KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

kloc krystyna2017Ostatnio wywołałem sporo kontrowersji tekstem-apelem "Do kibiców, do fanów, do mieszczan...", a wiele osób nie zrozumiało prostego przekazu "kibicujmy ZA, a nie PRZECIW". Odchodząc zatem od kwestii dopingowych (w każdym znaczeniu), przejdę do tego, co tygryski lubią najbardziej. Czyli nasze kluby, żużel od kulis. Uwierzcie, że we Wrocławiu trzeba się ostatnio pilnować.

Pani Krysia tęskni za Panem Wojtkiem. Pan Wojtek jest niezbędny na Stadionie Olimpijskim, bo ewidentnie w tej chwili nie ma się na kim wyładowywać przy okazji porażek swojej drużyny. Jeśli nie za bardzo wiecie o co chodzi, odsyłam do przyjemnych lektur na żużlowej stronie Przeglądu Sportowego - tych o "szlabanie" jaki szefowa WTS-u nałożyła na znanego wrocławskiego dziennikarza.

Jeśli po tej lekturze zastanawiacie się "ale jak to? Ta sympatyczna Pani w białych włosach?”, nie będę zdziwiony. Pani prezes potrafi przekonać do siebie ludzi, na których jej zależy. A to pójdzie na wieżyczkę sędziego sprawdzić, czy arbiter ma coś do picia i czy klimatyzacja działa, a to przewiezie dzieci melexem, no i przede wszystkim zadba o zawodników, by media za bardzo się nimi nie interesowały. Od zewnątrz, z punktu widzenia kibica, wygląda to znakomicie. Media mogą się skarżyć, ale tak naprawdę stoją na przegranej pozycji. No bo kto uwierzy? Kto coś zrobi? Liga?

Uwierzcie, że gdy drużyna przegrywa, zwłaszcza u siebie, lepiej nie być w jej otoczeniu. To, że Pani Prezes mocno przeżywa mecze, wiadomo nie od dziś. To, że źle znosi porażki - niekoniecznie. Cała afera z red. Koerberem rozpoczęła się... kiedy? Tuż po domowej porażce z gorzowską Stalą. Ja tymczasem przedstawię historię, jaka miała miejsce po ostatniej porażce z Falubazem. Miejsce akcji to park maszyn wrocławskiego "Olimpico", w niedługim czasie po ostatnim wyścigu.

Krystyna Kloc: Państwo na konferencję prasową?

My: Nie, już po, skończyła się.

Krystyna Kloc: No…  to wychodzimy z parkingu.


Na pierwszy rzut kibicowskiego oka, wszystko jest w porządku. Niektórzy pewnie to wiedzą, ale uświadomię pozostałych - 90 proc. treści pomeczowych, jakie czytacie codziennie na stronach Ekstraligi, PS, SF czy czegokolwiek innego, to efekt rozmów po konferencji, w parku maszyn właśnie. Na samej konferencji padają głównie suche, uprzejme formułki, które bardzo często dziennikarzom nic nie dają. Wszyscy udają się zatem do parkingu, do czego mają zresztą prawo. Rzućmy okiem na Regulamin Organizacyjny Rozgrywek DMP.

Art.7.
3. Fotoreporterzy i prasa mają wstęp do parku maszyn po zawodach w momencie, gdy motocykle zostały zwolnione przez sędziego zawodów lub komisarza technicznego.


Sprawa równie ważna: osoby wyrzucone z parkingu nikogo nie nagabywały, nie zmuszały do niczego - po prostu stały w miejscu, czekając na zawodników wychodzących z szatni. Byli to redaktorzy SpeedwayEkstraliga.pl i Przeglądu Sportowego, ale także Ambasadorzy PGE Ekstraligi. Kto zagląda na twittera, ten wie w czym rzecz. Funkcja pożyteczna i praktycznie społeczna. Czyżby zatem wrocławski klub miał być większy od ligi? No trochę tak nie wypada, prawda?


Jestem ciekawy, czy cokolwiek się zmieni. Jak na razie na Dolnym Śląsku media muszą być grzeczne, bo klub może wiele. Po porażkach lepiej uciekać, darować sobie rozmowy z zawodnikami. Niestety, zasada "albo jesteś z nami, albo przeciw nam" wciąż jest aktualna. Nie ma odcieni szarości. Jest biel. Pięćdziesiąt odcieni bieli.


Mateusz Dziopa

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 2
4
+16
2. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
3. Truly Work Stal Gorzów 2 2 +4
4. forBET Włókniarz 2 2 0
5. Speed Car Motor Lublin 2 2 0
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 2 2 -4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 2 +8
8. Get Well Toruń 2 0 -22
 Nice PLŻ 2019
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia  3  4 +22
2. Unia Tarnów  3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils  2 2 +11
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  3 2 -14
5. Orzeł Łódź  1 2 +4
6. Car Gwarant Start Gniezno  3 2 -21
7. PGG ROW Rybnik  1 0 -10
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  3 3 -6
4. Power Duck Iveston PSŻ  2 2 +4
5. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  3 1 -26
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43