KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

praga2017Po intensywnym weekendzie czas na oddech i pisanie. Moje pierwsze, zagraniczne, żużlowe Grand Prix odnotowane. Pewnie przyznacie, że miałem sporo szczęścia, w końcu dotąd zawody w Pradze kończyły się zazwyczaj na pierwszym łuku, a tu proszę - mieliśmy kilka mijanek i naprawdę sporo emocji.

Sama wyprawa zaczęła się nigdzie indziej, jak na tymczasowym dworcu PKS we Wrocławiu. Kibice musieli wybierać, przez co oczywiście doszło do podziału na dwie grupy. W tym samym czasie miały przyjechać autobusy do Warszawy i do Pragi. Pierwszy przyciągnął fanów piłki nożnej (kadra grała z Rumunią na Narodowym), drugi sympatyków żużla. Oba pojazdy biało-czerwone – i w środku, i na zewnątrz (nie myśleliście chyba, że zareklamuję przewoźnika za darmo, co?). Ledwo człowiek usiadł i już ruszyły dyskusje. Utarło się przekonanie, że to kobiety dużo gadają, ale zapewniam Was, wystarczy usadzić trzech chłopa obok siebie w autobusie na żużlowe Grand Prix, aby terkot był znacznie dłuższy i głośniejszy. Naprawdę, cieszę się, że Ekstraliga ma tylko osiem drużyn, a droga do Pragi tylko cztery godziny.

Klimat Markety, no cóż, trochę jak w Opolu. Myślę, że gdyby zainwestować w krzesełka i oświetlenie na stadionie Kolejarza, a następnie oddać miasto Słowakom, stolica polskiej piosenki mogłaby konkurować ze Złotym Miastem. Spytacie się „dlaczego oddać Słowakom?”, odpowiadam: bo FIM chce ekspansji żużla w świecie, a Grand Prix w kraju Martina Vaculíka chyba jeszcze nie było. W Czechach grille, piwo wszędzie. A do tego czeska orkiestra umilająca czas muzyką. Atutem Opola w pojedynku organizacyjnym z Pragą jest jednak spiker, który potrafi poprawnie wymawiać nazwiska zawodników. Na Markecie słyszeliśmy np. o „Nielsie Kristianie Ajwersenie”, a Piotr Pawlicki 20 sekund przed startem swojego biegu przywdział imię i nazwisko Bartosza Zmarzlika.

Same zawody oceniam bardzo pozytywnie, zarówno pod względem tego, co na torze jak i na trybunach. Owszem, z punktu widzenia polskiego fana szkoda, że Patryk Dudek nie stanął na podium, ale finał należy zaliczyć do sukcesów. Co do pozostałych, cóż… Bartosz Zmarzlik nie zjawił się w play-offach trochę na własne życzenie. Gdyby w swoim ostatnim starcie pohamował nadambicję i skupił się na obronie drugiej lokaty, pewnie wykopałby Doyle’a z decydujących biegów. Zawodnika Stali Gorzów znają jednak wszyscy i wiedzą jak kończy się zbytnie „napalanie” na pozycję wyżej – albo jest sukces albo kompletna klapa, nigdy nic po środku. Piotrek Pawlicki natomiast wciąż jest nierówny – drugie miejsce i wygrana biegowa mogły cieszyć, jednakże były to dwa wyskoki, bowiem oprócz tego dwukrotnie meldował się na trzecim miejscu w swoich wyścigach. Na miano nierównego z pewnością zasłużył też Maciej Janowski, który trzy drugie miejsca przeplatał zerami, co nie mogło skończyć się dobrze.

Bardzo dobrą robotę dla atmosfery na zawodach wykonał Václav Milík. Zawodnik gospodarzy startował z dziką kartą i pokazał wszystkim (w tym najbardziej narzekającemu na to Josefowi Francowi), że na nią zasłużył. Czech niesiony dopingiem miejscowych (i tych przyjezdnych w sumie też) wywalczył podium, które będą w Pradze wspominać przez lata. Wydaje mi się jednak, że największy wysiłek czekał go już po zawodach, w parku maszyn, gdzie otoczony przez wianuszek dziennikarzy musiał udzielać wywiadów dwie czy nawet trzy tury. I weź tu człowieku powtórz to samo kilka razy w przeciągu paru chwil.

Doyle GP Praga2016
Jason Doyle: 2016 - I miejsce (17 pkt), 2017 - też I miejsce (13 pkt)


Wiele mówiło się o tym, że Praga może stracić Grand Prix, jednak dużo wskazuje na to, że ostatnimi zawodami się wybroniła. Nie można powiedzieć, że było źle, jak chociażby w Krsko, ale też show pokroju wyczynów światowej czołówki na Narodowym nie widzieliśmy. Jednak Pragę należy traktować w oddzielnej kategorii – zawodów w wielkim i pięknym mieście, stolicy kraju, na które jedzie się dla atmosfery, a nie tych, które śledzi się z domowej kanapy.

Mateusz Dziopa

PS. Opolanie, rozważcie tę Słowację. Grand Prix u Was to byłoby coś!

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 2
4
+16
2. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
3. Truly Work Stal Gorzów 2 2 +4
4. forBET Włókniarz 2 2 0
5. Speed Car Motor Lublin 2 2 0
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 2 2 -4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 2 +8
8. Get Well Toruń 2 0 -22
 Nice PLŻ 2019
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia  3  4 +22
2. Unia Tarnów  3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils  2 2 +11
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  3 2 -14
5. Orzeł Łódź  1 2 +4
6. Car Gwarant Start Gniezno  3 2 -21
7. PGG ROW Rybnik  1 0 -10
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  3 3 -6
4. Power Duck Iveston PSŻ  2 2 +4
5. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  3 1 -26
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43