KALENDARIUM

POWIEDZIELI

KołodziejJanuszNie ma się co tłumaczyć. Dziś nie błyszczałem. Trochę mam problem na takich mniejszych torach.

Janusz Kołodziej po GP Polski (dzień później w lidze zdobył płatny komplet w Częstochowie)

KibE.Richardson-M.Półtorakice i sympatycy z Rzeszowa, zostaliście oszukani. To nie jest prawda! - napisała na swoim profilu we wtorkowy wieczór Emma Richardson. Tylko tyle. Znając już treść tekstu dnia naszego czołowego żużlowego portalu i widząc setki komentarzy, w których "hiena" jest dość łagodnym określeniem, musi być podłamana. Niebawem zapewne wypowie się. I o tym, jakie to wykwintne alkohole zamawiała w Rzeszowie, i o tym, jakimi liniami lata się za 11 tys. zł z Londynu, i o tym dlaczego uporczywie podawała prezes Półtorak zły numer konta. Teraz również Marta Półtorak nie będzie miała wyjścia. Będzie musiała publicznie rozliczyć każdą złotówkę. Skoro w taki sposób, w przeddzień takiego święta, poszła z tym do mediów, niechybnie jest przygotowana, by wypunktować Brytyjkę. Butelka po butelce. Ucieszy się tylko portal. Kilka czołówek i kilka tysięcy komentarzy - murowane. Prawdziwi kibice już mniej. Oni przyszli na wrześniowy turniej z potrzeby serca. Kupowali bilety, programy, koszulki. Wszystko dla Lee i Jego rodziny. Już sam fakt, że otrzymała ona należne pieniądze po dwóch miesiącach, dopiero w obliczu medialnego skandalu, nie najlepiej świadczy też o drugiej stronie. Nie, nie przyłączymy się dziś do chóru krytyków wdowy po Lee Richardsonie.

O tym, że obie panie za sobą nie przepadają, uważni obserwatorzy wiedzą nie od wczoraj. Ponoć to kobiety, z przyrodzoną sobie wrażliwością, potrafią jak nikt inny wspierać się wzajemnie w trudnych sytuacjach. Widać nie w tym przypadku. Już w lecie Emma Richardson sygnalizowała, że ma duże trudności w komunikacji z Martą Półtorak. - Moja wizyta w Rzeszowie była bardzo nagła, Marta nie odpowiadała na moje emaile, ani nie odbierała telefonów, więc nie miałam wyboru i przyleciałam, by porozmawiać z nią twarzą w twarz. Oczywiście Marta jest bardzo zajętą kobietą biznesu, ale mój mąż Lee zmarł ścigając się dla Rzeszowa, zostawił mnie z bardzo trudnym zadaniem opiekowania się trójką chłopców - opisywała swoje odczucia w wywiadzie z 26 lipca. Pozdrawiając jednocześnie kibiców i zapowiadając swój przyjazd we wrześniu. Tak też się stało. Kilka dni temu poskarżyła się na twitterze Davey'owi Wattowi, że od niemal dwóch miesięcy nie otrzymała pieniędzy za wrześniowy turniej, a Marta Półtorak nie odpisuje na jej wiadomości. Czując się ignorowana zapytała o kontakt do kogoś z polskich dziennikarzy. Watt obiecał pomóc. Lawina ruszyła.

Jak jest dziś - widzimy. Wiotczeją dłonie. Epilog? Smutny, to pewne. Większość uzna Emmę Richardson za persona non grata w polskim żużlu. Wielu już uznało. I bez tego, wydźwięk całej historii będzie fatalny.

Wczoraj, 30 października (sic!), tuż po opublikowaniu wywiadu z prezes Półtorak, na oficjalnej stronie Stali Rzeszów pojawił się komunikat: Speedway Stal Rzeszów S.A. informuje, że cały dochód z zawodów żużlowych "Gwiazdy Speedwaya dla Lee Richardsona i XXIX Memoriał Eugeniusza Nazimka" został przekazany rodzinie Lee Richardsona, żużlowca PGE Marmy Rzeszów tragicznie zmarłego 13 maja 2012 roku we Wrocławiu.

Cały, czyli - jak twierdzą znający sprawę - ok. 40 tys zł (dziś już wiemy, że dokładnie 34,7 tys. - dop. red.). Skąd te 160 tysięcy, których - według słów prezes Półtorak - oczekiwała Emma Richardson? Nietrudno zgadnąć. Na zawodach było ok. 6 tys. kibiców. Kupowali bilety po 25 zł, wielu także programy w cenie 10 zł. To mogło dać 160-175 000 zł zysku. Brutto. Żużlowcy pojechali za darmo, osoby funkcyjne także zrezygnowały z pieniędzy. Na murawie widniały reklamy kilku znaczących sponsorów rzeszowskiego żużla. Prezes Półtorak twierdzi, że wpływy z Memoriału wyniosły ok. 70 tys. zł. Skąd taka różnica? Niebawem, chcąc niechcąc, pewnie się dowiemy.

W fakturach - uprzedzając rzeczywistość - najpewniej wszystko zgadzać się będzie co do złotówki. Nie takie rzeczy... I nie tylko w Rzeszowie. Pozostanie tylko u wielu takie wrażenie, że jesienią 2012 r. w stolicy Podkarpacia kibice nie tylko stanęli na wysokości zadania, ale zrobili coś autentycznie pięknego, żużlowcy, tak często paradujący z łatką materialistów, również. Szeregowi pracownicy Stali mogą śmiało spojrzeć w lustro.

"Ostatni raz robię coś dla Emmy Richardson" - mówi prezes Półtorak. I może dobrze.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

KołodziejJanuszNie ma się co tłumaczyć. Dziś nie błyszczałem. Trochę mam problem na takich mniejszych torach.

Janusz Kołodziej po GP Polski (dzień później w lidze zdobył płatny komplet w Częstochowie)

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 5
10
+66
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 8 +36
3. forBET Włókniarz 5 6 -2
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 4 4 +4
5. truly.work Stal Gorzów 5 4 -10
6. Betard Sparta Wrocław 5 4 0
7. Speed Car Motor Lublin 5 2 -42
8. Get Well Toruń 4 0 -52
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik  5  8 +56
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia  5 6 +18
3. Unia Tarnów  5 6 +8
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk  5 4 -26
5. Car Gwarant Start  4 4 -13
6. Orzeł Łódź  5 4 -4
7. Lokomotiv Daugavpils  5 2 -39
2. Liga Żużlowa 2019
1. Wilki Krosno  4 6 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  5 6 +27
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz  4 5 -4
4. Power Duck Iveston PSŻ  3 4 +44
5. Euro Finannce Polonia Piła  3 2 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  4 1 -37
7. Speedway Wanda Kraków
 1 0 -16
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 1 z 11 rund)
1. flaga Polski Patryk Dudek
16
2.  flaga Szwecji Fredrik Lindgren
15
3. flaga Danii Niels Kristian Iversen 14
4. flaga Danii Leon Madsen
13
5. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
10
6. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck
10
7. flaga UK Rober Lambert
8
8. SVK Martin Vaculík 7
9. flaga Słowenii Matej Žagar 7
10. flaga UK Tai Woffinden 6
11. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 6
12. flaga Australii Jason Doyle 5
13. flaga Rosji Artiom Łaguta 4
14. flaga Polski Janusz Kołodziej
4
15.  flaga Australii Max Fricke 3
16. flaga Polski Maciej Janowski
0

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43