KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Po sezonie 2019 bardzo namawiałem Hampela, aby przyszedł do Włókniarza. Był zainteresowany (...)  Powiedział jednak, że jest po rozmowach z Unią i zapewniono go, że będzie zawodnikiem podstawowego składu.

Marek Cieślak dla "PS"

Hampel Jarek"Przeglądowi Sportowemu" w kwestiach żużlowych ufamy bezgranicznie. Niemal jak Robertowi Dowhanowi w kwestiach prawdomówności, a Władysławowi K. w pozostałych. W zasadzie to wystarczy rzut oka na główną stronę najważniejszego polskiego sportowego dziennika (tę żużlową), żeby zdać sobie sprawę, że to musi być najlepiej poinformowany periodyk w polskim sporcie. Zwłaszcza wytłuszczonym drukiem podana informacja o 3-tygodniowym leczeniu Jasona Crumpa oraz trwająca sonda "Czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa?" przypadły nam do gustu. Także głosujcie, polecamy. Jest szansa, że minister Mucha nakaże Kasprzakowi pomóc w tym czasie biało-czerwonym w finale DMŚJ. Generalnie to zlalibyśmy ten "Przegląd" niczym nowa polewaczka w Częstochowie losowo wybrane przywary menadżera Dymka, ale dziś ów zacny tytuł ("od 1921" - to 5 lat przed "Żubrówką") oznajmił rzecz smutną, która obojętna nikomu w naszym żużlowym światku nie jest: oto Jarek Hampel na pewno w tym sezonie na tor już nie powróci.

Ostatnio lekarze przełożyli zabieg wyciągnięcia śruby ze złamanej nogi z 16 na 30 lipca. Rehabilitacja jest tak skomplikowana i przebiega na tyle opornie, że – myśląc o trwającym sezonie – nie robię sobie większych nadziei [...] Ten sezon mam z głowy – żali się dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" Hampel. A w ślad za matuzalemem polskiej prasy sportowej, hiobową wieść powtórzyła żużlowa twarz naszej publicznej, misyjnej telewizji - Jarek Hampel pogodzony z losem.

A więc koniec. Nie tylko Grand Prix przepadło (o tym już wiedzieliśmy), ale i w łeb biorą wszelkie nadzieje fanów Unii na ujrzenie swych ulubieńców w optymalnym składzie. Na nic szarże Pawlickich, ambitna jazda Musielaka, Adamczewskiego i cała heroiczna walka młodych "Byków" o awans do play-off. Z tuzami polskiego speedwaya, nawet jeśli awansują, przyjdzie im zmierzyć się bez swojego lidera. Tylko, czy naprawdę jest tak źle? Czy może, starą zasadą "papierowego" dziennikarstwa, piątkowy tytuł musi być mocny?

Lekarzami nie jesteśmy. To nas co jakiś czas odsyłają do lekarzy co bardziej krewcy Czytelnicy. Ale tak patrząc na tych wszystkich połamańców, wsiadających po 5 dniach na motor (vide: rzeczony Crump, ale nie on jeden), zaskakuje nas taka pewność hampelowego nieszczęścia. Już nie chce nam się szukać, ile pauzował Nicki Pedersen, kiedy w Vojens, w pamiętnym półfinale DPŚ, nogę wciągnęło mu pod błotnik, poharatało kołem, a żeby orzec w jakim jest stanie, trzeba było najpierw ją znaleźć. Że u Hampela inne tkanki, więzadła uszkodzone - zapewne, to wszystko prawda. Tym niemniej, ta obecna medycyna stoi naprawdę na wysokim poziomie, a Jarka dobrze znamy jako walczaka. Gościa, który tak łatwo na 3 miesiące przed końcem sezonu nie obwieszcza w mediach, że już się poddał. A może właśnie kluczowa jest tu kwestia: w jakich mediach?

My znamy jedno źródło, do którego mamy w tej sprawie pełne zaufanie. To oficjalne serwisy zawodnika i wiadomości sygnowane podpisem "Jarosław Hampel". Przy pewnej dozie wysiłku - idzie znaleźć. Dziennikarz rasowy, taki z krwi i kości, ma oczywiście łatwiej, klika w komórce numer do sportowca, o coś zapyta, coś usłyszy, coś z tego napisze - i jest. Nam, prostym fanom, pozostaje jedynie czytać i wyciągać wnioski.

Nie dalej jak tydzień temu prezentowaliśmy tu byczą racicę Hampela. Wybaczcie lekki ton, sprawa wszak nieprzyjemna (a owa fotka z 3 lipca - przypominamy - wręcz naturalistyczna), jednak sam zawodnik wydawał się nie tracić rezonu. - Robię co w mojej mocy, żeby być gotowym na sierpień - tak przedstawił sprawę pytającemu o stan zdrowia kumplowi z Vetlandy, Jasonowi Crumpowi. Na marginesie, porządny człowiek ten "Rudy", wbrew temu co twierdzi wielu. I jemu też w obecnej sytuacji życzymy dużo zdrowia.

Hampel stopa17.07Ale powróćmy do naszego mistrza. Po dwóch tygodniach Jarek ujawnił swym fanom nowe wieści. I nowe zdjęcie (obok). Wygląda już jakby znośniej, prawda? A do tego w optymistycznym tonie utrzymany komentarz: "Kolejny etap rehabilitacji! Moja stopa wygląda teraz znacznie lepiej, ale wciąż jeszcze sporo pracy przede mną".

Powyższe słowa wicemistrz świata nakreślił dokładnie 17 lipca. Artykuł w "Przeglądzie" ukazał się 20 lipca. A więc, na nasz rolniczy rozum, musiał być przygotowany najpóźniej dzień wcześniej. Co takiego wydarzyło się więc 18 lipca, że na przestrzeni jednego dnia, promieniejący dotąd nadzieją Hampel nagle się załamał?

I w zasadzie na tym musielibyśmy zakończyć, wierząc li tylko w inteligencję Czytelników, gdyby z odsieczą nie przyszło pewne regionalne leszczyńskie radio. - Wydaje mi się, że czarny scenariusz się nie sprawdzi [...] Nie można jednoznacznie przybliżyć daty mojego powrotu na tor, ale jestem wręcz przekonany, że to stanie się jeszcze w tym sezonie. Prowadzący mnie lekarz i rehabilitanci utwierdzają mnie w tym przekonaniu - zdradził w piątek Radiu Elka popularny "Mały" (całość do wglądu tu).

A w sondzie, czy Kasprzak powinien zastąpić Crumpa prowadzą zwolennicy 60-40.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Po sezonie 2019 bardzo namawiałem Hampela, aby przyszedł do Włókniarza. Był zainteresowany (...)  Powiedział jednak, że jest po rozmowach z Unią i zapewniono go, że będzie zawodnikiem podstawowego składu.

Marek Cieślak dla "PS"

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 14
32
+188
2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
4. forBET Włókniarz 14 19 -24
5. MrGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
7. truly.work Stal Gorzów 14 11 -70
8. Get Well Toruń 14 5 -153
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 12 22 +110
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia 12 18  -8
3. Car Gwarant Start 12 17  +6
4. Unia Tarnów 12 17 +16
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7. Orzeł Łódź 12 7 -49
2. Liga Żużlowa 2019
1. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  12 26 +133
2. Power Duck Iveston PSŻ  12 23 +193
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12 21 +142
4. Wilki Krosno  12 14 -3
5. Euro Finannce Polonia Piła  12 13 -38
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 8 -35
7. Speedway Wanda Kraków
 12 0 -392
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
132
2. flaga Danii Leon Madsen
130
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
126
4. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 105
5. SVK Martin Vaculík 95
6. flaga Polski Maciej Janowski
87
7. flaga Australii Jason Doyle 84
8. flaga Polski Patryk Dudek 79
9. flaga Słowenii Matej Žagar 78
10. flaga Danii Niels Kristian Iversen 77
11. flaga Rosji Artiom Łaguta
66
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
63
13. flaga UK Tai Woffinden 60
14. flaga Polski Janusz Kołodziej 57
15. flaga UK Robert Lambert 39
16. flaga Australii Max Fricke 36

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43