KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

KibE.Richardson-M.Półtorakice i sympatycy z Rzeszowa, zostaliście oszukani. To nie jest prawda! - napisała na swoim profilu we wtorkowy wieczór Emma Richardson. Tylko tyle. Znając już treść tekstu dnia naszego czołowego żużlowego portalu i widząc setki komentarzy, w których "hiena" jest dość łagodnym określeniem, musi być podłamana. Niebawem zapewne wypowie się. I o tym, jakie to wykwintne alkohole zamawiała w Rzeszowie, i o tym, jakimi liniami lata się za 11 tys. zł z Londynu, i o tym dlaczego uporczywie podawała prezes Półtorak zły numer konta. Teraz również Marta Półtorak nie będzie miała wyjścia. Będzie musiała publicznie rozliczyć każdą złotówkę. Skoro w taki sposób, w przeddzień takiego święta, poszła z tym do mediów, niechybnie jest przygotowana, by wypunktować Brytyjkę. Butelka po butelce. Ucieszy się tylko portal. Kilka czołówek i kilka tysięcy komentarzy - murowane. Prawdziwi kibice już mniej. Oni przyszli na wrześniowy turniej z potrzeby serca. Kupowali bilety, programy, koszulki. Wszystko dla Lee i Jego rodziny. Już sam fakt, że otrzymała ona należne pieniądze po dwóch miesiącach, dopiero w obliczu medialnego skandalu, nie najlepiej świadczy też o drugiej stronie. Nie, nie przyłączymy się dziś do chóru krytyków wdowy po Lee Richardsonie.

O tym, że obie panie za sobą nie przepadają, uważni obserwatorzy wiedzą nie od wczoraj. Ponoć to kobiety, z przyrodzoną sobie wrażliwością, potrafią jak nikt inny wspierać się wzajemnie w trudnych sytuacjach. Widać nie w tym przypadku. Już w lecie Emma Richardson sygnalizowała, że ma duże trudności w komunikacji z Martą Półtorak. - Moja wizyta w Rzeszowie była bardzo nagła, Marta nie odpowiadała na moje emaile, ani nie odbierała telefonów, więc nie miałam wyboru i przyleciałam, by porozmawiać z nią twarzą w twarz. Oczywiście Marta jest bardzo zajętą kobietą biznesu, ale mój mąż Lee zmarł ścigając się dla Rzeszowa, zostawił mnie z bardzo trudnym zadaniem opiekowania się trójką chłopców - opisywała swoje odczucia w wywiadzie z 26 lipca. Pozdrawiając jednocześnie kibiców i zapowiadając swój przyjazd we wrześniu. Tak też się stało. Kilka dni temu poskarżyła się na twitterze Davey'owi Wattowi, że od niemal dwóch miesięcy nie otrzymała pieniędzy za wrześniowy turniej, a Marta Półtorak nie odpisuje na jej wiadomości. Czując się ignorowana zapytała o kontakt do kogoś z polskich dziennikarzy. Watt obiecał pomóc. Lawina ruszyła.

Jak jest dziś - widzimy. Wiotczeją dłonie. Epilog? Smutny, to pewne. Większość uzna Emmę Richardson za persona non grata w polskim żużlu. Wielu już uznało. I bez tego, wydźwięk całej historii będzie fatalny.

Wczoraj, 30 października (sic!), tuż po opublikowaniu wywiadu z prezes Półtorak, na oficjalnej stronie Stali Rzeszów pojawił się komunikat: Speedway Stal Rzeszów S.A. informuje, że cały dochód z zawodów żużlowych "Gwiazdy Speedwaya dla Lee Richardsona i XXIX Memoriał Eugeniusza Nazimka" został przekazany rodzinie Lee Richardsona, żużlowca PGE Marmy Rzeszów tragicznie zmarłego 13 maja 2012 roku we Wrocławiu.

Cały, czyli - jak twierdzą znający sprawę - ok. 40 tys zł (dziś już wiemy, że dokładnie 34,7 tys. - dop. red.). Skąd te 160 tysięcy, których - według słów prezes Półtorak - oczekiwała Emma Richardson? Nietrudno zgadnąć. Na zawodach było ok. 6 tys. kibiców. Kupowali bilety po 25 zł, wielu także programy w cenie 10 zł. To mogło dać 160-175 000 zł zysku. Brutto. Żużlowcy pojechali za darmo, osoby funkcyjne także zrezygnowały z pieniędzy. Na murawie widniały reklamy kilku znaczących sponsorów rzeszowskiego żużla. Prezes Półtorak twierdzi, że wpływy z Memoriału wyniosły ok. 70 tys. zł. Skąd taka różnica? Niebawem, chcąc niechcąc, pewnie się dowiemy.

W fakturach - uprzedzając rzeczywistość - najpewniej wszystko zgadzać się będzie co do złotówki. Nie takie rzeczy... I nie tylko w Rzeszowie. Pozostanie tylko u wielu takie wrażenie, że jesienią 2012 r. w stolicy Podkarpacia kibice nie tylko stanęli na wysokości zadania, ale zrobili coś autentycznie pięknego, żużlowcy, tak często paradujący z łatką materialistów, również. Szeregowi pracownicy Stali mogą śmiało spojrzeć w lustro.

"Ostatni raz robię coś dla Emmy Richardson" - mówi prezes Półtorak. I może dobrze.

 

Korzystanie z linków socialshare lub dodanie komentarza na stronie jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych podanych podczas kontaktu email zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest właściciel strony Jakub Horbaczewski . Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług oraz w celach statystycznych zgodnie z polityką prywatności. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

KALENDARIUM

POWIEDZIELI

Chomski StanisławDziękuję kibicom, którzy w tym żarze przyjechali i nas wspierali, mimo fatalnego występu (...) Mogę ich tylko przeprosić. Jedziemy dalej, wiara umiera ostatnia.

Stanisław Chomski, Stal Gorzów

NAJBLIŻSZE ZAWODY W TV

 PGE Ekstraliga 2019
1. Fogo Unia Leszno 10
22
+120
2. Betard Sparta Wrocław 10 17 +66
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 13 +24
4. MrGARDEN GKM Grudziądz 10 13 +13
5. forBET Włókniarz 10 9 -52
6. truly.work Stal Gorzów 10 8 -38
7. Speed Car Motor Lublin 10 7 -38
8. Get Well Toruń 10 3 -95
 Nice PLŻ 2019
1. PGG ROW Rybnik 11 19 +104
2. Car Gwarant Start 10 16 +12
3. Unia Tarnów 10 14 +14
4. Arged Malesa TŻ Ostrovia 10 13 -20
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -30
6. Lokomotiv Daugavpils 11 8 -49
7. Orzeł Łódź 10 7 -29
2. Liga Żużlowa 2019
1. Power Duck Iveston PSŻ  11 23 +197
2. ZOOLeszcz Polonia Bydg.  10 20 +97
3. OK Bedmet Kolejarz Opole  9 15 +97
4. Wilki Krosno  11 11 -55
5. Euro Finannce Polonia Piła  10 9 -52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz  9 3 -65
7. Speedway Wanda Kraków
 8 0 -233
 Klasyfikacja Grand Prix 2019 (po 4 z 10 rund)
1. flaga Danii Leon Madsen
47
2. flaga Polski Patryk Dudek
47
3. flaga Rosji Emil Sajfutdinow 47
4. flaga Polski Bartosz Zmarzlik
44
5. SVK Martin Vaculík 44
6. flaga Szwecji Fredrik Lindgren
42
7. flaga Danii Niels Kristian Iversen 32
8. flaga Australii Jason Doyle 30
9. flaga Polski Janusz Kołodziej 29
10. flaga Rosji Artiom Łaguta 27
11. flaga Australii Max Fricke 27
12. flaga Słowenii Matej Žagar 27
13. flaga Polski Maciej Janowski 24
14. flaga UK Robert Lambert 24
15. flaga Szwecji Antonio Lindbaeck 23
16. flaga UK Tai Woffinden 15

PARTNERZY

kibic-zuzla logozuzlowefotki-logo
WszystkoCzarne blog

Pomóż kontuzjowanym

KamilCieślar
DW43