KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nic to nie oznacza, bo od nowa się skupiamy, od nowa walczymy o najwyższe cele.

Bartosz Zmarzlik na pytanie TVP, ile dla niego znaczy sytuacja, gdy już w pierwszych dniach kwietnia ma na swoim koncie 4 wygrane turnieje

WardDarcy...bo najwyraźniej potrzebujesz wsparcia zdrowego rozsądku w tych jakże trudnych dla Ciebie chwilach. A jako że jestem gorliwym fanem Twej żużlowej wirtuozerii poczułem, że nadszedł moment kiedy to ja, czerpiący z niej od lat, mogę tym razem przekazać coś Tobie. W gąszczu doniesień wokół inauguracji sezonu w Polsce zniknął gdzieś bez komentarza Twój apel o żółtą kartkę dla #84. Nie umiem powiedzieć, czy ten pomysł powstał na bazie Twojej bezradności w kontekście kontuzji, czy też rozczarowania, jakim niewątpliwie musiało być nowozelandzkie GP. Tak czy owak, Darcy, nie idź tą drogą!


Zdaję sobie sprawę - przeciętny kibic, jakim jestem, nie ma pojęcia o skali fizycznego bólu oraz zwykłego ludzkiego, czy niezwykłego sportowego, rozczarowania, jakie padły Twoim udziałem na otwarcie sezonu SGP. Obwołany głównym kandydatem na mistrza świata 2014 stanąłeś przed psychologicznym zadaniem, które wydaje się być trudniejsze, niż wygranie najtrudniejszego wyścigu na torze. Sprostanie oczekiwaniom, udźwignięcie presji bycia faworytem, to już nie to samo co fantastyczna jazda cudownego dziecka, które bawiło się żużlem, osiągając przy tym świetne wyniki. Jak pokazują pierwsze wyścigi SGP 2014 zabawa być może się skończyła. W końcu przegrany start z Jasonem Bunyanem to chyba nie przypadek, a dowód na ogromne ciśnienie przez rozpoczęciem batalii o tytuł mistrza globu.

Nie znamy magicznej listy, którą zaordynował Ci odhaczać Jason Crump. Pytanie, które musisz sobie jednak zadać brzmi: czy lista, która działała na doświadczonego, poukładanego ziomka z Down Under, u schyłku jego kariery, okaże się skuteczna w przypadku dzikiego nieokiełznanego młodziana, jakim wciąż wszyscy Cię widzą? Czy Twoim autem nie był czasem brak chłodnej kalkulacji, wulkaniczna młodzieńcza energia, totalny luz i jazda dla frajdy? Czy mentalne checklisty Jasona biorą to w ogóle pod uwagę, czy zostawiają Ci przestrzeń na bycie tym, kim jesteś? Sprawdź to, proszę, zanim sprawy pójdą w złym kierunku.

A że idą nieoczekiwanym torem pomyślałem czytając o Twoim pomyśle na żółtą kartkę dla #84. Wina Smolinskiego nie podlega dyskusji. Ogromna większość środowiska wstrzymała oddech na długie chwile w zatrwożeniu o Twe zdrowie, a może nawet i życie. Nie mogłem uwierzyć, że wzór luzu i dystansu szuka rozliczeń gdziekolwiek indziej niż na torze. Co się dzieje chłopie? Faktem jest, że #84 wybierał ścieżki, którymi niewielu chadzało, podejmując spore ryzyko, ale to jego wybór i jego kalkulacja. Wojowniku – nie lubisz wojowników?! Szukając w głowie jeźdźca o podobnych skłonnościach, moja prywatna przeglądarka podpowiada mi... d_dublu, Darky! Pamiętasz akcję na kredzie w Częstochowie w 15 biegu? A Speedway Best Pairs w Toruniu, gdzie prawie zabrałeś ze sobą Golloba w rakietowym dopaleniu spod kredy do płotu? Różnic nie widać zbyt wielu. Może taka, że ty miałeś to szczęście, iż  nie trafiałeś w nikogo po prawej. Ale pamiętam też jak trafiłeś, np. przybijając do płotu Jarka Hampela na SWC w Gorzowie, straciwszy kontrolę nad motocyklem, ale ciągle nie ujmując gazu. Nie pamiętam abyś domagał się wówczas kartek. Starczy tych wyliczanek, bo stygną jaja i biała kiełbasa, a Ty pewnie lecisz na zabiegi. Wiesz o co mi chodzi, bro?

Luzu pod kaskiem zatem życzę. Odzyskania luzu i zrzucenia z siebie presji. To może być cenniejsze od zdrowia. Bo choć szlachetne zdrowie, ten tylko się dowie, jak Darcy fiksuje, gdy luzu brakuje.

Presji nie braknie zarówno w GP, jak w lidze, gdzie margines błędu skończył się zanim jeszcze Twój sezon się zaczął. Nie idź tą drogą – tylko wtedy odnajdziesz swoje stare ścieżki. Zapomnij na kilka miesięcy o perspektywie światowego podium, nie myśl o play-offach w Toruniu. Wyliż się, zapinaj kask i jazda.
Have fun!
– miałem zakończyć, ale wpadł mi niespodziewanie do głowy wers ze starego hitu kapeli DOG EAT DOG:


Alright kid what ya want ya get
S.G. Dog Eat Dog represent
You know the time so act like you know
Listen to the way this ill shit flow
We travel around all boro, any city
Some got beef but they won't get to me
If you come correct and your vibes are true
Peace to your crew
We're looking out for you

No fronts no tricks no soap box politics
No guns just blunts we kick this just for fun


Trzymaj się chłopie!


PROSPERO


P.S. Tylko uważaj z tymi bluntami! Żeby Ci żar nie wpadł pod kevlar...

 Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Nic to nie oznacza, bo od nowa się skupiamy, od nowa walczymy o najwyższe cele.

Bartosz Zmarzlik na pytanie TVP, ile dla niego znaczy sytuacja, gdy już w pierwszych dniach kwietnia ma na swoim koncie 4 wygrane turnieje

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2023
1. Betard Sparta Wrocław  14 30 +124
2. Platinum Motor Lublin  14 28 +185
3. ebut.pl Stal Gorzów  14 20 +54
4. TAURON Włókniarz  14 18 +13
5. ForNature Solutions Apator  14 15 -42
6. FOGO Unia Leszno  14 11 -98
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  14 10 -61
8. Cellfast Wilki Krosno  14  7 -175
 1. Liga Żużlowa 2023
1. ENEA Falubaz Zielona Góra
 14  35 +232
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 14  21 +18
3. Arged Malesa Ostrów  14  21 +22
4. ROW Rybnik  14  18 -28
5. Trans MF Landshut Devils
 14  15 -56
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 14  12 -45
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  14  10 -93
8. InvestHouse Plus PSŻ  14  8 -50
2. Liga Żużlowa 2023
1. TEXOM Stal Rzeszów
 12  21 +137
2. Ultrapur Start Gniezno
 12
 20 +91
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12
 19 +43
4. Grupa Azoty Unia Tarnów  12
 14 +43
5. Optibet Lokomotiv
 12  14 -24
6. ENEA Polonia Piła  12  10 -111
7. Metalika Recycling Kolejarz  12
 5 -177

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43