KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Woffinden TaiZ roku na rok dorastaliśmy i myślę, że teraz jesteśmy w najlepszym miejscu, aby zdobyć złoto, na które tak ciężko pracowaliśmy przez długi czas.


Tai Woffinden
(WTS Sparta)

630x120

DSC 0893Mimo iż według kalendarza mamy zimę, aura jest jak najbardziej korzystna, stąd kilka klubów wykorzystało to jako okazję do zimowych turniejów. Poza tym temperaturę w środowisku podgrzała rewolucja i zmiany jakie zajdą od nowego roku.

 

WITAMY REWOLUCJĘ

Na temat głosowania nad reformą DMP, od nowego sezonu pisałem już w ostatnim raporcie z 2019 roku. Kluby, co warto zaznaczyć, miały same możliwość głosowania i demokratycznie wybrały w stosunku 3:1:2 pierwszą opcję. Zakłada ona ograniczenie składów drużyn do sześciu zawodników i ustawienie ich według dwóch możliwych wariantów. I tak oto:

I wariant: Senior, Senior, Senior, Młodzieżowiec (do lat 23), Junior (do lat 18), Kadet (do lat 16)

II wariant: Senior, Senior, Młodzieżowiec, Młodzieżowiec, Junior, Junior

Klub może dalej mieć zawodników na rezerwie, od tego roku aż czterech. Zmianie uległa także tabela biegowa, a zawodnicy mogą być ustawieni dowolnie, np. najlepszy senior może jechać pod numerem 6.

Od 2020 roku ruszą także rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Żaków, które śmiało można nazwać mianem “Młodej Ekstraligi”. Klub, który chce przystąpić do DMPŻ, musi startować w Ekstralidze, jednak klub startujący w najwyższej klasie rozgrywkowej nie musi zgłaszać drużyny do tych rozgrywek. Spotkania odbywać się będą tuż po meczach Ekstraligi. Swoją drogą Polska Federacja Klubów Speedrowerowych ostatnio nie śpi, w związku nieopłaconymi karami zawieszono GKS Orzeł Gniezno oraz 14 zawodników. Należności są różnego kalibru, od 39 zł do aż 275 zł. Największą karę ma opłacić Michał Sassek, jednak on postanowił wybrać się na speedrowerową emeryturę.

PFKS postanowił przeprowadzić także otwartą ankietę, w jej skład weszły pytania dotyczące oceny działań federacji, ale też co do nowej nazwy rozgrywek DMP czy wprowadzenia “jokera”. Opublikowano również terminarz na sezon 2020. Odbędzie się 14 kolejek DMP i wystartuje w nich 9 zespołów. Mecze TSŻ Toruń i Drwęcy Kaszczorek będą rozgrywane w   pakiecie. Dodatkową nowością jest rozgrywanie finałów Mistrzostw Polski jednego dnia w komplecie.

Terminarz 2020:

KWIECIEŃ

05 nd DMP - runda 1

Żołędowo - Świętochłowice

Poczesna - Leszno

Toruń - Częstochowa

Gniezno - Ostrów

Kaszczorek - Częstochowa

19 nd DMP - runda 2

Ostrów - Toruń

Częstochowa - Gniezno

Świętochłowice - Poczesna

Leszno - Żołędowo

Ostrów - Kaszczorek

25 sb IPPŻ + IPPMk - runda 1 – Bydgoszcz

MAJ

10 nd DMP - runda 3

Ostrów - Częstochowa

Poczesna - Żołędowo

Toruń - Leszno

Gniezno - Świętochłowice

Kaszczorek - Leszno

17 nd DMP - runda 4

Żołędowo - Toruń

Częstochowa - Poczesna

Świętochłowice - Ostrów

Leszno - Gniezno

Żołędowo - Kaszczorek

23 sb IPPŻ + IMPMk - runda 2 - Poczesna

24 nd DPP, DPPJ, PPDM - runda 1 - Częstochowa

31 nd DMP - runda 5

Ostrów - Leszno

Częstochowa - Świętochłowice

Toruń - Poczesna

Gniezno - Żołędowo

Kaszczorek - Poczesna

CZERWIEC

07 nd MPPK (Mk, K, J, Mc, O) - Żołędowo

14 nd DMP - runda 6

Żołędowo - Ostrów

Poczesna - Gniezno

Świętochłowice - Toruń

Leszno - Częstochowa

Świętochłowice - Kaszczorek

20 sb IPPŻ + IPPMk - runda 3 - Żołędowo

21 nd DPP, DPPJ, PPDM - runda 2

28 nd DMP - runda 7

Ostrów - Poczesna

Częstochowa - Żołędowo

Świętochłowice - Leszno

Gniezno - Toruń

Gniezno - Kaszczorek

LIPIEC

05 nd DMP - runda 8

Świętochłowice - Żołędowo

Leszno - Poczesna

Częstochowa - Toruń

Ostrów - Gniezno

Częstochowa - Kaszczorek

12 nd DMP - runda 9

Toruń - Ostrów

Gniezno - Częstochowa

Poczesna - Świętochłowice

Żołędowo - Leszno

Kaszczorek - Ostrów

SIERPIEŃ

23 nd DMP - runda 10

Częstochowa - Ostrów

Żołędowo - Poczesna

Leszno - Toruń

Świętochłowice - Gniezno

Leszno - Kaszczorek

29-30 sb-nd IMPMk & IMPK & IMPJ & IMPMc & IMPW & IMP - Gniezno

WRZESIEŃ

05 sb Best of Pairs - runda X - Częstochowa

06 nd DMP - runda 11

Toruń - Żołędowo

Poczesna - Częstochowa

Ostrów - Świętochłowice

Gniezno - Leszno

Kaszczorek - Żołędowo

12 sb IPPŻ + IPPMk - runda 4 - Leszno

13 nd DMPMk & DMPK & DMPJ & DMPMc - Toruń & Żołędowo

20 nd DMP - runda 12

Leszno - Ostrów

Świętochłowice - Częstochowa

Poczesna - Toruń

Żołędowo - Gniezno

Poczesna - Kaszczorek

26 sb IPPŻ + IPPMk - runda 5 - Ostrów

27 nd DPP, DPPJ, PPDM - runda 3 - Żołędowo

PAŹDZIERNIK

04 nd DMP - runda 13

Ostrów - Żołędowo

Gniezno - Poczesna

Toruń - Świętochłowice

Częstochowa - Leszno

Kaszczorek - Świętochłowice

10 sb IMPŻ + IMPKb - Poczesna

18 nd DMP - runda 14

Poczesna - Ostrów

Żołędowo - Częstochowa

Leszno - Świętochłowice

Toruń - Gniezno

Kaszczorek - Gniezno

24 sb DMP - Gala Ekstraligi

LISTOPAD

11 śr Turniej Niepodległości

16-30 pn-pn MISTRZOSTWA ŚWIATA - Południowa Australia

GRUDZIEŃ

01-06 wt-nd MISTRZOSTWA ŚWIATA - Południowa Australia

 


reszta ligi
Drużynowe Mistrzostwa Polski w 2020 będą wyjątkowo barwne i ciekawe, na zdjęciu Reprezentacja Ligi podczas meczu w Lesznie – fot. LKS Szawer LesznoTRZY, A W ZASADZIE CZTERY NOWE ZESPOŁY W WALCE O DMP

Chęć udziału w Ekstralidze zgłosiły aż trzy zespoły, których nie było w rozgrywkach w 2019 roku. Do ligowej jazdy wraca PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski, Drużynowy Mistrz Polski 2014 i 2015, Mistrz Europy Drużyn Klubowych 2014, 2016. Siłę zespołu z Wielkopolski mają stanowić wychowankowie oficjalnie z Piotrem Kupczykiem na czele. Możliwe jest, że w barwach Ostrowa wystartuje Artur Reszelewski - Drużynowy Mistrz Świata 2015, zapowiedział on iż w 2020 ponownie zobaczymy go na speedrowerowych torach. Nie jasna jest przyszłość Szymona Kowalczyka (Indywidualnego Mistrza Polski 2016), Marcina Kołaty (Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów 2007), którzy być może dalej startować będą w barwach MS Śląska Świętochłowice oraz Mikołaja Reszelewskiego, który w 2019 był wypożyczony do Szawera Leszno.                     

Kolejne dwa zespoły to absolutni debiutanci w DMP. Pierwszym z nich jest PKS Victoria Poczesna. To co się dzieje w tej podczęstochowskiej miejscowości to kontrargument dla tezy, że speedrower się kończy. W ciągu kilku lat grupa zapaleńców, dorobiła się dla klubu toru z prawdziwego zdarzenia oraz stworzyła poważną szkółkę, ze ścisłego krajowego i nie tylko krajowego topu. Poczesna organizowała już Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, wywiązała się wtedy wzorowo. W 2019 wygrali oni I ligę Okręgu Zachodniego, gdzie poziom tych rozgrywek naprawdę jest mocny. Działacze Victorii nie ukrywają, że głównym czynnikiem ich udziału w Ekstralidze jest wymóg startu w DMP, aby móc startować w DMPŻ. O ile w sprawach organizacyjnych o Poczesną każdy może być spokojny, o tyle sprawy sportowe są już nieco ciekawsze. Wychowankowie Victorii nie mają ogromnego doświadczenia, chociaż Emil Krakowian i Jan Knapiński startowali w lidze w barwach Lwów Częstochowa. Są jeszcze weterani Arkadiusz Dudek i Włodzimierz Kuziorowicz, zwłaszcza ten pierwszy chociaż przygodę na speedrowerze rozpoczął kilka lat temu to już startował m.in. w Mistrzostwach Świata w Australii.

Jeżeli Poczesna nie będzie chciała być chłopcem do bicia będzie musiała pozyskać przynajmniej dwóch zawodników z obyciem w walce o najwyższe cele. W związku z rewolucją łatwiej może być wyciągnąć kogoś z Częstochowy lub Świętochłowic. Wydawało się, że pewniakiem jest już Damian Natoński - pierwszoligowy lider Victorii, na co dzień zawodnik Lwów. Jednak wysyła on sprzeczne sygnały i jego przyszłość pewnie wkrótce się wyjaśni w 100%. Geograficznie blisko do Poczesnej ma również Piotr Kuder, na jego barkach spoczywa cały speedrower w Kaletach jednak TPD do ligi się nie pcha i chcąc jeździć regularnie w lidze może się zdecydować na wypożyczenie do Poczesnej.                                                                         

Ostatnim ośrodkiem jest Drwęca Kaszczorek, formalnie rezerwy TSŻ Toruń. Zespół będzie startował w pakiecie z Torunianami. Warto zaznaczyć, iż Kaszczorek to dzielnica Torunia, w której powstanie tor speedrowerowy. Wybudowany zostanie w ramach budżetu obywatelskiego i być może, w przyszłości Drwęca będzie na nim walczyć w lidze. Skład zespołu będzie oparty o zawodników TSŻ. W chwili obecnej, żadne nazwisko oficjalnie nie znajduje się w składzie Kaszczorka.                                                                               

Teoretycznie nowym klubem jest KS Orzeł Gniezno, powstały w miejsce GKS Orła. Zmiany mają charakter czysto organizacyjny bowiem aktywny udział w życie klubu speedrowerowego będą mieli działacze żużlowi. W składzie nie dojdzie do żadnych mocnych ruchów. Co ciekawe liczba klubów rywalizujących w Ekstralidze w stosunku do 2018 roku wzrosła o 80%. W 2018, walczyło zaledwie 5 ekip i aby przedłużyć sezon wprowadzono coś w zasadzie play-offów, gdzie jechała każda drużyna. W 2020 będzie to z kolei 9 zespołów: Szawer Leszno, Śląsk Świętochłowice, Lwy Częstochowa, Mustang Żołędowo, TSŻ Toruń, Orzeł Gniezno, Wiraż Ostrów, Victoria Poczesna i Drwęca Kaszczorek.

wiraz najlepszy1Ostatni duży sukces ostrowianie osiągnęli w 2016 roku wygrywają Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych na swoim torze (fot. Rc.fm)

 

ŁASKAWA ZIMA TO I ROWERY W RUCH

Grudzień 2019 był naprawdę ciepły i pozwolił na rozegranie trzech turniejów towarzyskich.

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W GNIEŹNIE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA

Po różnych zawirowaniach, wreszcie oddano nowy tor w Gnieźnie do użytku, z okazji otwarcia zorganizowano nawet Turniej Mikołajkowy odbył się on 8 grudnia. W obsadzie znaleźli się zawodnicy KS Orła, ale także... żużlowcy Startu – Adrian Gała i Jurica Pavlic. Zawody rozegrano według punktacji żużlowej, górą okazał się być Przemysław Małecki.

Wyniki:

1. Przemysław Małecki – 14+3+3 (3,3,3,2,3)
2. Paweł Kozłowski – 10+2+2 (1,2,3,1,3)
3. Mariusz Małecki – 13+3+1 (3,3,1,3,3)
4. Marcin Puk – 10+2+0 (2,2,2,3,1)

5. Mikołaj Menz – 13+1 (3,3,2,3,2)
6. Michał Małecki – 11+1 (2,2,3,2,2)
7. Wojciech Małecki – 9+0 (3,3,0,0,3)
8. Radosław Sieradzki – 9+0 (2,1,2,3,1)
9. Jakub Stachowski – 7 (0,1,3,2,1)
10. Adam Małecki – 7 (1,1,1,2,2)
11. Adrian Gała – 5 (1,2,1,1,-)
12. Adam Kierejewski – 3 (1,0,2,0,-)
13. Błażej Czapla – 3 (0,0,0,1,2)
14. Mariusz Wesołowski – 2 (2,0,0,0,0)
15. Jurica Pavlic – 2 (0,1,1,0,0)
16. Przemysław Gnat – 1 (0,0,0,1,0)

Źródło: sportowegniezno.pl

turniejwgnieźniepodium

ZDJĘCIE Z PODIUM W GNIEŹNIE: (Pierwszy turniej na nowym torze padł łupem Przemka Małeckiego, skład podium uzupełnili Paweł Kozłowski i Mariusz Małecki fot. KS Orzeł Gniezno)

 

TURNIEJ GWIAZDKOWY W CZĘSTOCHOWIE

To już tradycja, napierw Turniej Gwiazdkowy przy Starzyńskiego potem klubowa wigilia. W zawodach triumfował Tomasz Włodarczyk, a poza nim na stopniach podium okazję mieli stanąć kapitan Lwów - Sebastian Paruzel oraz Damian Natoński. Udział wzięło dziesięciu zawodników.

Wyniki:

1.     Tomasz Włodarczyk 15 (4,3,4,4) + 1 miejsce w barażu + 1 miejsce w finale

2.     Sebastian Paruzel 16 (4,4,4,4) + 2 miejsce w finale

3.     Damian Natoński 14 (3,4,3,4) + 3 miejsce w barażu + 3 miejsce w finale

4.     Nikodem Mlek 12 (4,3,2,3) + 2 miejsce w barażu + 4 miejsce w finale

5.     Patryk Lukas 11 (2,4,2,3) + 4 miejsce w barażu

6.     Marcel Gabor 9 (1,2,4,2)

7.     Arkadiusz Dudek 9 (2,2,3,2)

8.     Kamil Paruzel 8 (3,1,1,3)

9.     Maks Mączka 8 (2,3,1,2)

        Jakub Deska 3 (3,u,-,-)


(Źródło: cz.info)

 

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PAR W POCZESNEJ

Damian Natoński i Arkadiusz Dudek postanowili zorganizować Świąteczny Turniej Par. Zawody przyciągnęły do podczęstochowskiej Poczesnej całkiem mocne grono zawodników. W obasadzie znaleźli się m.in. Dawid Bas (numer trzy światowego rankingu), Mikołaj Reszelewski (trzeci junior na świecie) czy Mateusz Pacek (trzeci zawodnik IMP 2019). Turniej padł jednak łupem duetu Paweł CegielskiDaniel Ordon. Obydwoje to doświadczeni i utytułowani zawodnicy. Tuż za nimi znaleźli się Dawid Bas i Damian Natoński oraz Mateusz Pacek i Paweł Rajczyk. Zawody okazały się sporym sukcesem organizacyjnym ze względu na przyjazną atmosferę (co niestety jest ewenementem, można spodziewać się kolejnych edycji.

Wyniki:

I. Para D: 40
7. Paweł Cegielski (ULKS Mustang Żołędowo) (1,3*,3*,3*,3*,3*) 16+5
8. Daniel Ordon (Lwy Avia Częstochowa) (4,4,4,4,4,4) 24

II. Para G: 32
13. Dawid Bas (MS Śląsk Świętochłowice) (3*,4,4,4,4,NK) 19+1
14. Damian Natoński (PKS Victoria Poczesna) (4,3*,3*,1,W,2) 13+2

III. Para F: 30 (+4 w biegu dodatkowym)
11. Mateusz Pacek (LKS Strażak Mikołów) (3,3*,1,W,3,3*) 13+2 (+4 w biegu dodatkowym)
12. Paweł Rajczyk (PKS Victoria Poczesna) (2*,4,2,3,2,4) 17+1


IV. Para A: 30 (+3 w biegu dodatkowym)
1. Piotr Kuder (TPD Kalety) (4,W,2,2,3,2*) 13+1 (+3 w biegu dodatkowym)
2. Nikodem Mlek (Lwy Avia Częstochowa) (2,2,4,4,2*,3) 17+1

V. Para C: 28
5. Tomasz Włodarczyk (Lwy Avia Częstochowa) (2*,1,2,4,4,4) 17+1
6. Arkadiusz Dudek (PKS Victoria Poczesna) (3,2,1,2,1,2) 11

VI. Para B: 23
3. Piotr Kupczyk (PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski) (3,2,4,3,2,2) 16
4. Jakub Ordon (PKS Victoria Poczesna) (1,1,2,1,1,1) 7

VII. Para E: 22
9. Mikołaj Reszelewski (LKS Szawer Leszno) (4,2,3,3,W,3) 15
10. Włodzimierz Kuziorowicz (PKS Victoria Poczesna) (1,1,1,1,2,1) 7

Źródło: cz.info


podiumpoczesna

Podium turnieju w Poczesnej, kolejno od lewo duety Rajczyk-Pacek, Bas-Natoński, Ordon-Cegielski, fot. Kazimierz Kuchta

 

SPORE ROSZADY U MISTRZA POLSKI

Dopiero co Szawer Leszno świętował tytuł najlepszej drużyny w kraju, a już staje przed poważnymi problemami. Kariery zakończyli Bartosz Grabowski (Indywidualny Mistrz Świata 2015), Michał Sassek (Indywidualny Wicemistrz Świata Juniorów 2015) i Rafał Duliński (Indywidualny Wicemistrz Świata 2011). Każdy z tych zawodników śmiało mógł jeszcze przez lata startować na speedrowerowych torach, bowiem w 2020 Grabowski obchodzić będzie swoje 24 urodziny, Sassek 23, a Duliński 35. Tajemnicą nie jest, że pierwsza dwójka swoją przygodę ze sportem będzie kontynuować na pitbike’ach. Startowali zresztą już w zawodach na torze w podtoruńskim Głażewie. Środowisko obiegła również informacja, że Ben Mould – Indywidualny Mistrz Świata odchodzi z Szawera. Nie wiadomo także jaka przyszłość czeka Mikołaja Reszelewskiego, najlepszy junior Szawera może wrócić do Wiraża Ostrów, skąd był w 2019 wypożyczony. O ewentualne transfery może być ciężko, wszyscy zawodnicy z krajowej czołówki mają już kontrakty na przyszyły sezon, a liczba drużyn w lidze się powiększyła i nie ma już sytuacji, w której mocny zawodnik ma umowę w klubie, który nie pojedzie w Ekstralidze.

Nie oznacza to jednak, że Szawer będzie chłopcem do bicia. Spory ciężar będzie na barkach Mateusza Ludwiczaka i Patryka Krigiera. Są oni zawodnikami na których trzeba i warto postawić, oboje to finaliści Indywidualnych Mistrzostw Świata 2019. W środowisku słyną z pracowitości i poważnego podejścia do sportu. Kolejnym ważnym ogniwem zespołu z Wielkopolski może być Bartosz Wojtal. Indywidualny Mistrz Polski Juniorów z 2016 roku, nie miał jeszcze sposobności do pokazania pełni swoich możliwości jako senior w lidze. Przy większym kredycie zaufania śmiało może być trzecim ogniwem Szawera. W Lesznie mogą dalej jeździć Brytyjczycy Chris Timms i Paul Heard. Powrót do speedrowera planuje Mikołaj Michalski, 20-latek zawiesił karierę po ostatnim sezonie juniorskim, lecz długo nie wytrzymał w tym postanowieniu. Przez miniony rok stracił na wadze, ale zyskał nowe spojrzenie na sport. Za czasów swojej świetności był czołowym juniorem w Polsce, jego największy sukces to Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów 2018. W obwodzie jest także Hubert Kielaszewski, kontynuuje z sukcesami on równolegle swoją karierę w sportach walki – boksie i kickboxingu. Jest to zawodnik, który śmiało mógłby dorzucać więcej punktów i być mocnym filarem zespołu. Niestety często traci poprzez niesportowe zachowanie, np. kartka w Świętochłowicach. Formacja juniorska wygląda również ciekawie, o jej sile stanowić będą Jakub Ignyś, Kacper Piasecki i Ksawery Kielaszewski. Każdego z nich stać na skuteczną jazdę.

Reasumując Szawer może sporo zyskać, mniejsza walka o skład, to i lepsza atmosfera. Krok w tył może pozwolić Szawerowi na stworzenie mocnej drużyny na lata i co najważniejsze - swojej. Warto pamiętać, że szkółka Szawera osiąga sukcesy i jest bardzo liczna. Szczerze życzymy leszczynianom wszystkiego, co najlepsze.

szawerleszno

ZDJĘCIE - Szawer fetujący złoto DMP, fot. LKS Szawer Leszno

 

Bartosz Fryckowski

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

po kredzie 960x130px 03

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Woffinden TaiZ roku na rok dorastaliśmy i myślę, że teraz jesteśmy w najlepszym miejscu, aby zdobyć złoto, na które tak ciężko pracowaliśmy przez długi czas.


Tai Woffinden
(WTS Sparta)

po kredzie 315x155px 02

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2020
1. Fogo Unia Leszno 
14
28
+162
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 14 21 +66
3. Betard Sparta Wrocław
14 20 +46
4. RM SOLAR Falubaz Z.G.
14 20 +25
5. Eltrox Włókniarz Cz-wa 14 19 +29
6. Motor Lublin 14 19 +56
7. MrGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -102
8. PGG ROW Rybnik 14 2 -281
 eWinner 1. Liga 2020
1. eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex 14 25 +67
3. Orzeł Łódź 14 21  +42
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5. Unia Tarnów 14 15 -76
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia 14 14 -75
7. Abramczyk Polonia Bdg. 14 11 -96
8. Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71
2. Liga Żużlowa 2020
1. Wilki Krosno
 9 22 +235
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +65
3. SpecHouse PSŻ Poznań  9 9 -22
4. RzTŻ Rzeszów  9 8 -16
5. Metalika Recycling Kolejarz  9 8 -77
6. MSC Wölfe Wittstock  9 4 -185
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
132
2. flaga Danii Leon Madsen
130
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
126
4. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 105
5. SVK Martin Vaculík 95
6. flaga Polski Maciej Janowski
87
7. flaga Australii Jason Doyle 84
8. flaga Polski Patryk Dudek 79
9. flaga Słowenii Matej Žagar 78
10. flaga Danii Niels Kristian Iversen 77
11. flaga Rosji Artiom Łaguta
66
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
63
13. flaga UK Tai Woffinden 60
14. flaga Polski Janusz Kołodziej 57
15. flaga UK Robert Lambert 39
16. flaga Australii Max Fricke 36

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43