KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Lebedev2017Jak ja mogę mieć pretensje? Taki jest żużel i tyle. Było, minęło.

Andrzej Lebiediew po wypadku na torze w Grudziądzu [źródło: PS]

JonassonThomasTo rzadki przypadek, żeby rządzący naszymi żużlowymi klubami, wzięli sobie do serca głos płynący z trybun. Rzadki, bo - co do zasady - ciągle jeszcze pokutuje myślenie rodem z minionej epoki: kibic ma kupić bilet, a najlepiej karnet i siedzieć cicho. Tylko serpentyn nie rzucać, bo kto za to potem zapłaci? Za całą resztę odpowiadamy "my". Nie podoba się? To won na piłkę! Skądś to znamy. A tymczasem w Gdańsku, po fali miażdżącej krytyki (nie ukrywamy - swoją cegiełkę także dołożyliśmy) zarząd naszego nadmorskiego jedynaka... przyznał rację kibicom. To nie żart.


W przypadku wyników sportowych wszyscy spodziewaliśmy się znacznie więcej. Być może Zarząd Klubu wspólnie z trenerem dokonał niewłaściwych transferów, ale nikt nie był w stanie przewidzieć przed sezonem słabszej dyspozycji czy kontuzji. (...) Rada nie wyklucza ogłoszenia po zakończeniu sezonu konkursu na nowego Prezesa Zarządu, jak i poszerzenia Rady o kolejne osoby, m.in. przedstawiciela kibiców - czytamy w podpisanym przez Krzysztofa Kiszkisa oświadczeniu Rady Nadzorczej GKS Wybrzeże SA.

Trochę mało konkretów, ciut za delikatna ta samokrytyka (jakby co, w przyszłości służymy pomocą), a czy faktycznie nie dało się przewidzieć, że poturbowany koszmarnie Piotr Świderski nie będzie robił dwucyfrówek, a Bogdanows, Suchecki i Gafurow być mocną drugą linią - tutaj można dyskutować, tym niemniej sam fakt uderzenia się w piersi (wreszcie własne) zasługuje na szacunek.

Tak też w większości odebrano metamorfozę działaczy nad morzem. Na odpowiedź kibiców Wybrzeża nie trzeba było długo czekać. Ci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Wybrzeża Gdańsk napisali (tekst bez skrótów i w oryginalnym brzmieniu):

Z wielką radością przyjęliśmy sobotnie oświadczenie Rady Nadzorczej GKS Wybrzeże S.A., iż nie wyklucza ogłoszenia po bieżącym sezonie ENEA Ekstraligi konkursu na prezesa zarządu GKS Wybrzeże oraz poszerzenia swojego składu o przedstawicieli kibiców.

Stanowisko przedstawione przez Radę Nadzorczą jest dla nas jasnym sygnałem, że Jej członkowie pod naporem krytyki zaczynają dostrzegać słabość zarządu i jego nieumiejętność w prowadzeniu profesjonalnego klubu sportowego. Jednocześnie jest to bardzo pozytywny zwrot w kierunku SKWG. Ze swojej strony możemy zapewnić, iż wobec dotychczasowych efektów naszych działań nie zamierzamy osiąść na laurach i nadal będziemy dążyć do zmian w zarządzie gdańskiego klubu żużlowego.

Ponadto cieszymy się z pozytywnego rozpatrzenie naszego wniosku o obniżenie cen biletów na spotkanie barażowe przeciwko Sparcie Wrocław do 10 zł. Jesteśmy przekonani, że odpowiednia promocja tego wydarzenia sportowego w połączeniu z niską ceną pozwolą sprowadzić na trybuny stadionu im. Zbigniewa Podleckiego kilkunastotysięczną rzeszę kibiców Wybrzeża z całego Pomorza. Jako SKWG dołożymy wszelkich starań, aby 16 września zapisał się w naszych pamięciach nie tylko ze względu na emocje na torze, ale również dzięki fantastycznej atmosferze na trybunach.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Kibiców Wybrzeża Gdańsk

A więc w nadmorskim piasku zakopano wojenny tomahawk. Bez zbędnego mordobicia i we właściwy zachodnim cywilizacjom sposób. Nastanie (chwilowy?) spokój. Przynajmniej do końca września, bo wtedy rozstrzygnie się kwestia utrzymania. Przywiezione akurat z Rzeszowa punkty także pomogły rozładować napięcie. Co będzie dalej? Czy działacze dotrzymają słowa? Wrócimy do tematu jesienią. Na razie warto dać im kredyt zaufania.

 

 

Wybrzeze-kibiceLećmy! ...byle nie do I ligi

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Lebedev2017Jak ja mogę mieć pretensje? Taki jest żużel i tyle. Było, minęło.

Andrzej Lebiediew po wypadku na torze w Grudziądzu [źródło: PS]

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2020
1. Fogo Unia Leszno
4
8
+46
2. Eltrox Włókniarz 3 6 +60
3. RM SOLAR Falubaz Z.G. 4 5 -5
4. Motor Lublin 4 4 +8
5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
8. Moje Bermudy Stal Gorzów 3 0 -26
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 12 22 +110
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia 12 18  -8
3. Car Gwarant Start 12 17  +6
4. Unia Tarnów 12 17 +16
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6. Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7. Orzeł Łódź 12 7 -49
2. Liga Żużlowa 2019
1. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  12 26 +133
2. Power Duck Iveston PSŻ  12 23 +193
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12 21 +142
4. Wilki Krosno  12 14 -3
5. Euro Finannce Polonia Piła  12 13 -38
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  12 8 -35
7. Speedway Wanda Kraków
 12 0 -392
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2019
1. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
132
2. flaga Danii Leon Madsen
130
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow
126
4. flaga Szwecji Fredrik Lindgren 105
5. SVK Martin Vaculík 95
6. flaga Polski Maciej Janowski
87
7. flaga Australii Jason Doyle 84
8. flaga Polski Patryk Dudek 79
9. flaga Słowenii Matej Žagar 78
10. flaga Danii Niels Kristian Iversen 77
11. flaga Rosji Artiom Łaguta
66
12. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
63
13. flaga UK Tai Woffinden 60
14. flaga Polski Janusz Kołodziej 57
15. flaga UK Robert Lambert 39
16. flaga Australii Max Fricke 36

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43