ATL SPEEDWAY2

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

ProtasiewiczPiotrRobiłem, co mogłem. Na liderów rywali byłem dziś za słaby. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z meczów, jakie nam pozostały, będzie dla nas meczem o życie.

Piotr Protasiewicz po meczu Włókniarz-Falubaz 52:38 / nSport+

poole1To był wyjątkowy wieczór przy Wimborne Road. Po raz pierwszy od wypadku Darcy Ward, już na inwalidzkim wózku, pojawił się na stadionie i wyjechał na swój ulubiony tor, a chwilę później przemówił do wszystkich zgromadzonych z okazji charytatywnego meczu między drużynami „Magic” i „The Monster”. Tuż po tym w sieci pojawił się filmik, który ładunkiem emocji przebił wszystko, co do tej pory widzieliśmy. Dość powiedzieć, że z pierwotnie zaplanowanych 16 biegów odjechano tylko 15, ponieważ przed ostatnią gonitwą zawodnicy stwierdzili, że są zbyt poruszeni, by wyjechać na tor. Jeśli ktoś jeszcze nie widział - niech czym prędzej nadrobi. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie, które sprowadziło się głównie do rozmowy między Nigelem Leahy, konferansjerem Poole, a samym zainteresowanym. Przemówił też Joe Parsons z Monstera, przedstawiany jako „Monster Joe”. Niestety, tekst nie jest w stanie wywrzeć nawet w połowie takiego wrażenia jak przekaz audio. Nie odda łamiącego się głosu Darcy’ego, nie odda ogłuszającego aplauzu po każdej wypowiedzi, dlatego... obróćcie laptopy, obejrzyjcie film i potraktujcie poniższy tekst jako uzupełnienie.

{youtube}BgkmjUIjZcI{/youtube}


Nigel Leahy:
Ludzie, jesteście niesamowici. Nie mogę dodać nic więcej. Po prostu nie wiem co powiedzieć. Jedyne co mogę, to, Panie i Panowie: oto człowiek, o którego dziś chodzi. Oto Darcy Ward! Darcy, nie wiem jak Ty to robisz, ale wiem, że masz wiadomość do wszystkich zgromadzonych, a o to dziś przede wszystkim chodzi.

Darcy Ward: Tak, jest ciężko… dziękuję rodzinie, to dla mnie najważniejsza rzecz. Ale widzę też na twitterze wszystkie filmiki ze skandowaniem mojego nazwiska i inne, to naprawdę fajne, wielkie dzięki za bycie częścią moich wysiłków przy radzeniu sobie z tym i przechodzeniem przez to…

NL: Darcy, jak mówiłem, nie wiem jak Ty to robisz, stary, ci wszyscy ludzie… nie sądzę, że ktokolwiek jest w stanie powiedzieć cokolwiek, ponieważ wiem, jak wszyscy się czujemy. Wiem, że to dotyka nas wszystkich, że jest dla nas bardzo ważne, że Ty jesteś dla nas bardzo ważny. Jest tu Monster Joe, jest Middlo i inni ludzie, którym na pewno chcesz coś powiedzieć.

DW: To naprawdę szalone, wiecie - że to wszystko robicie, jak to robicie…

NL: Chcemy byś był silny, wiemy że jest pewien progres, chociaż przed Tobą długa, długa droga. Ale jeśli ktokolwiek może dać radę – to właśnie Darcy Ward da radę. Znamy Twoje zaangażowanie, życzymy Ci powrotu do zdrowia, modlimy się za Ciebie… po prostu bądź silny, Darcy! Wiem, że Monster Joe chciałby wystąpić i powiedzieć kilka słów, wiem Joe, że w imieniu Monstera wykonujesz świetną robotę. To bolesny czas dla wszystkich zaangażowanych, ale wasza pomoc jest ważna, prawda?

Monster Joe: Jest ważna, ale tak naprawdę chodzi o Was wszystkich. To Wasza pomoc jest naprawdę ważna. Potrzeba armii, by przenieść górę, a właśnie to widzę dziś, właśnie to widzę od czasu wypadku… to nie ja, to nie nasze wsparcie, to wszyscy ludzie, to cała żużlowa społeczność spaja tą pomoc i pozwala walczyć Darcy’emu o nabranie sił. Chcę podziękować Wam wszystkim z głębi serca i jestem pewien, że każdy tu obecny myśli tak samo.

NL: Darcy, powiedz nam trochę o Twoich postępach, nawet jeśli są niewielkie.

DW: Są niewielkie, ale na pewno jest progres. Minęło sześć tygodni, to wciąż bardzo wcześnie, ale kontuzja kręgosłupa jest naprawdę poważna. Ale będę parł do przodu i zobaczę, co uda mi się zrobić. Otrzymuję tyle ciepła od mojej dziewczyny Lizzie, jest niesamowita… (długa pauza)

NL: Panie i panowie, myślę, że Darcy chce powiedzieć coś jeszcze.

DW: Dziękuję mojemu najlepszemu przyjacielowi Chrisowi… Monster Joe, Middlo i wszystkim innym, wasza pomoc jest porywająca, a ja jestem poruszony tym, co ludzie dla mnie robią… i że są dla mnie tacy dobrzy… cheers! (pauza) Dziękuję mojej drużynie ze Szwecji za turniej który zorganizowaliście, niestety nie mogłem się na nim pojawić… dziękuję Mattowi, dziękuję Markowi Lemonowi za wszystko co zrobił… tak jak pozostali, nie ma w tym żadnego interesu, po prostu chce mi pomóc. Jestem taki wdzięczny.

NL: Wymagało wielkiej mocy, by pojawić się tutaj dziś i dać upust tym wszystkim emocjom. Darcy Ward! (część zagłuszona aplauzem) Mamy coś dla niego, gest prawdziwej przyjaźni, który zawiera setki, jeśli nie tysiące wpisów i wiadomości, które Darcy może wziąć sobie do serca. Dziękuję wszystkim za podpisanie tej Książki Przyjaźni, październik 2015, dla Darcy’ego!

Głos z trybun: Jesteś najlepszy, Darcy!

NL: Droga publiczności, Darcy musi wracać. Wszystkim zawodnikom, którzy przyjechali dziś go wspierać, samemu zainteresowanemu, rodzinie i Wam… wielkie dzięki, jesteście wszyscy jedną, wspaniałą rodziną, jesteście żużlową rodziną pełną wsparcia i możecie być z siebie bardzo, bardzo dumni!


Tłumaczenie: Marcin Kuźbicki
Foto: speedwaystar

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

ProtasiewiczPiotrRobiłem, co mogłem. Na liderów rywali byłem dziś za słaby. Zdajemy sobie sprawę, że każdy z meczów, jakie nam pozostały, będzie dla nas meczem o życie.

Piotr Protasiewicz po meczu Włókniarz-Falubaz 52:38 / nSport+

 PGE Ekstraliga 2018
1. Fogo Unia Leszno  13 26 +148
2. Cash Broker Stal Gorzów  13 21 +63
3. Betard Sparta Wrocław  12 18 +74
4. forBET Włókniarz
 12 17 +14
5. Get Well Toruń  12 13 -39
6. MrGARDEN GKM Grudziądz  12 8 -106
7. Grupa Azoty Unia Tarnów  12 8 -98
8. Falubaz Zielona Góra  12 7 -56
 Nice PLŻ 2018
1. Speed Car Motor Lublin  12 25 +197
2. Car Gwarant Start Gniezno  12 20 +73
3. Lokomotiv Dyneburg  12 19 +7
4. ROW Rybnik  12 17 +150
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  11 11 +36
6. Orzeł Łódź  11 9 -15
7. Euro Finannce Polonia Piła  11 4 -144
8. Arge Speedway Wanda
 11 3 -304
2. Polska Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów  11 26 +165
2. MDM Komputery TŻ Ostrovia  11 24 +153
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  11 13 +15
4. OK Kolejarz Opole  10 9 -37
5. Iveston PSŻ Poznań  10 8 -60
6. Polonia Bydgoszcz  11 8 -132
7. KSM Krosno  10 2 -104
 Klasyfikacja Grand Prix 2018 (po 6/10)
1. flaga UK Tai Woffinden
91
2. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
74
3. flaga Polski Maciej Janowski
70
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
69
5. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 62
6. flaga USA Greg Hancock
56
7. flaga Polski Patryk Dudek 56
8. flaga Rosji Artiom Łaguta 53
9. flaga Słowenii Matej Žagar 50
10. flaga Danii Nicki Pedersen 46
11. flaga Australii Jason Doyle 44
12. flaga Australii Chris Holder 43
13. flaga Polski Przemysław Pawlicki 27
14. flaga UK Craig Cook 21
15.  SVK Martin Vaculík 17
16. flaga Danii Niels Kristian Iversen  9

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43