KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

Hampel Jarek"Przeglądowi Sportowemu" w kwestiach żużlowych ufamy bezgranicznie. Niemal jak Robertowi Dowhanowi w kwestiach prawdomówności, a Władysławowi K. w pozostałych. W zasadzie to wystarczy rzut oka na główną stronę najważniejszego polskiego sportowego dziennika (tę żużlową), żeby zdać sobie sprawę, że to musi być najlepiej poinformowany periodyk w polskim sporcie. Zwłaszcza wytłuszczonym drukiem podana informacja o 3-tygodniowym leczeniu Jasona Crumpa oraz trwająca sonda "Czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa?" przypadły nam do gustu. Także głosujcie, polecamy. Jest szansa, że minister Mucha nakaże Kasprzakowi pomóc w tym czasie biało-czerwonym w finale DMŚJ. Generalnie to zlalibyśmy ten "Przegląd" niczym nowa polewaczka w Częstochowie losowo wybrane przywary menadżera Dymka, ale dziś ów zacny tytuł ("od 1921" - to 5 lat przed "Żubrówką") oznajmił rzecz smutną, która obojętna nikomu w naszym żużlowym światku nie jest: oto Jarek Hampel na pewno w tym sezonie na tor już nie powróci.

Ostatnio lekarze przełożyli zabieg wyciągnięcia śruby ze złamanej nogi z 16 na 30 lipca. Rehabilitacja jest tak skomplikowana i przebiega na tyle opornie, że – myśląc o trwającym sezonie – nie robię sobie większych nadziei [...] Ten sezon mam z głowy – żali się dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" Hampel. A w ślad za matuzalemem polskiej prasy sportowej, hiobową wieść powtórzyła żużlowa twarz naszej publicznej, misyjnej telewizji - Jarek Hampel pogodzony z losem.

A więc koniec. Nie tylko Grand Prix przepadło (o tym już wiedzieliśmy), ale i w łeb biorą wszelkie nadzieje fanów Unii na ujrzenie swych ulubieńców w optymalnym składzie. Na nic szarże Pawlickich, ambitna jazda Musielaka, Adamczewskiego i cała heroiczna walka młodych "Byków" o awans do play-off. Z tuzami polskiego speedwaya, nawet jeśli awansują, przyjdzie im zmierzyć się bez swojego lidera. Tylko, czy naprawdę jest tak źle? Czy może, starą zasadą "papierowego" dziennikarstwa, piątkowy tytuł musi być mocny?

Lekarzami nie jesteśmy. To nas co jakiś czas odsyłają do lekarzy co bardziej krewcy Czytelnicy. Ale tak patrząc na tych wszystkich połamańców, wsiadających po 5 dniach na motor (vide: rzeczony Crump, ale nie on jeden), zaskakuje nas taka pewność hampelowego nieszczęścia. Już nie chce nam się szukać, ile pauzował Nicki Pedersen, kiedy w Vojens, w pamiętnym półfinale DPŚ, nogę wciągnęło mu pod błotnik, poharatało kołem, a żeby orzec w jakim jest stanie, trzeba było najpierw ją znaleźć. Że u Hampela inne tkanki, więzadła uszkodzone - zapewne, to wszystko prawda. Tym niemniej, ta obecna medycyna stoi naprawdę na wysokim poziomie, a Jarka dobrze znamy jako walczaka. Gościa, który tak łatwo na 3 miesiące przed końcem sezonu nie obwieszcza w mediach, że już się poddał. A może właśnie kluczowa jest tu kwestia: w jakich mediach?

My znamy jedno źródło, do którego mamy w tej sprawie pełne zaufanie. To oficjalne serwisy zawodnika i wiadomości sygnowane podpisem "Jarosław Hampel". Przy pewnej dozie wysiłku - idzie znaleźć. Dziennikarz rasowy, taki z krwi i kości, ma oczywiście łatwiej, klika w komórce numer do sportowca, o coś zapyta, coś usłyszy, coś z tego napisze - i jest. Nam, prostym fanom, pozostaje jedynie czytać i wyciągać wnioski.

Nie dalej jak tydzień temu prezentowaliśmy tu byczą racicę Hampela. Wybaczcie lekki ton, sprawa wszak nieprzyjemna (a owa fotka z 3 lipca - przypominamy - wręcz naturalistyczna), jednak sam zawodnik wydawał się nie tracić rezonu. - Robię co w mojej mocy, żeby być gotowym na sierpień - tak przedstawił sprawę pytającemu o stan zdrowia kumplowi z Vetlandy, Jasonowi Crumpowi. Na marginesie, porządny człowiek ten "Rudy", wbrew temu co twierdzi wielu. I jemu też w obecnej sytuacji życzymy dużo zdrowia.

Hampel stopa17.07Ale powróćmy do naszego mistrza. Po dwóch tygodniach Jarek ujawnił swym fanom nowe wieści. I nowe zdjęcie (obok). Wygląda już jakby znośniej, prawda? A do tego w optymistycznym tonie utrzymany komentarz: "Kolejny etap rehabilitacji! Moja stopa wygląda teraz znacznie lepiej, ale wciąż jeszcze sporo pracy przede mną".

Powyższe słowa wicemistrz świata nakreślił dokładnie 17 lipca. Artykuł w "Przeglądzie" ukazał się 20 lipca. A więc, na nasz rolniczy rozum, musiał być przygotowany najpóźniej dzień wcześniej. Co takiego wydarzyło się więc 18 lipca, że na przestrzeni jednego dnia, promieniejący dotąd nadzieją Hampel nagle się załamał?

I w zasadzie na tym musielibyśmy zakończyć, wierząc li tylko w inteligencję Czytelników, gdyby z odsieczą nie przyszło pewne regionalne leszczyńskie radio. - Wydaje mi się, że czarny scenariusz się nie sprawdzi [...] Nie można jednoznacznie przybliżyć daty mojego powrotu na tor, ale jestem wręcz przekonany, że to stanie się jeszcze w tym sezonie. Prowadzący mnie lekarz i rehabilitanci utwierdzają mnie w tym przekonaniu - zdradził w piątek Radiu Elka popularny "Mały" (całość do wglądu tu).

A w sondzie, czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa prowadzą zwolennicy 60-40.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 10
22
+120
2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 10 13 +13
5. forBET Włókniarz 10 9 -52
6. truly.work Stal Gorzów 10 8 -38
7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
8. Get Well Toruń 10 3 -95
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 11 19 +104
2. Car Gwarant Start 10 16 +12
3. Unia Tarnów 10 14 +14
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia 10 13 -20
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6. Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7. Orzeł Łódź 10 7 -29
2. Liga Żużlowa 2019
1. Power Duck Iveston PSŻ  11 23 +197
2. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  10 20 +97
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +97
4. Wilki Krosno  11 11 -55
5. Euro Finannce Polonia Piła  10 9 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  9 3 -65
7. Speedway Wanda Kraków
 8 0 -233
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 4 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
47
2. flaga Polski Patryk Dudek
47
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 47
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
44
5. SVK Martin Vaculík 44
6. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
42
7. flaga Danii Niels Kristian Iversen 32
8. flaga Australii Jason Doyle 30
9. flaga Polski Janusz Kołodziej 29
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 27
11. flaga Australii Max Fricke 27
12. flaga Słowenii Matej Žagar 27
13. flaga Polski Maciej Janowski 24
14. flaga UK Robert Lambert 24
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 23
16. flaga UK Tai Woffinden 15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43