KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamByliśmy całkowicie rozczarowani i nie można było dzisiaj tej drużynie w żaden sposób pomóc, ponieważ ona sama sobie nie chciała nawet pomóc.

Adam Krużyński po przegranej walce o finał z Betard Spartą

Hampel Jarek"Przeglądowi Sportowemu" w kwestiach żużlowych ufamy bezgranicznie. Niemal jak Robertowi Dowhanowi w kwestiach prawdomówności, a Władysławowi K. w pozostałych. W zasadzie to wystarczy rzut oka na główną stronę najważniejszego polskiego sportowego dziennika (tę żużlową), żeby zdać sobie sprawę, że to musi być najlepiej poinformowany periodyk w polskim sporcie. Zwłaszcza wytłuszczonym drukiem podana informacja o 3-tygodniowym leczeniu Jasona Crumpa oraz trwająca sonda "Czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa?" przypadły nam do gustu. Także głosujcie, polecamy. Jest szansa, że minister Mucha nakaże Kasprzakowi pomóc w tym czasie biało-czerwonym w finale DMŚJ. Generalnie to zlalibyśmy ten "Przegląd" niczym nowa polewaczka w Częstochowie losowo wybrane przywary menadżera Dymka, ale dziś ów zacny tytuł ("od 1921" - to 5 lat przed "Żubrówką") oznajmił rzecz smutną, która obojętna nikomu w naszym żużlowym światku nie jest: oto Jarek Hampel na pewno w tym sezonie na tor już nie powróci.

Ostatnio lekarze przełożyli zabieg wyciągnięcia śruby ze złamanej nogi z 16 na 30 lipca. Rehabilitacja jest tak skomplikowana i przebiega na tyle opornie, że – myśląc o trwającym sezonie – nie robię sobie większych nadziei [...] Ten sezon mam z głowy – żali się dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" Hampel. A w ślad za matuzalemem polskiej prasy sportowej, hiobową wieść powtórzyła żużlowa twarz naszej publicznej, misyjnej telewizji - Jarek Hampel pogodzony z losem.

A więc koniec. Nie tylko Grand Prix przepadło (o tym już wiedzieliśmy), ale i w łeb biorą wszelkie nadzieje fanów Unii na ujrzenie swych ulubieńców w optymalnym składzie. Na nic szarże Pawlickich, ambitna jazda Musielaka, Adamczewskiego i cała heroiczna walka młodych "Byków" o awans do play-off. Z tuzami polskiego speedwaya, nawet jeśli awansują, przyjdzie im zmierzyć się bez swojego lidera. Tylko, czy naprawdę jest tak źle? Czy może, starą zasadą "papierowego" dziennikarstwa, piątkowy tytuł musi być mocny?

Lekarzami nie jesteśmy. To nas co jakiś czas odsyłają do lekarzy co bardziej krewcy Czytelnicy. Ale tak patrząc na tych wszystkich połamańców, wsiadających po 5 dniach na motor (vide: rzeczony Crump, ale nie on jeden), zaskakuje nas taka pewność hampelowego nieszczęścia. Już nie chce nam się szukać, ile pauzował Nicki Pedersen, kiedy w Vojens, w pamiętnym półfinale DPŚ, nogę wciągnęło mu pod błotnik, poharatało kołem, a żeby orzec w jakim jest stanie, trzeba było najpierw ją znaleźć. Że u Hampela inne tkanki, więzadła uszkodzone - zapewne, to wszystko prawda. Tym niemniej, ta obecna medycyna stoi naprawdę na wysokim poziomie, a Jarka dobrze znamy jako walczaka. Gościa, który tak łatwo na 3 miesiące przed końcem sezonu nie obwieszcza w mediach, że już się poddał. A może właśnie kluczowa jest tu kwestia: w jakich mediach?

My znamy jedno źródło, do którego mamy w tej sprawie pełne zaufanie. To oficjalne serwisy zawodnika i wiadomości sygnowane podpisem "Jarosław Hampel". Przy pewnej dozie wysiłku - idzie znaleźć. Dziennikarz rasowy, taki z krwi i kości, ma oczywiście łatwiej, klika w komórce numer do sportowca, o coś zapyta, coś usłyszy, coś z tego napisze - i jest. Nam, prostym fanom, pozostaje jedynie czytać i wyciągać wnioski.

Nie dalej jak tydzień temu prezentowaliśmy tu byczą racicę Hampela. Wybaczcie lekki ton, sprawa wszak nieprzyjemna (a owa fotka z 3 lipca - przypominamy - wręcz naturalistyczna), jednak sam zawodnik wydawał się nie tracić rezonu. - Robię co w mojej mocy, żeby być gotowym na sierpień - tak przedstawił sprawę pytającemu o stan zdrowia kumplowi z Vetlandy, Jasonowi Crumpowi. Na marginesie, porządny człowiek ten "Rudy", wbrew temu co twierdzi wielu. I jemu też w obecnej sytuacji życzymy dużo zdrowia.

Hampel stopa17.07Ale powróćmy do naszego mistrza. Po dwóch tygodniach Jarek ujawnił swym fanom nowe wieści. I nowe zdjęcie (obok). Wygląda już jakby znośniej, prawda? A do tego w optymistycznym tonie utrzymany komentarz: "Kolejny etap rehabilitacji! Moja stopa wygląda teraz znacznie lepiej, ale wciąż jeszcze sporo pracy przede mną".

Powyższe słowa wicemistrz świata nakreślił dokładnie 17 lipca. Artykuł w "Przeglądzie" ukazał się 20 lipca. A więc, na nasz rolniczy rozum, musiał być przygotowany najpóźniej dzień wcześniej. Co takiego wydarzyło się więc 18 lipca, że na przestrzeni jednego dnia, promieniejący dotąd nadzieją Hampel nagle się załamał?

I w zasadzie na tym musielibyśmy zakończyć, wierząc li tylko w inteligencję Czytelników, gdyby z odsieczą nie przyszło pewne regionalne leszczyńskie radio. - Wydaje mi się, że czarny scenariusz się nie sprawdzi [...] Nie można jednoznacznie przybliżyć daty mojego powrotu na tor, ale jestem wręcz przekonany, że to stanie się jeszcze w tym sezonie. Prowadzący mnie lekarz i rehabilitanci utwierdzają mnie w tym przekonaniu - zdradził w piątek Radiu Elka popularny "Mały" (całość do wglądu tu).

A w sondzie, czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa prowadzą zwolennicy 60-40.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamByliśmy całkowicie rozczarowani i nie można było dzisiaj tej drużynie w żaden sposób pomóc, ponieważ ona sama sobie nie chciała nawet pomóc.

Adam Krużyński po przegranej walce o finał z Betard Spartą

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2023
1. Betard Sparta Wrocław  14 30 +124
2. Platinum Motor Lublin  14 28 +185
3. ebut.pl Stal Gorzów  14 20 +54
4. TAURON Włókniarz  14 18 +13
5. ForNature Solutions Apator  14 15 -42
6. FOGO Unia Leszno  14 11 -98
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  14 10 -61
8. Cellfast Wilki Krosno  14  7 -175
 1. Liga Żużlowa 2023
1. ENEA Falubaz Zielona Góra
 14  35 +232
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 14  21 +18
3. Arged Malesa Ostrów  14  21 +22
4. ROW Rybnik  14  18 -28
5. Trans MF Landshut Devils
 14  15 -56
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 14  12 -45
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  14  10 -93
8. InvestHouse Plus PSŻ  14  8 -50
2. Liga Żużlowa 2023
1. TEXOM Stal Rzeszów
 12  21 +137
2. Ultrapur Start Gniezno
 12
 20 +91
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12
 19 +43
4. Grupa Azoty Unia Tarnów  12
 14 +43
5. Optibet Lokomotiv
 12  14 -24
6. ENEA Polonia Piła  12  10 -111
7. Metalika Recycling Kolejarz  12
 5 -177

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43