KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamByliśmy całkowicie rozczarowani i nie można było dzisiaj tej drużynie w żaden sposób pomóc, ponieważ ona sama sobie nie chciała nawet pomóc.

Adam Krużyński po przegranej walce o finał z Betard Spartą

Sparta-Falubaz1.072012047Niedzielna porażka w Rzeszowie to prawdziwa żenada. Z kim przegrał aktualny wciąż mistrz Polski? Z Grzegorzem Walaskiem, Rafałem Okoniewskim i motorami tego pierwszego. Ten dziwny zestaw zdobył ponad 70 procent punktów całego zespołu. Po prostu niewiarygodne, że zielonogórzanie mogli to przegrać, przy całym szacunku dla gospodarzy. Myślę, że chyba trochę błędów tym razem popełnił także Rafał Dobrucki. Skoro Adam Strzelec wygrał trzy biegi z rzędu (jeden z bonusem) jadąc z pól wewnętrznych, to dlaczego w biegu nominowanym startował z pola C? Dlaczego to strategiczne pole przy krawężniku dostał Rune Holta, który chwilę wcześniej przywiózł zero? Dlaczego w VIII biegu jako rezerwa taktyczna pojechał zmęczony Alex Łoktajew, a nie Andreas Jonsson? Dlaczego zawodnik wystawiony jako rezerwa taktyczna nie pojechał w biegach nominowanych? Powinna być chyba jakaś konsekwencja w wyborach - czytamy w najnowszym felietonie "Widziane z Zielonej".

Do tego, że Falubaz traci na wyjazdach sporą część swojej wartości zielonogórscy kibice zdążyli się już chyba przyzwyczaić. Teraz muszą przyznać, że ich drużyna jest po prostu słaba, bo nie da się inaczej wytłumaczyć niedzielnego występu. Czy może być lepiej? Tak, ale do tego potrzeba chęci i umiejętności zawodników oraz pewnej odwagi menadżera.

Rafał Dobrucki pokazał ostatnio, że potrafi postawić na juniora, za co zresztą Adam Strzelec bardzo ładnie mu się odwdzięczył przywożąc dwukrotnie po 8 punktów. Pojawia się pytanie: czy po powrocie Patryka Dudka jego młodszy kolega nadal będzie otrzymywał szansę? Wiadomo, że Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson są nie do ruszenia, bo to trzon ekipy z W69. Co dalej? Alex Łoktajew też zasłużył sobie na miejsce w składzie i nieoczekiwanie jest podstawowym zawodnikiem. Co prawda musi się jeszcze uczyć ekstraligowych torów, ale ogólnie jego ocena jest na pewno bardzo pozytywna. Mamy więc trzech seniorów i dwóch juniorów. Pozostają do obsadzenia jeszcze dwa seniorskie miejsca. I tu jest pies pogrzebany.

Teoretycznie rywalizacja o miejsce w składzie powinna motywować żużlowców. A co się dzieje w Falubazie? Jest Rune Holta, a właściwie jego cień, bo „Rysiek” jest słabszy niż kiedykolwiek. Średnio jeden wyścig na mecz jest udany lub bardzo udany, dwa lub trzy średnie albo słabe, a reszta po prostu dramatyczna. Jeśli chodzi o wyjazdy, to te najsłabsze starty przypadają na najważniejszą fazę spotkań. Cóż z tego, że zdobywa pięć czy sześć „oczek”, skoro zawala kluczowe biegi. Mimo wszystko Norweg nie musi się specjalnie martwić, bo jego „koledzy klubowi” robią wszystko, żeby... nie startować. Jonas Davidson po wypadku w przedsezonowym sparingu nie może się pozbierać i wygląda tak jakby niespecjalnie zależało mu na występach, a Krzysztof Jabłoński, dla którego bieżący sezon jest ostatnią szansą na zaistnienie w ekstralidze, wczoraj prawdopodobnie sam się wykluczył. Ta trójka doświadczonych zawodników, to jest w tym roku prawdziwy dramat. A skoro oni nie chcą lub nie mogą punktować, to trzeba dać szansę młodym. Widać po Adasiu, że potencjał jest. Tylko ten młody chłopak musi mieć świadomość, że dostanie prawdziwą szansę, a nie tylko swoje trzy regulaminowe biegi. Może lepiej jest wstawić do składu Remigiusza Perzyńskiego i jechać trzema krajowymi młodzieżowcami? Niech ci starzy wreszcie poczują, że nie są świętymi krowami.

Niedzielna porażka w Rzeszowie to prawdziwa żenada. Z kim przegrał aktualny wciąż mistrz Polski? Z Grzegorzem Walaskiem, Rafałem Okoniewskim i motorami tego pierwszego. Ten dziwny zestaw zdobył ponad 70% punktów całego zespołu. Po prostu niewiarygodne, że zielonogórzanie mogli to przegrać, przy całym szacunku dla gospodarzy. Myślę, że chyba trochę błędów tym razem popełnił także Rafał Dobrucki. Skoro Adam Strzelec wygrał trzy biegi z rzędu (jeden z bonusem) jadąc z pól wewnętrznych, to dlaczego w biegu nominowanym startował z pola C? Dlaczego to strategiczne pole przy krawężniku dostał Rune Holta, który chwilę wcześniej przywiózł zero? Dlaczego w VIII biegu jako rezerwa taktyczna pojechał zmęczony Alex Łoktajew, a nie Andreas Jonsson? Dlaczego zawodnik wystawiony jako rezerwa taktyczna nie pojechał w biegach nominowanych? Powinna być chyba jakaś konsekwencja w wyborach.

Czy Falubaz po szczęśliwym remisie w Częstochowie, po porażce we Wrocławiu i ostatnio po przegranej z „Żurawiami” jadącymi bez Jasona Crumpa potrafi jeszcze w ogóle zdobyć jakieś wyjazdowe punkty? Gdzie? W Tarnowie czy może w Lesznie? Przed nami jeszcze dwa trudne pojedynki na własnym torze ze Stalą Gorzów i Unibaksem. Widać gołym okiem, że w czterech najbliższych meczach zielonogórzanie zmierzą się z bezpośrednimi rywalami w walce o play-offy. Już w niedzielę lubuskie derby i ciężar gatunkowy będzie jeszcze większy niż zwykle, bo przegrana dla jednej i drugiej drużyny może oznaczać wypadnięcie z czwórki. Gorzowianie mają psychologiczną przewagę, bo przystępują do meczu jako zwycięzcy. Poza tym wreszcie zakończyło się tam "świętokrówstwo" i efekt był piorunujący. Oj, będzie się działo.

Ciekawe jak spotkanie podobało się tym kibicom z Zielonej Góry, którzy polecieli do Rzeszowa samolotem. Chociaż nie wiadomo czy byli na stadionie, wszak formalnie lecieli na otwarcie parku im. Lee Richardsona, a potem mieli trzygodzinny czas wolny i teoretycznie mogli pójść w dowolnym kierunku.

Sparta-Falubaz1.072012020Coraz więcej dyskusji - coraz mniej jazdy. W Rzeszowie nawet Andreas Jonsson zawiódł w kluczowym momencie

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Kruzynski adamByliśmy całkowicie rozczarowani i nie można było dzisiaj tej drużynie w żaden sposób pomóc, ponieważ ona sama sobie nie chciała nawet pomóc.

Adam Krużyński po przegranej walce o finał z Betard Spartą

pokredzie baner

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2023
1. Betard Sparta Wrocław  14 30 +124
2. Platinum Motor Lublin  14 28 +185
3. ebut.pl Stal Gorzów  14 20 +54
4. TAURON Włókniarz  14 18 +13
5. ForNature Solutions Apator  14 15 -42
6. FOGO Unia Leszno  14 11 -98
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  14 10 -61
8. Cellfast Wilki Krosno  14  7 -175
 1. Liga Żużlowa 2023
1. ENEA Falubaz Zielona Góra
 14  35 +232
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 14  21 +18
3. Arged Malesa Ostrów  14  21 +22
4. ROW Rybnik  14  18 -28
5. Trans MF Landshut Devils
 14  15 -56
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 14  12 -45
7. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  14  10 -93
8. InvestHouse Plus PSŻ  14  8 -50
2. Liga Żużlowa 2023
1. TEXOM Stal Rzeszów
 12  21 +137
2. Ultrapur Start Gniezno
 12
 20 +91
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  12
 19 +43
4. Grupa Azoty Unia Tarnów  12
 14 +43
5. Optibet Lokomotiv
 12  14 -24
6. ENEA Polonia Piła  12  10 -111
7. Metalika Recycling Kolejarz  12
 5 -177

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43