KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

kloc krystyna2017Ostatnio wywołałem sporo kontrowersji tekstem-apelem "Do kibiców, do fanów, do mieszczan...", a wiele osób nie zrozumiało prostego przekazu "kibicujmy ZA, a nie PRZECIW". Odchodząc zatem od kwestii dopingowych (w każdym znaczeniu), przejdę do tego, co tygryski lubią najbardziej. Czyli nasze kluby, żużel od kulis. Uwierzcie, że we Wrocławiu trzeba się ostatnio pilnować.

Pani Krysia tęskni za Panem Wojtkiem. Pan Wojtek jest niezbędny na Stadionie Olimpijskim, bo ewidentnie w tej chwili nie ma się na kim wyładowywać przy okazji porażek swojej drużyny. Jeśli nie za bardzo wiecie o co chodzi, odsyłam do przyjemnych lektur na żużlowej stronie Przeglądu Sportowego - tych o "szlabanie" jaki szefowa WTS-u nałożyła na znanego wrocławskiego dziennikarza.

Jeśli po tej lekturze zastanawiacie się "ale jak to? Ta sympatyczna Pani w białych włosach?”, nie będę zdziwiony. Pani prezes potrafi przekonać do siebie ludzi, na których jej zależy. A to pójdzie na wieżyczkę sędziego sprawdzić, czy arbiter ma coś do picia i czy klimatyzacja działa, a to przewiezie dzieci melexem, no i przede wszystkim zadba o zawodników, by media za bardzo się nimi nie interesowały. Od zewnątrz, z punktu widzenia kibica, wygląda to znakomicie. Media mogą się skarżyć, ale tak naprawdę stoją na przegranej pozycji. No bo kto uwierzy? Kto coś zrobi? Liga?

Uwierzcie, że gdy drużyna przegrywa, zwłaszcza u siebie, lepiej nie być w jej otoczeniu. To, że Pani Prezes mocno przeżywa mecze, wiadomo nie od dziś. To, że źle znosi porażki - niekoniecznie. Cała afera z red. Koerberem rozpoczęła się... kiedy? Tuż po domowej porażce z gorzowską Stalą. Ja tymczasem przedstawię historię, jaka miała miejsce po ostatniej porażce z Falubazem. Miejsce akcji to park maszyn wrocławskiego "Olimpico", w niedługim czasie po ostatnim wyścigu.

Krystyna Kloc: Państwo na konferencję prasową?

My: Nie, już po, skończyła się.

Krystyna Kloc: No…  to wychodzimy z parkingu.


Na pierwszy rzut kibicowskiego oka, wszystko jest w porządku. Niektórzy pewnie to wiedzą, ale uświadomię pozostałych - 90 proc. treści pomeczowych, jakie czytacie codziennie na stronach Ekstraligi, PS, SF czy czegokolwiek innego, to efekt rozmów po konferencji, w parku maszyn właśnie. Na samej konferencji padają głównie suche, uprzejme formułki, które bardzo często dziennikarzom nic nie dają. Wszyscy udają się zatem do parkingu, do czego mają zresztą prawo. Rzućmy okiem na Regulamin Organizacyjny Rozgrywek DMP.

Art.7.
3. Fotoreporterzy i prasa mają wstęp do parku maszyn po zawodach w momencie, gdy motocykle zostały zwolnione przez sędziego zawodów lub komisarza technicznego.


Sprawa równie ważna: osoby wyrzucone z parkingu nikogo nie nagabywały, nie zmuszały do niczego - po prostu stały w miejscu, czekając na zawodników wychodzących z szatni. Byli to redaktorzy SpeedwayEkstraliga.pl i Przeglądu Sportowego, ale także Ambasadorzy PGE Ekstraligi. Kto zagląda na twittera, ten wie w czym rzecz. Funkcja pożyteczna i praktycznie społeczna. Czyżby zatem wrocławski klub miał być większy od ligi? No trochę tak nie wypada, prawda?


Jestem ciekawy, czy cokolwiek się zmieni. Jak na razie na Dolnym Śląsku media muszą być grzeczne, bo klub może wiele. Po porażkach lepiej uciekać, darować sobie rozmowy z zawodnikami. Niestety, zasada "albo jesteś z nami, albo przeciw nam" wciąż jest aktualna. Nie ma odcieni szarości. Jest biel. Pięćdziesiąt odcieni bieli.


Mateusz Dziopa

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 10
22
+120
2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 10 13 +13
5. forBET Włókniarz 10 9 -52
6. truly.work Stal Gorzów 10 8 -38
7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
8. Get Well Toruń 10 3 -95
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 11 19 +104
2. Car Gwarant Start 10 16 +12
3. Unia Tarnów 10 14 +14
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia 10 13 -20
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6. Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7. Orzeł Łódź 10 7 -29
2. Liga Żużlowa 2019
1. Power Duck Iveston PSŻ  11 23 +197
2. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  10 20 +97
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +97
4. Wilki Krosno  11 11 -55
5. Euro Finannce Polonia Piła  10 9 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  9 3 -65
7. Speedway Wanda Kraków
 8 0 -233
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 4 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
47
2. flaga Polski Patryk Dudek
47
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 47
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
44
5. SVK Martin Vaculík 44
6. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
42
7. flaga Danii Niels Kristian Iversen 32
8. flaga Australii Jason Doyle 30
9. flaga Polski Janusz Kołodziej 29
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 27
11. flaga Australii Max Fricke 27
12. flaga Słowenii Matej Žagar 27
13. flaga Polski Maciej Janowski 24
14. flaga UK Robert Lambert 24
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 23
16. flaga UK Tai Woffinden 15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43