KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

IMG 7856PKOstrów Wielkopolski doczekał się zarządu, który na pierwszym miejscu stawia dobro klubu. Nie słychać nic o zadłużeniu. Zawodnicy także chwalą sobie władze i nie mówią o braku przelewów. Okienko transferowe pokazało, że w Ostrowie poważnie myśli się o awansie. Duża w tym załuga sposorów, przede wszystkim tych wieloletnich - Andrzeja i Jana Garcarków. Wzięli oni na swoje barki sfinansowanie dwóch największych transferów.

Pierwszym zawodnikiem jakim Ostrovia pochwaliła się w tym okienku był Nicolai Klindt. Żużlowiec z Danii był w poprzednim sezonie niekwestionowanym liderem drużyny. Na swoim torze nie zawodził, na wyjazdach także robił dwucyfrowe wyniki. Zatrzymanie go jest dużym sukcesem. Na jego dezycję o pozostaniu miał na pewno wpływ awans do pierwszej ligi. Gdyby nie udało się wywalczyć promocji, trudno byłoby go zatrzymać. W kolejnym sezonie, po dostosowaniu sprzętu do wyższej klasy, powinien spokojnie podołać wyzwaniu i być pewnym punktem zespołu.

Kolejnym zawodnikiem który zdecydował się pozostać w Wielkopolsce jest Renat Gafurow. Do Rosjanina mam mieszane uczucia. Przede wszystkim dlatego, że zawiódł w rundzie rewanżowej. Słabsze mecze zdarzały się również w fazie zasadniczej, ale te można mu wybaczyć. W play offach jednak trzeba jechać równo, na swoim najwyższym poziomie. Najlepszym jego meczem według mnie, takim, w którym jechał na miarę swoich możliwości, był mecz z Rawiczem na wyjeździe, gdzie razem z Klindtem pojechali znakomicie i wywalczyli remis. Osobiście w jego miejsce wolałbym Bjarne Pedersena, który moim zdaniem miał bardziej udany sezon. Niestety Duńczyk wybrał klub z Opola. Zobaczymy jak Renat pokaże się w lepszej lidze. Oby pozytywnie nas wszystkich zaskoczył.

Kiedy zaklepano już Klindta, nadszedł czas na dwie bomby tranferowe ogłoszone w salonie braci Garcarków. Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego przedstawiać nie trzeba. Tych dwóch weteranów - nie mam co do tego wątpliwości - będzie liderami Ostrovii. Przede wszystkim Grzegorz, który w poprzednim sezonie jeździł w Stali Gorzów i pokazał się z dobrej strony, chociaż zadanie miał niełatwe. Musiał zastępować Martina Vaculika - gwiazdora zespołu podczas jego kontuzji. W czasie niobecności Słowaka klub z województwa lubuskiego wygrywał swoje mecze, a ważne "oczka" zdobywał właśnie Walasek. Przypomnę że to właśnie ten zawodnik zwyciężył w Łańcuchu Herbowym 2018, pomimo iż niewielu w nim upatrywało faworyta. Do tego dochodzi doświadczenie, które jest ogromne. Podobnie jak u Gapińskiego, który w  poprzednim roku ścigał się dla Polonii Piła. Pomimo skomplikowanej sytuacji w jakiej znalazła się jego drużyna, także ma za sobą udane występy i myślę, że nie obniży swojego poziomu. Do tego dochodzi transfer Sama Mastersa, który już kiedyś reprezentował barwy Ostrowa. Jego poprzedni sezon nie był dla niego z pewnością satysfaktcjonujący. Duży wpływ jednak miała na to kontuzja z którą musiał walczyć. W Lublinie często towarzyszła mu krytyka kibiców, ale uważam, że Masters "rajderem" jest bardzo dobrym. Znajomość ostrowskiego owalu zaprocentuje. Formację seniorską uzupełnia Łoktajew, który jest pewną niewiadomą, jednak powinien być pewnym punktem w drugiej linii.

IMG 7937PK


Juniorzy, którzy będą reprezentowali biało-czerwonych, to Kamil Nowacki i Marcin Kościelski. Na wszystkich wielkie wrażenie wywarł występ młodego Mateusza Cierniaka podczas barażowego rewanżu z Polonią Piła. Byłoby zbyt pięknie, gdyby zagościł w składzie na nowy rok, jednak Kamil Nowacki bardzo dobrze pokazał się pod koniec sezonu 2018, mając decydujący wpływ na wynik drużyny i awans. Kościelski jest dużą zagadką. Z pewnością ma jednak swoje ambicje.

Trener Mariusz Staszewski pasuje do ostrowskiego środowiska. Dobrze wykonuje swoją pracę. Dogaduje się z zawodnikami i prowadzi szkółkę, co w przyszłości powinno przynieść efekt w postaci wychowanków. A ile znaczą tacy zawodnicy, przekonujemy się choćby po wyczynach młodzieży z Leszna. Przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Oczywiście pozostałe kluby także się wzmocniły i jest to duży plus dla całych rozgrywek. Mam tutaj na myśli głównie Unię Tarnów, Stal Rzeszów czy drużyny z Gniezna i Rybnika. Skład Ostrovii "na papierze" jest bardzo intersujący jednak rola beniaminka nigdy nie jest łatwa - to sport i wszystko zweryfikuje dopiero rozpoczęcie sezonu.

Adrian Kujawski

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Komarnicki wladyslawWygrywamy bardzo trudny mecz z Lublinem. Było ciężko, słowa uznania dla rywali. Dzisiaj wygrywamy i to jest najważniejsze 👍💪 Czekam na formę KK.

Władysław Komarnicki (FB)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 2
4
+16
2. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
3. Truly Work Stal Gorzów 2 2 +4
4. forBET Włókniarz 2 2 0
5. Speed Car Motor Lublin 2 2 0
6. MrGARDEN GKM Grudziądz 2 2 -4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2 2 +8
8. Get Well Toruń 2 0 -22
 Nice PLŻ 2019
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia  3  4 +22
2. Unia Tarnów  3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils  2 2 +11
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  3 2 -14
5. PGG ROW Rybnik  2 2 +6
6. Car Gwarant Start Gniezno  3 2 -21
7. Orzeł Łódź  2 2 -12
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  3 3 -6
4. Power Duck Iveston PSŻ  2 2 +4
5. Euro Finannce Polonia Piła  2 2 -12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  3 1 -26
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2018
1. flaga UK Tai Woffinden
139
2. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
129
3. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
109
4. flaga Polski Maciej Janowski
104
5. flaga USA Greg Hancock 102
6. flaga Rosji Artiom Łaguta 97
7. flaga Australii Jason Doyle 93
8. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 89
9. flaga Polski Patryk Dudek 84
10. flaga Słowenii Matej Žagar 79
11. flaga Danii Nicki Pedersen 74
12. flaga Australii Chris Holder 65
13. SVK Martin Vaculík 52
14. flaga Polski Przemysław Pawlicki 36
15. flaga Danii Niels Kristian Iversen 36
16. flaga UK Craig Cook 30

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43