 -26
5. Car Gwarant Start  4 4 -13
6. Orzeł Łódź  5 4 -4
7. Lokomotiv Daugavpils  5 2 -39
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  4 6 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  5 6 +27
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  4 5 -4
4. Power Duck Iveston PSŻ  3 4 +44
5. Euro Finannce Polonia Piła  3 2 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  4 1 -37
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 1 z 11 rund)
1. flaga Polski Patryk Dudek
16
2.  flaga Szwecji Fredrik Lindgren
15
3. flaga Danii Niels Kristian Iversen 14
4. flaga Danii Leon Madsen
13
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
10
6. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
10
7. flaga UK Rober Lambert
8
8. SVK Martin Vaculík 7
9. flaga Słowenii Matej Žagar 7
10. flaga UK Tai Woffinden 6
11. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 6
12. flaga Australii Jason Doyle 5
13. flaga Rosji Artiom Łaguta 4
14. flaga Polski Janusz Kołodziej
4
15.  flaga Australii Max Fricke 3
16. flaga Polski Maciej Janowski
0

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43