KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Czuję trochę niedosyt. Popsułem bardzo start w finale. Może niepotrzebnie podjąłem ryzyko, ale gdyby przed zawodami dano mi takie miejsce, to brałbym w ciemno. Trzeba zamazać złe wspomnienie ze Stadionu Narodowego.

Dominik Kubera po SGP w Landshut

TexomStal2022Długi, ponury korytarz zastawiony rzędem wyświechtanych krzeseł. Obdarte oparcia, wyszczerbiona sklejka i gumy do żucia przyklejone pod siedziskami przez znudzonych i małomównych osobników. Typowa poczekalnia do… No właśnie, do czego? Do czegoś lepszego niż jazda na zapleczu eWinner 1. Ligi, czyli de facto w 3. lidze, czy do lat świetności widzianych przez najstarszych kibiców i zdekapitowane jupitery?


Od pewnego czasu zadaję sobie te pytania, ale odpowiedzi brak. Ktoś potrafi mi to wyjaśnić? Taki stan rzeczy, pomimo tego, że trwa i trwa, nie pozwala tak do końca się przyzwyczaić,
a odpowiadanie na stwierdzenie „Rzeszów to stan umysłu” nie ma sensu, natomiast wymaga mocnej klaty, bo jest co na nią brać…


NA ROZRUCH

Opóźniona wiosenna konferencja połączona z prezentacją drużyny to dobry moment, żeby pogadać z chłopakami z nowej i pachnącej świeżością drużyny Texom Stal Rzeszów. Ci znani, ci nowi, ci lubiani i tacy mniej lubiani – żeby nie użyć dosadniejszych określeń, siedzą teraz grzecznie jak uczniowie w klasie i czekają na rozpoczęcie z reguły sztywnej imprezy, więc trzeba poczekać na odwilż. No dobrze, już wiemy, że cele będą najwyższe i awans o jedno piętro powinien się udać, ale takie zapewnienia to są zapewne wpisane w protokół i odczytywane na każdym z żużlowych albo… okołożużlowych mitingów.

Przemówienia, uprzejmości, hostessy w klubowych barwach – wszystko cudnie, ale sami weźmy sprawy w swoje ręce. Co tam ma do powiedzenia nasz straniero Eduard Krčmář?

- Jak tam Edek? -zapytałem opierającego się o balustradę żużlowca. - Zawodnicy z Czech byli w Rzeszowie popularni, więc i Tobie powinno tutaj się podobać. Bohumil Brhel, Antonin Kasper, Aleš i Lukáš Dryml... - recytowałem bez zająknienia - wiesz, że kontynuujesz pewną tradycję.

- Będę się starał – odparł żużlowiec i uśmiechnął się szeroko.

- A tor? Przyczepny, twardy? Jaki wolisz? - uporczywie dopytywałem.

- Dla mnie obojętne, może być jeden i drugi – skwitował Czech. 

IMG 6683

 Temu zawodnikowi braku objeżdżenia na torach niższych lig z pewnością nie można zarzucić...

Większość ekipy wyrywana do odpowiedzi, skadrowana w obiektywach profesjonalnych kamer, a tu siedzi niezagospodarowana dwójka naszych młodzieżowców – Mateusz Majcher i Konrad Mikłoś, więc można pogadać.

- Cześć chłopaki! Nie będzie dyktafonów i przygotowanej listy pytań, więc pogadajcie jak ze zwykłym kibicem – rzuciłem na przywitanie, starając się zyskać sympatię inwigilowanych. - Jesteście zadowoleni z nowego trenera, nowego rozdania? Wszystko będzie pasowało? - wyrecytowałem jednym tchem. 

- Jasne! Teraz będzie inaczej i wróci radość z jazdy! – odpowiedział Mateusz, a Konrad z aprobatą pokiwał głową. - Myślę, że tor będzie lepiej przygotowany – kontynuował mój rozmówca.

 - W takim razie powodzenia i sezonu bez kontuzji – wypowiedziałem sakramentalne słowa i dyskretnie podniosłem się z krzesełka na którym wygodnie siedziałem gniotąc czapkę zostawioną przez Dawida Lamparta


INAUGURACJA

Przegrany mecz z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, można było przeboleć. Czas zabliźnia rany, więc zawody opóźniające inaugurację sezonu do zapomnienia i jedziemy dalej (bo na Hetmańskiej to pierwszy mecz – zwłaszcza z Opolem – zawsze musi być okraszony taką czy inną niespodzianką, przywykliśmy). Tak sobie wtedy myślałem i nawet byłem przekonany co do prawdziwości swojej teorii. Poprawi się to i tamto. Poprawi swoją jazdę Majcher – bo dopiero wchodzi w sezon - a Gustav Grahn to z pewnością zaliczył glebę przez „ten nieszczęsny drugi łuk” – jak mawiali kibice Żurawi.

GrahnGustav2022

Gustav Grahn - zawodnik jeszcze bez wyrobionego w Polsce nazwiska (zdj. materiały prasowe RzTŻ)


Szukam nadziei, światełka w tunelu, i pożywki dla swojego optymizmu. Karmienie tego wszystkiego, co skłania kibiców do imaginacji i umieszczania swojej drużyny
w czubie tabeli, jest bardziej skomplikowane niż pasienie bakterii na żelatynowych podłożach, więc Hubert Łęgowik zawsze ciężko wchodzi w sezon, a Lampion u siebie musi pojechać duuuużo lepiej, a to, a tamto – i mamy sukces, albo mamy kompleks! (jak krzyknął Piotr Adamczyk w „Och, Karol 2”, wywijając w drzwiach orła).

Tylko – jaki kompleks? – pozostaje sobie zadać pytanie i czyhać na bonusa w dwumeczu z Rawiczem. Wynik 46:42 może nie spędzałby snu z powiek, ale póki co drodzy Państwo, to…

KEVIN SAM W DOMU


…co potwierdził w słynnym starciu tytanów z dnia 23 kwietnia, Roku Pańskiego 2022. Nie chcę być złośliwy, ale patrząc na zdobycze punktowe Kevina Woelberta, to
w przypadku tego czy innego rzeszowskiego grajka, myśl o odbudowie zaplecza sprzętowego powinna nabrać dodatkowego znaczenia. Może czegoś nie rozumiem – proszę w takim razie o wypowiedzi ekspertów – ale chłopisko po utracie całego majdanu staje się najrówniej punktującym zawodnikiem. Wyczyny reszty ekipy wywołują zdziwienie, czasem przywołują uśmiech zadowolenia, ale nie o to przed sezonem chodziło. Być może słowa „jedziemy o awans” paraliżują gorzej, niż skurcz w przydomowym basenie. Póki co wygląda to drętwo, a obraz Matiego Majchra wiozącego "ogony", bez szans nawet ma szprycę, jest przytłaczający.

Woelbert Lindgren

Są na III froncie tacy, którzy liznęli już w swojej karierze nawet Speedway Ekstraligi


Mecz ze
SpecHouse PSŻ Poznań i kolejny wynik typu "w plecy", czyli 48:42 dla przyjezdnych, to będzie jeszcze długo wymagał budowania zaufania do sportowych aspiracji drużyny z Rzeszowa. Walka o wynik który nie przynosi wstydu, poprawiła odrobinę nastroje przemarzniętej publiczności, bo wyścigi absolutnie ciepłoty nie podnosiły. Póki co będę zacierał ręce, ale nie z radości, tylko dla rozgrzewki, bo temperatury
w naszym teamie – brak. Kropka.

Długi, ponury korytarz powoli pustoszeje. Część drużyn, które przez dłuższy czas okupowały obskurne taborety, odnalazła się w żużlowej rzeczywistości i opuszczając poczekalnię zatrzasnęła za sobą drzwi tej, czy innej, ale zawsze wyższej ligi. Posiedzę jeszcze cierpliwie ze swoją drużyną. Trochę czasu zostało, a być może i drzwi się uchylą. Żuję gumę i staram się monotonnym ruchem szczęki zbudować w sobie amerykański luz. Jeszcze trochę smaku zostało, ale chętnie bym ją wypluł, przykleił pod siedziskiem i wyszedł z tej poczekalni…


Tomasz „Wolski” Dobrowolski

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Czuję trochę niedosyt. Popsułem bardzo start w finale. Może niepotrzebnie podjąłem ryzyko, ale gdyby przed zawodami dano mi takie miejsce, to brałbym w ciemno. Trzeba zamazać złe wspomnienie ze Stadionu Narodowego.

Dominik Kubera po SGP w Landshut

Odwiedź nasze social media

fb ikonkaX ikonkaInstagram ikonka

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2024
1. Orlen Oil Motor Lublin  4 8 +64
2. ebut.pl Stal Gorzów  4 6 +6
3. Betard Sparta Wrocław  4 5 +8
4. KS Apator Toruń  4 5 +14
5. NovyHotel Falubaz
 4 3 -8
6. FOGO Unia Leszno  4 3 -43
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz  4 2 -17
8. Krono-Plast Włókniarz  4 1 -22
 Metalkas 2. Ekstraliga 2024
1. Innpro ROW Rybnik  4  8 +38
2. Abramczyk Polonia Bdg.
 4  6 +37
3. Cellfast Wilki Krosno  3  6 +22
4. #OrzechowaOsada PSŻ  3  3 +1
5. Arged Malesa Ostrów
 3  2  0
6. Texom Stal Rzeszów
 3  2 -3
7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
 4  1 -35
8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź  4  0 -60
Krajowa Liga Żużlowa 2024
1. Trans MF Landshut Devils
 2  4 +11
2. Ultrapur Start Gniezno
 3
 4 -2
3. PKS Polonia Piła  2
 2 +16
4. Optibet Lokomotiv  3
 2 0
5. OK Bedmet Kolejarz Opole  2  2 -12
6. Grupa Azoty Unia Tarnów  2  0 -16

Klasyfikacja końcowa SGP 2022

1. Bartosz Zmarzlik
166
2. Leon Madsen
133
3.  Maciej Janowski
106
4. Fredrik Lindgren 103
5.  Robert Lambert 103
6. Daniel Bewley
102
7. Patryk Dudek 102
8. Tai Woffinden 93
9.  Martin Vaculík
91
10. Jason Doyle 83
11. Mikkel Michelsen 82
12. Jack Holder 67
13. Max Fricke 52
14. Anders Thomsen 51
15. Paweł Przedpełski
29

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43